Hranie hier na smartfónoch je čoraz populárnejšie. Čím viac ľudí začne hrávať, tým je vyššia aj súťaživosť, ktorá oddeľuje priemerných hráčov od tých lepších. Všimli si to aj spoločnosti, ktoré pomaly ale isto prinášajú na trh rozšírenia pre smartfóny, ktoré z nich spravia herné beštie.

Nemusíte pritom kupovať telefóny, ktoré stoja 800, 900 či dokonca viac eur. Práve naopak, stačí si kúpiť príslušenstvo, ktoré vám ponúkne lepší pocit z hry. To je aj príbeh inovatívneho ovládača MUJA od spoločnosti HandScape.

Ten sa práve začal predávať na štartovači Indiegogo za cenu 49 dolárov (približne 43 eur). Do predaja vstúpil s 50 % zľavou, ktorá platí pre prvých 500 záujemcov.

MUJA: Poctivá inovácia pre hráčov za dobrú cenu

Ovládač MUJA je už 2. generáciou, ktorá prináša niekoľko inovatívnych riešení na najväčšie problémy pri hraní na smartfóne. Prvým z nich je prehrievanie, tým druhým zas pocit z ovládania. MUJA ponúka zaujímavý spôsobom pripevnenia ku konštrukcii smartfónu. Plocha, ktorá sa prikladá k smartfónu je posiata 16-timi prísavkami, ktoré zabezpečia, aby sa ovládač od smartfónu ani nepohol.

Ovládač sa k smartfónu pripája pomocou technológie Bluetooth, čo je nielen príjemné, ale aj efektívne. Zadná strana ovládača je rozdelená do štyroch pomyselných štvorcov. Každý z nich je samostatné tlačidlo (niečo ako zadná strana PlayStation ovládača).

36-hodinová výdrž

MUJA na jedno nabitie vďaka 450 mAh batérii vydrží fungovať 36 hodín čistého hracieho času alebo 56 hodín v neaktívnom (stand-by) režime. Virtuálne tlačidlá na zadnej strane môžete využiť spolu s ovládacími prvkami na displeji, čo hráčom dáva podstatnú výhodu hlavne pri tých súťaživejších tituloch.

Podporované hry s ovládačom MUJA. Pribúdajú deň čo deň

Ovládač pritom na rozdiel od 1. generácie (HandyCase) funguje na Android, aj iOS zariadeniach. Keď už som spomenul 1. generáciu – tú na štartovači KickStarter podporilo celkom 637 ľudí, vďaka čomu firma vyzbierala úctyhodných 305 441 dolárov. Druhá generácia má nábeh tento rekord výrazne prekonať.

Ak máš o MUJA záujem, stačí si ho objednať priamo na Indiegogo.