Vyzerá to tak, že smartfóny CAT dostanú poriadne silnú konkurenciu. Tvrdopracujúci ľudia v Bluboo totiž pracujú na niečom špeciálnom. Ich novinka sa má volať R1 a ako už môžete vidieť z obrázkov, pôjde o poriadne odolný kúsok.

Samozrejmosťou je teda štandard ochrany IP68, chýbať však nemá ani bezdrôtové nabíjanie, 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB úložisko. Zaostávať ale nemá ani fotoaparát.

Tí, ktorí majú o podobný smartfón záujem pravdepodobne radi chodia na prechádzky, túry, jednoducho niekam mimo domu. Odolné smartfóny, ktoré tu boli doteraz sa s odolnosťou vysporiadali tak, že šetrili na fotoaparáte alebo ho dali do takej schránky, že podstatne zhoršili jeho výkon. Od prichádzajúceho Bluboo R1 môžeme očakávať podstatne viac, aspoň to nám potvrdil výrobca.

Tvrdí totiž, že svoju novinku, R1, vybavil 22,5 Mpx senzorom Sony IMX318 s rýchlosťou zaostrenia len 0,03 sekundy a schopnosťou natáčať 4K video. Aby toho nebolo málo, Bluboo R1 má ponúknuť aj 3-osovú stabilizáciu obrazu a hybridný autofokous. Slušná výbava, čo poviete?

Na to či R1 skutočne ponúkne všetko to, čo si myslíme si budeme musieť počkať, no našťastie nie dlho. Hneď ako budeme mať viac informácií vás budeme informovať.

Viac informácií o Bluboo R1 môžete sledovať na webe www.bluboo.hk.

 • frp

  vyuzitelnost tohto 22,5 mpx fotaku pre bezneho uzivatela?

  • Juraj

   Lepsie by bolo ak by tam bol 12 Mpx s velkymi pixelmi. Snad bude 22.5 dobra kvalita

   • Kebyže dali 22,5 s veľkými pixelmi?

    • Lukas Zachar

     Tak by sa pravdepodobne nezmestil do tak malého tela :)

   • slovak1234

    aj ja by som rád poznal rozdiel medzi veľkými a malými pixelmi…? prezradíš nám toto tajomstvo?

    • Jakub Leška

     Velky pixel = mensi pocet a velka plocha= malo sumu = lepsia fotka(hlavne pri horsich svetelnych podmienkach)

     Maly pixel = vacsi pocet a mala plocha = viac sumu fotka moze (nemusi) byt horsia

     neni to jediny faktor … ale je to dvovod preco napriklad do fullframe fotakov davaju len cca 20Mpix aj ked pri rovnakej ploche by sa tam zmestili stovky Mpix

     • slovak1234

      nedoplo mi, ze to myslel takto…dik za vysvetlenie!

 • NVM

  To znižovanie pixelov tiež nie je moc výhra..bratranec mal S6 teraz má S7 a hovoril mi že S6ka fotila lepšie..tak neviem no či sa oplatí mať menej alebo viac pixelov neviem no..

  • kamarat hovoril.. tak to musim byt pravda ! Treba ignorovat stovky recenzii, ze s7 ma najlepsi mobilny fotoaparat nie ? Teda, teraz je o stipku lepsi pixel.