Európske modely Samsung Galaxy S8 a S8+ dostáva aktualizáciu. Vylepšuje hlavne bezpečnosť

Európske modely Samsung Galaxy S8 a S8+ dostáva aktualizáciu. Vylepšuje hlavne bezpečnosť

7

Spoločnosť Samsung v týchto dňoch začína s doručovaním aktualizácie pre čerstvý vlajkový model, Galaxy S8+. Update sa už objavil používateľom v Nemecku a v Belgicku.

Dôležité je, že aktualizačný balíček obsahuje aprílovú bezpečnostnú záplatu, ktorú vydáva spoločnosť Google na mesačnej báze. Nachádza sa v nej 49 opráv rôznych možných zraniteľností a bezpečnostných nedostatkov.

16 opráv sa týka problémov, ktoré sú špecifické konkrétne pre model Galaxy S8+. Oprava daných nedostatkov je skôr kozmetická a preventívna, keďže nemajú žiadny status väčšej závažnosti. Poriadna bezpečnosť je ale vždy na mieste.

Z používateľských noviniek môžeme spomenúť vylepšený algoritmus pre rozpoznávanie tváre. Odomknutie zariadenia vašou tvárou by tak malo pracovať ešte lepšie. Dostupnosť aktualizácie sa týka len väčšieho z dvojice modelov Galaxy S8.

Informácie o dostupnosti pre menší Galaxy S8 zatiaľ neexistujú, no ani ten nebude výnimkou. Predpokladáme, že update dobehne tento model v najbližších dňoch a týždňoch.

Ak ste si nový Galaxy S8+ zadovážili alebo k vám ešte len putuje, skontrolujte v nastaveniach dostupnosť aktualizácie.

 • Lesiqe

  Len taká info, neviem či to tu už niekto eviduje, ale mne prišiel update na obyčajnú S8čku, Predpokladám že dnešný, včera večer ešte nebol dostupný. Veľkosť 664.21mb. Len netuším čo robí :P

  • Lukas Zachar

   Je možné, že niečo podobné, ako update pre S8+ ale dík za info! :)

  • Lukas Zachar

   Tak môžem potvrdiť teraz dobehla aj na testovaciu S8 :)

  • Em

   Update je aj pre normalnu osmicku, nie len pre +. Bojim sa stiahnut aby nezrusili premapovanie bixby tlacidla :-D Takto mam na nom 3 plnohodnotne funkcie namiesto jedneho nedorobku :D

   • Lukas

    Jo, zrusi to moznost konfigurovat Bixby button.

 • Mateus Pukus

  Hej hej aj mne prave nabehla na s8+..Zeby to bola tato aktualizacia? :)

 • inak S8 je/bude podporovať Gallileo http://www.usegalileo.eu/EN/inner.html#data=smartphone