Úvod Zaujímavosti Polícia toho má dosť: Radikálne zmeny, pomôcť môžeš aj ty!

Polícia toho má dosť: Radikálne zmeny, pomôcť môžeš aj ty!

24
Ilustračný obrázok

Hoaxy nás obklopujú z každej strany, preto je veľmi dôležité, ako sa k nim postavíte. Môžete im uveriť a nechať sa tak oklamať, no máte aj druhú možnosť. Bojujte proti nim a pracujte na tom, aby z internetu zmizli. Polícia SR v tomto prípade tiež výrazne zakročila.

Proti dezinformáciám bojuje policajný zbor aj prostredníctvom svojej facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR. Práve tam sa im podarilo posilniť tím, aby mohli vo zvýšenej miere prijímať správy a podnety od ľudí.

„Analytický tím Prezídia Policajného zboru zameraný na boj proti dezinformáciám posilnil svoje kapacity, vďaka ktorým necháva otvorený príjem súkromných správ 24 hodín denne 7 dní v týždni. Vaše správy sú pre nás nenahraditeľným zdrojom informácií na aktuálne masovo šírené dezinformácie, hoaxy a podvody,“ uvádza Polícia SR vo svojom statuse.

polícia hoaxy
Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR

Uvádzajú tiež, že odpovedajú na každú správu. Niekedy síce len gestom palca alebo stručne, no tým šetria čas na analýzu bludov. Ak zaznamenáte nejakú nepravdivú informáciu, ktorá je už na prvý pohľad jasným hoaxom, pošlite ju policajtom na túto facebookovú stránku. Aj vy tak môžete prispieť k tomu, aby sa stal internet bezpečnejším a pravdivejším miestom.

Polícia na svojom Facebooku pravidelne informuje o rôznych podvodoch. Nedávno sme písali aj o tom, že jeden z podvodov sa šíri aj prostredníctvom pošty. Dávajte si pozor.