Úvod Novinky Android Platobná služba Android Pay oficiálne dorazila do Českej republiky

Platobná služba Android Pay oficiálne dorazila do Českej republiky

1
android pay

Platenie mobilom sa dostáva v susednej Českej republike na novú úroveň. Spoločnosť Google u našich susedov oficiálne spustila platobnú službu Android Pay, a to oddnes.

Spoločnosť Google je veľkým trhovým hráčom, no bez podpory bánk, resp. ich lokálnych zastúpení by k spusteniu služby dôjsť nemohlo.

Ako informuje popredný český technologický server dotekomanie.cz, službu Android Pay budú môcť využívať zákazníci bánk MONETA Money Bank, mBank a J&T Banka. Neskôr sa do klubu pridá aj Komerční banka.

Podporovaných bánk zatiaľ nie je veľa. Je ale viac ako isté, že postupne budú pribúdať, a to hlavne v budúcom roku.

V Čechách je možné zaplatiť službou Android Pay vo viac ako 144 tis. prevádzkach a obchodoch. Okrem bánk sa do procesu priamo zapojili tiež veľkí obchodníci Lidl, McDonald’s, H&M, AlbertBilla.

android pay

Pre využívanie služby budete potrebovať smartfón s technológiou NFC a s operačným systémom Android vo verzii 4.4 a vyššej. Do služby zadáte údaje z vašej platobnej karty, Visa alebo Mastercard, a môžete veselo platiť.

Postačí obyčajné priloženie smartfónu k bezkontaktnému terminálu a platba ihneď prebehne. Pri nákupe nad 500 českých korún je potrebné platbu autentifikovať odomknutím zariadenia.

Okrem Českej republiky je moderná platobná služba dostupná v ďalších 15-tich krajinách. V našej samozrejme nie, čo sa ale taktiež zmení.

Android Pay – Slovensko

Spoločnosť Google ako prevádzkovateľ služby Android Pay údajne rokuje aj so slovenskými bankami. Ak k spusteniu u nás dôjde, tak až v budúcom roku, niekedy v jeho prvej polovici.

Okrem Českej republiky je služba Android Pay dostupná aj v Poľsku. Ostatní susedia pomocou Android Pay zatiaľ v obchodoch neplatia. Dá sa celkom vecne predpokladať, že sa to v blízkej budúcnosti taktiež zmení po vzore Českej republiky a Poľska.