Ilustračný obrázok

Rok 2018 bol jednoznačne rokom technológií. Na trhu sa objavili skutočne šikovné vecičky, ktoré nám pomáhajú spríjemniť každý deň. Nižšie nájdete 3 zariadenia, ktoré medzi Slovákmi milujúcimi značku Xiaomi patria medzi najobľúbenejšie.

Xiaomi Redmi Note 5 (4 GB / 64 GB)

Cena: 179 € | Dostupnosť: EÚ sklad | Kupón: 1ELH54SX (zľava 15 €)

Xiaomi Redmi Note 5 patrí medzi telefóny s veľkými displejmi. Okrem toho sa pýši jedným z najlepších pomerov ceny a výkonu. Jeho základ tvorí 5,99-palcový Full HD displej, poháňa ho osemjadrový procesor Snapdragon 636 s jadrami o takte 1.8 GHz a grafický čip Adreno 509. O chod zariadenia sa stará 4 GB operačná pamäť RAM64 GB úložisko.

Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi Redmi Note 5

Zadnú stranu zdobia 12 Mpx a 5 Mpx fotoaparáty, prednú zas 13 Mpx fotoaparát. Po softvérovej stránke sa môžeš spoľahnúť na Android 8.1 Oreo, no ako poznáme Xiaomi, to sa v blízkej budúcnosti zmení.

Samozrejmosťou je dual SIM konektivita, podpora všetkých 4G frekvencií slovenských operátorov a 4 000 mAh batéria.

Xiaomi Lexy JIMMY (bezdrôtový vysávač)

Cena: 169,99 € | Dostupnosť: EÚ sklad | Kupón: XHRYILXH (5 € zľava)

Jedným z najlepších výrobkov, ktorý ocení úplne celá domácnosť je jednoznačne bezdrôtový vysávač. Veď to poznáte, nutnosť prepájať kábel od vysávača od zásuvky k zásuvke podľa toho, v ktorej miestnosti sa nachádzate, je celkom otravná záležitosť. Predstavte si teda, že sa po byte len „poprechádzate“ a zároveň tým povysávate.

Xiaomi Lexy JIMMY
Xiaomi Lexy JIMMY

Presne to dokáže nový Xiaomi Lexy JIMMY, vysávač, ktorý bol navrhnutý tak, aby spĺňal najprísnejšie štandardy a zároveň ponúkol ergonómiu ako máloktorý iný vysávač. V jeho vnútri je osadený motor so 115 W sacou silou a 100 000 otáčkami, čo znamená, že mu neujde žiadna nečistota.

Xiaomi Lexy JIMMY
Xiaomi Lexy JIMMY

Okrem toho je však vybavený aj kvalitným filtrom, ktorý dokáže odfiltrovať až 99 % alergénov a iných častíc, ktoré môžu spôsobovať problémy. V balení si okrem hlavnej hlavice nájdete aj rôzne iné násady, vďaka čomu pohodlne vyčistíte nielen podlahy, ale napríklad aj pohovky či auto.

Vzhľadom na to, že ide o bezdrôtový vysávač spomenieme ešte výdrž batérie. Tá je podľa Xiaomi na úrovni slušných 45 minút, čo na vysávanie bohato stačí.

Xiaomi Lexy JIMMY
Xiaomi Lexy JIMMY

Ak by predsa len došla, batériu môžete z vysávača vybrať a nahradiť ju novou. Perfektné riešenie, ktoré si zamilujete.

Xiaomi Roborock S55 (robotický vysávač)

Cena: 369,99 € | Dostupnosť: EÚ sklad | Kupón: HCYSR5AM (15 € zľava)

Ak vás vysávanie nebaví, túto opakujúcu sa činnosť môžete prenechať podobne ako veľa ďalších Slovákov na robotického pomocníka. Roborock S55 je robotický vysávačvlastným rozumom a prehľadom o tom, kde sa nachádza. Vďaka senzorom si vie zmapovať svoje okolie a na základe týchto informácií zvoliť čo najefektívnejšiu trasu vysávania.

Xiaomi Roborock
Xiaomi Roborock

To ale nie je všetko. S55 má vo svojej výbave aj funkciu umývania. Stačí ho osadiť násadou (mopom), naliať doň vodu a čistiaci prostriedok a pustiť ho naprieč svetom podláh. Robot má 5 200 mAh batériu, dokáže zdolávať prekážky vysoké 2 centimetre, no a čo sa motora týka, ten vie vyvinúť sací tlak až 2 000 Pa. Len pre zaujímavosť – to je dosť na to, aby dokázal „vcucnúť“ olovené guľôčky.

Xiaomi Roborock
Xiaomi Roborock

Robotický vysávač prináša niekoľko zaujímavých vylepšení ako napríklad tichší chod vďaka lepšiemu tesneniu či vynovený dizajn hlavnej kefy, ktorá vie lepšie odvádzať vlasy do nádobky s nečistotami. Vďaka tomu ju už nebudete musieť tak často čistiť a rozmotávať z nej povysávané chlpy alebo vlasy.

Samozrejmosťou je pochopiteľne prepojenie s aplikáciou, cez ktorú môžete vysávaču zadávať príkazy, ovládať ho alebo mu plánovať prácu. Zobrazia sa vám v nej aj informácie ako pôdorys vášho bytu/domu podľa toho, čo vidí on sám, informácie o batérii a ďalšie zaujímavé údaje.