Spoločnosť Samsung spúšťa v piatok, 6. novembra, predaj nových inteligentných hodiniek Gear S2 v elegantnej aj športovej verzii. Oba modely disponujú výkonným procesorom, operačným systémom Tizen, batériou s dlhou výdržou a možnosťou bezdrôtového nabíjania a displejom s vysokým rozlíšením.

Vďaka širokej ponuke aplikácií a príslušenstva je možné hodinky prispôsobiť osobným potrebám aj vkusu každého ich majiteľa. Odporúčaná maloobchodná cena športovej verzie Gear S2 je 329 € s DPH a Gear S2 classic 369 € s DPH.

Ciferník hodiniek Samsung Gear S2 je hrubý len 11,4 mm. Aplikácie špeciálne upravené pre kruhové rozhrania sú na 1,2-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 360 x 360 (302 ppi) zreteľne viditeľné, takže užívateľ nepremešká žiadne upozornenia. O plynulý výkon sa stará operačný systém Tizen, optimalizovaný, 1GHz dvojjadrový procesor a 512 MB pamäť RAM. Nabíjanie je zabezpečené prostredníctvom bezdrôtovej dokovacej stanice, ktorá je súčasťou balenia. Štandardná výdrž batérie je 23 dni.

samsung-gear-s2

Jednoduché ovládanie

Samsung Gear S2 sa ovládajú pomocou otočnej lunety, tlačidiel Home a Back a samozrejme prostredníctvom dotykového displeja. Užívatelia tak majú jednoduchý prístup k oznámeniam aj aplikáciám a sú neustále v spojení so svojim kalendárom, kontaktmi, e-mailom či správami. Dokonca môžu priamo cez hodinky odosielať aj krátke textové správy.

Nové fitness funkcie hodiniek Samsung Gear S2 pomáhajú užívateľom s udržaním dobrej fyzickej kondície. Vďaka 24-hodinovému záznamu denných činností a motivačným upomienkam majú majitelia hodiniek neustály prehľad o svojich aktivitách. Ďalšou užitočnou funkciou je NFC technológia, ktorá umožňuje prostredníctvom hodiniek platenie v obchode. Využívať ich je možné tiež ako inteligentné kľúče od auta či domu alebo ako diaľkové ovládače Smart domácností.

V predaji budú dva varianty Gear S2 a Gear S2 classic. Športové hodinky Samsung Gear S2 sa budú predávať v tmavosivom prevedení s tmavosivým remienkom, alebo v striebornom prevedení s bielym remienkom za maloobchodnú odporúčanú cenu 329 € s DPH. Elegantná verzia Samsung Gear S2 classic bude k dispozícii v čiernej farbe s koženým remienkom za odporúčanú maloobchodnú cenu 369 € s DPH. V spolupráci s partnermi ponúkne Samsung ako doplnky aj ďalšie varianty remienkov.

Tlačová správa