Včera sme vás informovali o novom smartfóne Freedom 251, ktorý indická spoločnosť ponúka, či skôr ponúkala, za cenu približne štyroch dolárov. Výrobca spustil systém predobjednávok dnes, 18. februára, prostredníctvom vlastných webových stránok. Tie nápor záujemcov nevydržali.

Podľa slov prevádzkovateľov, stránka zaznamenala v jednom momente, resp. v jednej sekunde až 600 000 tisíc prístupov, čo ju okamžite odstavilo. Spoločnosť prisľúbila, že všetko napraví do 24 hodín.

Quad-core smartfón so 4 palcovým qHD displejom, 1 GB operačnou pamäťou RAM a Androidom Lollipop dnes doslova ovládol internet. V celosvetovom vyhľadávaní prebehol Samsung, Apple alebo aj celebritu Kim Kardashian. Keby sa spojila interakcia všetkých troch vyhľadávaných atribútov, aj tak by neprekonala dopyt po smartfóne Freedom 251.

google

Od včera sa pri smartfóne Freedom 251 zmenila ešte jedna vec, a to jeho vzhľad. Výrobca v propagačnom obrázku pôvodne zobrazil zariadenie, ktoré vyzerá podstatne inak a lepšie, ako jeho skutočná podoba. Rozdiel môžete vidieť nižšie. Vzhľadom na extrémne nízku cenu sa ale vzhľadu nedá nič vyčítať.  Freedom-251-images-1 freedom521

 • KalichVydra

  Za tie peniaze šupa.

 • cent

  No ale ktovie jaká to kvalita

 • Kubo102030

  Nikde však neuvádzajú, že zakúpiť je ho možné len v Indii…

  • pony

   Bohužiaľ, nemôžeme dodávať výrobky na medzinárodnej úrovni v tomto okamihu. Avšak, môžete umiestniť svoje objednávky do Indie z ktorejkoľvek časti sveta.

   • Kubo102030

    Nechápem o čom točíte :D indická vláda dotuje tie telefóny, čiže je aj logické, že budú dostupné len pre obyvateľov Indie..

    • pony

     V mojom konente je vysvetlenie tak to neroziberaj dalej dilino

     • Kubo102030

      Sam si dilino ;) islo mi o to, ze nikto tu nehovorí o tom, že ten telefon nekupis, lebo sa k nemu nedostanes… Priveľa pozornosti davaju tomuto telefonu, kedze sa slovak k nemu aj tak nedostane (za 4€)

 • Matej Mezihorak

  Zajímá mě SoC, tipnul bych si MTK6580, sice je tam už totálně zastaralá Mali-400MP2, ale i kdyby za to chtěli 20 babek tak bych ho koupil :D Bude tam zas skvělý HW dekodér, HEVC teda asi ne, ale nevadí.

  • skoda9635

   určite to bude ten SoC….najprv mi napadla MT6732 čo je Mediatekový najnovší quad core čip ale pri takej cene som na neho rýchlo zabudol :D

   • Matej Mezihorak

    Ten ale podporuje LTE, pokud vím, to by tam určitě bylo zveřejněné. Ještě je ale ve hře SC7731. Snad vsadili na MTK, ale radši bych uvítal MTK6582 nebo nějaký jiný typ s víc nataktovanou grafikou.