Android 4.2 Jelly Bean bol naportovaný na Nexus S

Android 4.2 Jelly Bean bol naportovaný na Nexus S

1

Android smartphone, ktorý bol vydaný v roku 2010 a ktorý začal svoju púť na Android 2.3 Gingerbread, neskôr preskočil na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a nakoniec zakotvil na Android 4.2 Jelly Bean. To je Nexus S, jedno z legendárnych Android zariadení.

Google nám dal vedieť, že Nexus S nedostane aktualizáciu na android 4.2 a ďalej. Jeho posledná aktualizácia bola na Android 4.1.2 a tým mu mal zazvnoniť umieračik.

To sa však nestalo a člen XDA-Developers, ktorý prispieva pod prezývkou knzo nám predstavil jeho Android 4.2 port pre Nexus S. Zatiaľ čo užívatelia nahlásili pár chýb, ktoré ešte bude treba vychytať, ROM je rýchla, stabilná a použiteľná.

Bohužiaľ sa však ROM stratila z fóra a svietiť na nás ostala len správa od vývojára o tom, že hneď ako doladí nahlásené chyby ju opäť sprístupní. Ak Vás tento port zaujíma, navštívte XDA-Developers a ak máte otázku ohľadom portu, spýtať sa ju môžete na AndroidPoradca.sk

Zdroj: XDA-Developers via AndroidAuthority
  • ox

    No a takovy ZTE Blade zapocal svou pout s androidem 2.1 doufam,ze se vyvoj na 4.1.2 nezastavi-ma silnou komunitu a dobre vyvojare …jen je limitovan ARMv6 :(