Úvod Piatková porcia Piatková porcia aplikácií: Nová appka počasia, systémové informácie alebo PvP súboje v...

Piatková porcia aplikácií: Nová appka počasia, systémové informácie alebo PvP súboje v hre Star Wars

1
aplikácií

V tohtotýždňovom výbere aplikácií natrafíte na appku, ktorá sa vám postará o plnohodnotný víkendový relax prostredníctvom upokojujúcich zvukov. Kutilov poteší nástroj, ktorý im predostrie detailné systémové informácie o ich smartfóne.

Vo výbere nechýba aplikácia, ktorá rýchlo a jednoducho zmenší rozlíšenie, a teda aj veľkosť fotografií. Istotne by sme tiež vyskúšali foto appku AfterFocus alebo nové počasie Meteoblue.

Medzi hrami nechýbajú dva tituly, ktoré si môžete zahrať online v reálnom čase so živými hráčmi. Ide o závodnú hru Turbo League a PvP súboje v Star Wars: Force Arena. Nemenej zaujímavá je vizuálne podmanivá hra Towaga alebo veľmi návyková vežičkovka.

Ambience

Veľmi jednoduchá aplikácia, no s poriadnou pridanou hodnotou. Je plná upokojujúcich zvukov prírody, orientu, relaxačnej hudby a podobných tónov. Ak meditujete, potrebujete zaspať alebo sa len koncentrovať, takáto hudba vám veľmi pomôže.

System Panel 2

System Panel nie je novou aplikáciou. Autor ju ale od základov prerobil. Pridal modernejší look, nové možnosti a čo je najlepšie, jej funkcionalitu zachoval. Aplikácia vám totižto predostrie tie najdetailnejšie údaje o vašom smartfóne.

Image Shrink

Fotoaparáty moderných smartfónov dokážu zhotoviť poriadne objemné fotografie. Ich následné zdieľanie potom zaberá viacej času a v neposlednom rade trpia aj rýchlo sa míňajúce predplatené dáta.

Pomocou tejto appky jednoducho a rýchlo zmeníte rozlíšenie akejkoľvek fotografie. Stačí ju zdieľať priamo cez tento nástroj. Výsledok je zaručený.

AfterFocus

aplikácií

Súčasný trend duálnych fotoaparátov je spojený s portrétovou fotografiou, ktorú takéto snímače dokážu zhotoviť na veľmi dobrej úrovni. Ide presne o rozmazané pozadie a ostrý objekt v popredí.

Ak aj vy túžite po podobnom efekte, pomôcť si môžete touto aplikáciou. Okrem spomínaného rozostrenia ponúka aj ďalšie možnosti úprav fotografií.

Meteoblue

aplikácií

Po dlhšej dobe tu máme opäť novú aplikáciu počasia, ktorá sa zatiaľ pýši výraznými pozitívnymi hodnoteniami. Aplikácia kombinuje presnú predpoveď počasia pre väčšinu lokalít sveta s peknou grafikou a intuitívnym ovládaním.

Turbo League

Predstavte si spojenie automobilových závodov s futbalom a hrou pre viacerých hráčov v reálnom čase. Presne taký je titul Turbo League, v ktorom budete v súboji traja na troch zápasiť s fyzikou veľmi rýchlych vozidiel, ktoré vás napumpujú adrenalínom.

Estiman

Dynamická a pútavá hra zo žánru arkádoviek. Jej autori majú na svedomí tak trochu excentrický Clock Simulator a v podobnom duchu sa nesie aj táto hra. Titul je založený na funkcii našej mysle, ktorú využívame každý deň. Je ňou odhad a práve ten vás bude v hre Estiman posúvať ďalej.

Castle Creeps

Asi ani neexistuje hráč, ktorého by nebavili vežičkovky. Toto je čistokrvný reprezentant žánru tower defense hier. Vyberte si svojho hrdinu, budujte obranné opevnenia a priveďte vaše neporaziteľné fantasy vojsko k víťazstvu!

Star Wars: Force Arena

Milovníci kultovej ságy Star Wars by nemali vynechať túto hru. Čakajú vás v nej nepriateľské súboje v reálnom čase, a to v režime jeden na jedného alebo dvaja na dvoch.

K dispozícii máte 80 rôznych postáv, ktoré môžete vylepšovať. Vaša najväčšia sila bude spočívať v ich správnom bojovom kombinovaní a tvoriť tiež môžete guildy s ostatnými hráčmi.

Towaga

Towaga je síce trochu drahšia hra, no jej vizuálne spracovanie je ohromujúce. Temná atmosféra, neónové farby a nadprirodzené bytosti. Vy, ako neznáma maskovaná osoba, stojíte na vrchole chrámu a všetkých prichádzajúcich nepriateľov likvidujete lúčmi svetla. Pozrite si trailer.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!