Úvod Google Google Pixel 2 Pixel 2 je nekvalitný: „Neviem čo si mysleli pri návrhu,“ tvrdí známy...

Pixel 2 je nekvalitný: „Neviem čo si mysleli pri návrhu,“ tvrdí známy YouTuber

7

Kvalita spracovania zariadení, ktoré si kupujeme je určite jednou z hlavných podmienok väčšiny z nás. YouTube je plný testov, v ktorých sa testuje práve táto kvalita, no azda najznámejším z tých, ktorí takéto testy robia je Zack Nelson z kanála JerryRigEverything. Tentokrát sa mu pod ruky dostal Pixel 2 od Google (no v podstate od HTC).

Pixel 2 v porovnaní s jeho predchodcom prináša niekoľko veľkých zmien. Treba sa preto pozrieť či sa to Google podarilo. Koniec koncov, nové Pixely sú takmer rovnako drahé ako taký Galaxy S8 či nové iPhony. Treba ich preto poriadne otestovať, nech vieme či by do nich sa v prípade rozšírenia dostupnosti aj o Slovensko oplatilo investovať.

Odporúčame pozrieť si video nižšie. Ak by ste náhodou na pozeranie nemali čas, pod videom nájdete aj krátky sumár toho, čo v ňom Zack zistil.

  • Zadná a predná strana je pokrytá sklom, ktoré sa poškriabe pri čísle 6 z Mohsovej stupnici tvrdosti (priemer pri krycom skle)
  • Google tvrdí, že Pixel 2 má hliníkovú konštrukciu. Zack zistil, že ide o tzv. „hybridný povlak“ alebo „náter“ pokrývajúce miesta, na ktorých nie je sklo. Niečo podobné ponúkol aj LG G5, z čoho sme vôbec neboli nadšení
  • Snímač odtlačkov prstov môže prestať fungovať, ak ho veľmi poškriabete
  • Zariadenie sa nedá úplne ohnúť. Pri ohýbaní však povoľuje spoj, v ktorom je ukrytá aj anténa. Okrem toho, pri ohnutí telefón povolí natoľko, že stratí IP67 certifikáciu.