Úvod Smartphony Aktualizácie HTC One X: Začala OTA aktualizácia na Android 4.1.2 Jelly Bean

HTC One X: Začala OTA aktualizácia na Android 4.1.2 Jelly Bean

2

HTC začal rozposielať aktualizáciu na Android 4.1.2 Jelly Bean pre HTC One X, no situácia, ktorá zahaľuje celý tento proces aktualizovania je komplikovanejšia, než sa môže zdať. Namiesto toho aby HTC aktualizoval svoju vlajkovú loď po regiónoch, tak ako to robil Samsung, sa svoje zariadenia rozhodli aktualizovať podľa ich CID (Customer ID). V Taiwane teda prebieha aktualizácia zariadení s CID htc_612. Môj HTC One X však má CID htc_044 a ešte nedostal aktualizáciu, no predáva sa aj v Taiwane.

HTC One X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čo však vieme je, že aktualizácia už začala aspoň pre telefóny s CID htc_612 a redaktorovi AndroidCentral sa podarilo zistiť, že HTC One X s CID htc_044 by mali aktualizáciu dostať už dnes, v Nedeľu. Má to však jeden háčik. Nikto z Európy ešte nedostal aktualizáciu (preto som písal, že je to komplikovanejšie, než sa zdá).

Ja som svoj HTC One X rootol už dávno a preto si užívam Android 4.1.2 odkedy bol dostupný pre Nexus zariadenia. Ak ste si ho tiež rootli, tak určite viete, aké fórum navštíviť aby ste si ho odrootovali. Ak však máte stock verziu Androidu, stačí len čakať, aktualizácia je už blízko.

Dúfame teda, že Európa začne dostávať aktualizáciu už čoskoro, podľa vyjadrení ľudí, ktorí ju už majú je One X ešte rýchlejší a tým pádom ešte lepší, než teraz.

Zdroj: AndroidCentral