Úvod Zaujímavosti VIDEO: Ako by Windows XP vyzeral dnes? Tento koncept ľuďom vyráža dych

VIDEO: Ako by Windows XP vyzeral dnes? Tento koncept ľuďom vyráža dych

2

Aj napriek tomu, že Microsoft ukončil oficiálnu podporu pre Windows XP ešte v roku 2014, je tento legendárny operačný systém využívaný mnohými ľuďmi, ako aj inštitúciami. Podľa informácií z NetMarketShare má Windows XP používať približne 6,13 % trhu, čo vôbec nie je zanedbateľné číslo.

Windows XP na trh prišiel pred 17 rokmi, jeho posledná veľká aktualizácia zas približne pred dekádou (SP3). Ide teda o staručký operačný systém, ktorý bol na svoju dobu síce vynikajúci, dnes by už asi neuspel. Čo ak by ho však Microsoft držal pri živote a pokračoval s jeho vývojom?

Na túto otázku sa pozrel youtuber Kamer Kaan Avdan, ktorého záľubou je vytváranie konceptov operačných systémov. Stojí napríklad za Windows 11, iOS 12 a Android 9.0. Jeho najnovším projektom je Windows XP 2018 Edition.

Koncept je založený na rovnakých dizajnových princípoch starých „xpéčiek,“ ktoré však zmodernizoval. Zachoval ale rovnaké farby a celkový pocit. Jednoducho, hneď na prvý pohľad je jasné, že ide o Windows XP.

Ak by niekoho zaujímalo, čo je to za pesničku vo videu, tak hľadajte Stephanie Tarling – You’re The One That I Want. Microsoft ju použil v minuloročnej reklame na Microsoft Surface.