Máš problém s výdržou? Tento smartfón má 6000 mAh batériu a stojí...

Máš problém s výdržou? Tento smartfón má 6000 mAh batériu a stojí menej než si myslíš

5

O výrobcovi Blackview ste možno ešte nepočuli, no preto sme tu my, aby sme vám smartfón od takéhoto výrobcu priblížili. Ponúka naozaj zaujímavé špecifikácie a navyše je na čínskom e-shope TomTop.com aktuálne ponúkaný za zníženú cenu.

Blackview P2 ponúka celokovovú konštrukciu, vyrobenú CNC frézovaním, do ktorej je osadený 5,5-palcový Full HD displej (1920 x 1080 / 401 ppi). Ten je navyše pokrytý zaobleným 2.5D krycím sklom, čo spolu s kovovým telom vytvára naozaj prémiový vzhľad.

Skontrolovať aktuálnu cenu Blackview P2

Nad displejom už tradične nájdete predný fotoaparát, ktorý bol v tomto prípade vybavený 8 Mpx rozlíšením a clonou f/2.4. Snímač na zadnej strane dostal do vienka 13 Mpx, funkciu automatického zaostrovania a clonu f/2.0. Hneď pod ním sa nachádza snímač odtlačkov prstov, ktorý majiteľa smartfónu rozozná za 0,1 sekundy.

V útrobách smartfónu to tiež vyzerá veľmi zaujímavo. Výrobca do Blackview P2 osadil procesor MTK6750T s ôsmimi jadrami s taktom 1,5 GHz. Asistuje mu 4 GB pamäť RAM a grafický čip ARM Mali-860-MP2. Čo sa týka pamäti pre užívateľa, výrobca mu udelil 64 GB pamäť, ktorú je však možné rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty o ďalších 32 GB. Veľké plus dávame za batériu. Tá totiž disponuje kapacitou až 6000 mAh.

Do výbavy patrí aj OS Android 6.0 Marshmallow, podpora všetkých LTE pásiem využiteľných u nás, podpora Dual SIM a OTG funkcia.

Cena? Tá je vzhľadom na špecifikácie naozaj veľmi prijateľná. Blackview P2 je u predajcu TomTop.com aktuálne v ponuke za 172,95 EUR.

Zobraziť kompletné špecifikácie Blackview P2

 • Libor

  Úctyhodné : cena + parametre. Mňa by skôr zaujímalo ako je to z používateľský prostredím. Mám zlé skúsenosti ( dávnejšie) s MTK procesorom keď tam bolo ešte 2GB ram . Horšie ako snapdragom 1GB RAM. Mrzol ako blázon. Ak má niekto skúsenosť budem rád keď napíše. Ďakujem. Inak ja mám už asi rok Brandovaný smartfón Orange Neva 80 (ZTE) 2GB RAM osemjadrový 4x 1,5 GHz + 4x 1,2 GHz , snapdragom 617, 5,2 palca+adreno 405.
  Zatiaľ spokojnosť a to za 200€. Trochu sa podobá na IPhone. Je to hliník.

 • Flea

  To pozname tie cinske haraburdy.nevydrzi to ani den

 • Patrik Figmik

  Vyzerá pekne a za tú cenu by som o ňom pouvažoval.. ale čo je OTG?

  • Libor

   OTG- znamená že ti bude smartfón komunikovať cez Micro USB port keď napojíš USB kľúč .

   • Libor

    Dobré využitie na pozeranie filmov, alebo ako zálohovať niektoré veci z pamäte smartfónu. Nie moc smartfónou má túto funkciu keďže majú slot na SD kartu. Práve OTG najviac závidia tý čo majú iPhone. Ja som mal Google Nexus 5 – smartfón a ten mal vnútorné úložisko o kapacite 16GB a pre použitie iba 12GB bez slotu pre pamäťovú kartu. Ak zakúpiš na obchode Play aj niektorú aplikáciu (USB Media Explorer) získaš aj rozšírené funkcie ako sú rýchlejší prenos údajov z a do smartfónu a dokonca sa dá spojiť smartfón z Harddiskom o kapacite pol tera – 500GB. Aspoň som nemusel presúvať filmy zo smartfónu na USB kľúč a potom do PC a napokon do Harddisku ale na priamo.