Technológie napredujú závratným tempom a to sa týka aj robotiky či umelej inteligencie. Pri pohľade na najnovšieho robota menom Atlas, ktorého vyvinula spoločnosť Boston Dynamics patriaca Googlu, nám napadajú frázy ako „Terminátor“ alebo „Skynet“.

Moment, kedy nad nami prevezmú vládu roboti, či skôr realistickejšie, budú bežnou súčasťou našich zamestnaní alebo domácností, je ešte poriadne ďaleko. Pri pohľade na GIF animácie nižšie si dokonca budete myslieť, že reálne využitie robotov je vzdialené na nekonečné míle.

Samozrejme, začiatky sú ťažké pri akomkoľvek náročnom projekte a o robotike nehovoriac. Pozrite sa na TOP 10 robotov, ktorí sa nie zrovna vydarili a ktorí vám vyčaria technologický úsmev na tvári.

Pokiaľ vás bude po diaľnici naháňať zlovestný robot budúcnosti, neutekajte a nechajte ho vystúpiť z auta. Razom sa ocitnete v bezpečí.

giphy

Lenivosť dnes nemá hraníc a v budúcnosti to bude ešte horšie. je dosť možné, že si na obyčajné kŕmenie zadovážime robota. Ak však bude ako tento nižšie, pravdepodobne budeme musieť rátať s nejakými jazvami na tvári.

giphy (1)

O svoju prácu tak skoro neprídu ani smetiari. Pokusy o fungujúci robotizovaný mechanizmus pre zber odpadu zatiaľ vyzerajú takto.

giphy (3)

Mať v kuchyni domáceho asistenta, ktorý by neodvrával a pripravoval raňajky, obed či večeru by bolo na nezaplatenie. A zrejme ešte aj dlho bude. giphy (5)

Nie každý chlap je manuálne zručný a nie každý sa vyžíva v domácich prácach, kutilských dielňach či garážach. Robot pre drobné opravy v domácnosti by sa veľmi hodil aj napríklad slobodným či rozvedeným ženám. Kým taký príde do praxe ešte ale pár rokov potrvá.

giphy (6)

Technologické inovácie sa nevyhnú ani reštauračnému biznisu. Namiesto vyškoleného personálu sa budú o nás starať neúnavní roboti. Začiatky zatiaľ vyzerajú takto: 

giphy (7)

Váš budúci robotický syn, dcéra, synovec, bratranec, spolužiak…#killitnow

q3mToHt

Nevadí, že nemáte kamarátov a ste odkázaní len na single športy. Konečne si budete môcť zahrať aj futbal s novými robo priateľmi.

giphy (8)

Tvorcovia robotov a umelej inteligencie sa v podstate snažia o to, aby sa roboti chovali úplne ako ľudia a najlepšie by bolo, aby bolo vidieť len minimálne rozdiely oproti ľuďom. Robot nižšie je veľmi pokrokový. Autorom sa totižto podarilo dokonale nasimulovať chôdzu domov niekedy nad ránom z bujarej párty. 

giphy (9)

Následný príchod domov zo spomínanej bujarej párty by mohol ale vyzerať aj takto: 

giphy (10)

 • NTN Labs

  Jake dobre toto :)

 • Milan

  … a potom tu je Boston Dynamics :D

  • ivanhoe16

   Ked je uz v clanku ukazany Atlas od Boston Dynamics, patrilo by sa spomenut aj ich iny pocin s nazvom Petman, lebo podla mna je blizsie k skynetu ako Atlas:

   https://www.youtube.com/watch?v=tFrjrgBV8K0

   Mimochodom, Boston Dynamics bol v 2013 kupeny Googlom. Vlastne Google takmer kazdy den v Decembri 2013 kupil nejaku „roboticku“ firmu:

   – December 2, 2013 – SCHAFT, Inc. (Robotics, humanoid robots)
   – December 3, 2013 – Industrial Perception (Robotic arms, computer vision)
   – December 4, 2013 – Redwood Robotics (Robotic arms)
   – December 5, 2013 – Meka Robotics (Robots)
   – December 6, 2013 – Holomni (Robotic wheels)
   – December 7, 2013 – Bot & Dolly (Robotic cameras)
   – December 10, 2013 – Boston Dynamics (Robotics)

   V roku 2014 sa zase zamerali na firmy, ktore vyvijaju umelu inteligenciu:

   – January 26, 2014 – DeepMind Technologies (Artificial Intelligence)
   – August 17, 2014 – Jetpac (Artificial intelligence, image recognition)
   – October 23, 2014 – Dark Blue Labs (Artificial Intelligence)
   – October 23, 2014 – Vision Factory (Artificial Intelligence)

   Tu je zoznam akvizicii: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mergers_and_acquisitions_by_Google

 • Marek Piovár
  • siska

   to to je pecka tu je ukážka to ho že chýba už len málo : )

 • sakonn

  Podľa mňa treba brať do úvahy aj to kto tých robotov vyvíja. Nedá sa predsa porovnávať projekt od Google s nejakým vysokoškolským projektom.

 • xROAL

  Plačem od smiechu… tie popisy „sadli ako riť na šerbeľ“ =D

 • KalichVydra

  Po smiechu býva plač. ..

 • evyskum

  Mega… podobné články aj tu: http://evyskum.sk/category/veda-a-technika/

 • rnhm

  Mali by sme dat TOP clankov, kde nas presvedcuju redaktori Topiek ze su koku tkovia-)))