Posledný marcový piatok je tu a štandardne aj Piatková porcia Android aplikácií už s poradovým číslom 130.

Predstavíme vám v nej gif. appku pre Facebook Messenger, úžasný pohľad do vesmíru, bezpečnostnú aplikáciu pre Samsung zariadenia, rýchly prístup ku kontaktom a veľmi funkčný hudobný prehrávač.

Nudu zabijete zábavnými pretekmi, logickou hrou, po ktorej vám vybuchne hlava, návykovkou v Candy Crush štýle, nemeckou mobilnou hrou roka a plošinovkou Star Wars.

GIPHY for Messenger

giphy2

Ako prvú aplikáciu vám ponúkneme jednu z prvých aplikácií pre Facebook Messenger. Tá vám umožní vo vašich konverzáciach posielať vtipné animované gify. Stačí napísať do vyhľadávania „žáner“, vybrať gif. a odoslať ho.

 

Star Walk 2

Vďaka detailným astronomickým dátam a prepracovanej modelovej grafike si môžete užiť doslova úžasnú prechádzku vesmírom.

 

FingerSecurity

androidportal(048)

Ak vlastníte niektoré zo Samsung zariadení so snímačom odtlačkov prstov, rozhodne by ste mali mať túto aplikáciu. Dokáže prostredníctvom odtlačku ochrániť akúkoľvek aplikáciu, ktorú máte nainštalovanú.

 

Drupe

Dôležité kontakty vždy po ruke. Stačí švihnúť prstom z akejkoľvek obrazovky, vybrať kontakt a komunikačnú aplikáciu, ktorú chcete použiť. Rýchle a jednoduché.

 

GoneMAD

androidportal(049)

Možno menej známy ale rozhodne podarený hudobný prehrávač v Material dizajne. Zvládne naozaj všetko a na 14 dní máte jeho funkcionalitu k dispozícii bezplatne, takže máte dosť času ho poriadne otestovať.

 

MiniDrives

Rozhodne skvelé a bláznivé preteky, ktoré si užíva niekoľko miliónov hráčov po celom svete. Rozbehnite sezónu na plno a zapojte sa do online turnaja.

 

Sature

Veľmi náročná ťahová strategická hra. Každé kolo musí hráč umiestniť farebnú dlaždicu na hracie pole. Tieto dlaždice musia byť zmiešané zo susedných farieb dlaždíc a jedná sa vlastne o akýsi predimenzovaný maliarsky šach.

 

Cinderella

Klasická namotávka pre zabitie dlhých chvíľ v štýle Candy Crush Sagy, no s tématikou Popolušky a s podpisom štúdia Disney.

 

CLARC

Najlepšia mobilná hra roku 2014 v Nemecku. Kombinácia arkádového štýlu, zložitého priestorového puzzle, futuristického spracovania aj s dejovou líniou vyráža dych. Rozhodne odporúčame.

 

Star Wars Rebels

Parádna akčná plošinovka, ktorá sa objavila len včera v Google Play ponúka 34 levelov akcie, problém však je, že si bezplatne zahráte len štyri. Ak vás však hra dostane, ostatné sú k dispozícii prostredníctvom in-app nákupu.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!