Úvod Novinky Posledné varovanie: Elon Musk ukazuje výstražný prst, ak sa nestane, čo chce,...

Posledné varovanie: Elon Musk ukazuje výstražný prst, ak sa nestane, čo chce, zasiahne

4
Elon Musk (foto: flickr.com)

JPMorgan, jedna z najstarších bánk na svete, minulý týždeň podala žalobu na adresu Tesly. V tom čase prehlásila, že automobilka jej dlhuje až 162 miliónov dolárov, informuje Futurism.

„Spoločnosti Tesla sme poskytli viacero príležitostí na splnenie jej záväzkov, preto je poľutovaniahodné, že to muselo zájsť až ku súdnemu sporu,“ píše sa v správe banky JPMorgan.

Elon Musk, šéf spoločnosti Tesla, si však so žalobou ťažkú hlavu naozaj nerobí. Na jej prehlásenie reagoval svojím špecifickým sarkazmom. Pre WSJ povedal, že ak banka nestiahne žalobu, na Yelpe jej nechá 1-hviezdičkovú recenziu. „Toto je moje posledné varovanie!“

Hoci ide prinajmenšom o úsmevnú udalosť, takéto zahrávanie sa s bankami nemusí mať vždy šťastný koniec, najmä ak ide o inštitúciu, akou je JPMorgan. No na druhej strane, Tesla vďaka svojej gigantickej hodnote skutočne nemá o spolupráce s bankami núdzu. Práve naopak.

Žaloba pramení z udalostí, ktoré sa odohrali ešte v roku 2018. Konkrétne je reč o Muskových nie veľmi pozitívne preslávených príspevkoch na Twitteri, v ktorých písal, že z Tesly sa stane súkromná spoločnosť a že si dokonca zabezpečil aj financovanie. Cena za akciu mala činiť 420 dolárov. JPMorgan stavila na eventuálny predaj spoločnosti Tesla, no ten sa, očividne, nikdy nezrealizoval.