Dnešný piatok sa samozrejme nemôže zaobísť bez desiatky tipov na zaujímavý, aplikačno-herný softvér pre vaše/naše smartfóny a tablety. V dnešnom výbere  nájdete „ultrazvukové“ zdieľanie obsahu, launcher, ktorý vám z Androidu spraví iOS, novú oficiálnu appku najväčšieho .gif serveru, zdravé recepty a šikovný video editor. 

Herný segment v tomto prípade zastupuje detektívna arkáda, štýlová a upokojujúca puzzle hra, logický titul so spájaním bodiek, bláznivé bitky alebo zábavné jazdenie s pixel autom po nerovných cestách.

Radon

radon2.0

Radon sľubuje najjednoduchšie zdieľanie obsahu medzi smartfónmi vôbec. Nepotrebujete pritom NFC ani skenovať QR kódy. Stačí, ak otvoríte aplikáciu na oboch smartfónoch a vyberiete obsah na zdieľanie. Aplikácia sa už o všetko postará, bez potreby manuálneho spárovania zariadení.

xOS Launcher

xos

Páči sa vám nové iOS9 od Apple? Prostredníctvom tejto launcher aplikácie ho môžete mať aj na svojom Android smartfóne. Teda jeho vzhľad, ikony, tapety a vývojári sľubujú tiež poriadne rýchly a plynulý chod.

GIPHY

giphy2

Najväčšia zbierka .gif animácií na svete konečne dostala plnohodnotnú Android aplikáciu. Doteraz sme mohli pracovať len s rozšírením pre Facebook Messenger. Všetky gifká môžete samozrejme zdieľať všetkými smermi.

Fit recepty

fit_jedlo

Ak sa chcete dať pred letom do formy, cvičenie môžete určite doplniť vhodnou stravou. Ako inšpirácia poslúži aplikácia z dielne českého vývojára, v ktorej nájdete množstvo chutných a hlavne zdravých receptov.

Aphrome Video Editor

video

Aphrome je vychádzajúca hviezda medzi video editormi pre mobilné zariadenia. Jej tajomstvo tkvie v jednoduchosti a skvelej optimalizácii aj pri editovaní videa vo vysokom rozlíšení. Videá môžete strihať, pridávať k nim text alebo ich vylepšiť rôznymi filtrami.

Aurora: Quarantine

Netradičná hra, ktorá otestuje vašu zručnosť a inteligenciu. V hre budete ovládať loptu a putovať s ňou v reálnom prostredí, ktoré je po grafickej stránke veľmi pekne spracované. Budete sa musieť vyhýbať nástrahám a nájsť ukryté tajomstvo. Hra kombinuje žánre arkádoviek a detektívnych adventúr.

Zenge

Relaxačná a originálna puzzle hra, pri ktorej si oddýchnete. Nenájdete v nej žiadne body, rebríčky alebo niečo, čo by vás rozrušilo. Podmanivá hudba a príťažlivá pastelová grafika stojí za to.

The World of Dots

Logická a pokojná hra, ktorá obsahuje 0 reklám a 0 nákupov v aplikácii. Kliknutím medzi štvoricu bodiek spustíte ich rotáciu s cieľom prepojiť všetky bodky rovnakej farby. Náročnosť pomaly stúpa a prepájanie bude čoraz ťažšie a ťažšie.

Rush Fight

Parádna bojová arkáda plná akcie, ktorá otestuje vaše reflexy. Dajte nakladačku bojovníkom z celého sveta a zlomte tabuľkové rekordy!

Wild Roads

Veľmi jednoduchá zábavka, no s poriadnym faktorom závislosti. V hre budete musieť po nespevnených cestách zájsť tak ďaleko, ako to len pôjde. Úlohou bude nestratiť náklad, ktorý máte naložený na „hrbe“ jedného z mnohých vozidiel.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!