Úvod Výrobcovia Honor Honor 10 je tu: Prináša perfektný pomer ceny, výkonu a inteligencie!

Honor 10 je tu: Prináša perfektný pomer ceny, výkonu a inteligencie!

Honor 10 je oficiálne tu!

4

Značka smartfónov Honor uviedla na náš trh svoju novú vlajkovú loď Honor 10. Dizajnový telefón bol uvedený 15. mája v Londýne. Honor 10 s 5,84″ bezrámčekovým displejom má duálny fotoaparát, ktorý pri fotení využíva druhú generáciu umelej inteligencie, USB-C port, ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov pod sklom a taktiež 3,5mm audio konektor. Výkon zaisťuje 4GB operačná pamäť, ktorú doplňuje 64GB alebo 128GB interná pamäť. 

„Veríme, že recept na úspech je jednoduchý, a to dať zákazníkom veľmi dobrý produkt! Preto každý deň tvrdo pracujeme,“ hovorí George Zhao, prezident spoločnosti Honor. „V spolupráci s mladými ľuďmi z celého sveta chceme dať životnému štýlu nový rozmer. To práve oni sú našou inšpiráciou,“ dodáva Zhao.

Honor na trh prináša dve unikátne technológie. Tou prvou je pokročilá technológia umelej inteligencie AI 2.0, ktorá je zabudovaná do duálnej kamery smartfónu. Druhou je potom dizajn CMF a 3D sklenený chrbát s nano-optickým povrchom skladajúcim sa z 15 vrstiev jagavej farby. Výsledkom je dizajn, ktorý zaujme farebnými zábleskami z každého uhla.

Vycibrený dizajn a kvalitný displej

Honor 10 má dizajnové sklenené telo. Chrbát telefónu zdobí pôsobivý efekt odrazu svetla. 2.5D zakrivenie displeja potom len podtrhuje oblý, elegantný vzhľad telefónu, ktorý presne padne do ruky.

Na štýlových farbách sa podieľalo Paris Aesthetics Center, kde vytvorili ich zaujímavé kombinácie. Honor 10 sa zatiaľ na našom trhu objaví celkom v troch farebných prevedeniach. Napríklad v modrom variante s prechodom do jemne fialovej. Ďalší je strieborný meniaci sa do svetlo modrej, ktorá pôsobí dojmom luxusu a jednoduchosti. Posledným variantom je elegantne čierna farba.

Honor 10 má 5,84 vyhryznutý Full HD displej s rozlíšením 2280 x 1080 px a pomerom strán 19:9. Moderné vyhryznutie ešte rozširuje plochu displeja, ale je možné ho softwarovo zrušiť a využiť klasickú plnú lištu.

Umelá inteligencia vo fotoaparáte nastavuje nové hranice

Zadnej strane telefónu dominuje duálny fotoaparát s rozlíšeniami 24 + 16 MPx, ktoré zachycujú obraz v živých detailoch. Fotoaparát využíva umelú inteligenciu, ktorá rozlíši viac ako 500 scén v reálnom čase a vo 22 kategóriách. Vďaka umelej inteligencii dokáže algoritmus prepojiť fotené objekty s optimálnym nastavením fotoaparátu podľa kontextu konkrétnej snímky. Rozozná tak napríklad západ slnka, portrét, rastliny, zvieratá, sneh alebo napríklad jedlo.

Honor 10 prichádza s lepším rozpoznávaním tváre a pomocou umelej inteligencie využíva 3D portrétne osvetlenie. Profesionálne svetelné efekty ako sú mäkké, umelé, klasické či scénické osvetlenie a osvetlenie typu Butterfly možno behom fotenia portrétu taktiež využiť. Výsledný portrét tak vyzerá ako vytvorený v štúdiu.

Predný 24 Mpx fotoaparát taktiež využíva umelú inteligenciu. Aj pri slabom osvetlení možno vyfotiť ostré snímky vďaka vylepšenému snímaču citlivému na svetlo, a taktiež vďaka technológii osvetlenia 4 v 1. Taktiež s predným fotoaparátom môžu používatelia vytvoriť profesionálne fotografie.

Umelá inteligencia sa od fotenia presúva tiež do galérie fotografií. Teraz bude možné fotografie triediť do rôznych skupín a galériu ovládať pomocou hlasu a gest.

Odomykanie telefónu rýchlo a bezpečne

Spoľahlivá ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov sa skrýva pod sklom na prednej strane telefónu a umožní jeho bleskurýchle odomknutie dokonca aj mokrou rukou. Telefón je možné taktiež bezpečne odomknúť pomocou bezchybného a bleskového rozpoznania tváre.

Rýchlejší a chytrejší smartfón

Smartfón poháňa osemjadrový procesor Kirin 970, ktorému sekunduje 4GB RAM. Interná pamäť telefónu prichádza vo dvoch variantoch – 64 GB a 128 GB. Výdrž telefónu zaistí batéria s kapacitou 3400 mAh.

Smartfón beží na najnovšom Androide 8.1 Oreo s nadstavbou používateľského rozhrania EMUI 8.1. Honor 10 využíva USB-C rozhranie. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Telefón ovláda systém Dual SIM alebo taktiež technológiu NFC.

Lokálna dostupnosť

Predaje Honor 10 na Slovensku začnú 16. mája, a to s cenovkou 439 € za 64GB verziu a 499 € za 128GB verziu. Telefón bude možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, NAY, Datart, TPD, Okay, Mall.sk, hej.sk a taktiež u operátora O2 SK.

Ďalšie informácie o telefóne nájdete na www.honor10.sk.

Technické špecifikácie

OS Android 8.1 Oreo, EMUI 8.1
Displej 5,84″ Full HD displej 2280 x 1080p, 16 miliónov farieb, 432 PPI
Chipset Osemjadrový Kirin 970, 4x 2.36 GHz, 4x 1.8 GHz
Batéria 3400 mAh
Fotoaparát Duálny AI 24MPx + 16MPx zadná kamera, blesk
24MPx selfie kamera
Rozpoznanie viacero ako 500 scén v reálnom čase v 22 kategóriách, umelá inteligencia pre rozpoznanie viacerých predmetov, optimálne nastavenie podľa kontextu, osvetlenie 3D portrétu, dokonalé rozpoznanie tváre, režim Portrét s umelou inteligenciou, efekt rozostreného pozadia, technológia osvetlenia 4 v 1, chytrá galéria, ovládanie hlasom a gestami, osvetlenie 2.0
Úložisko 4GB RAM + 64GB ROM alebo 4GB RAM + 128GB ROM
Konektivita USB 2.0 s rozhraním USB-C
Podpora všetkých lokálnych LTE štandardov
Rozmery 149,6 x 71,2 x 7,7 mm
Hmotnosť 153 g
Ďalšie Ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov
Gyroskop
NFC
Digitálny kompas, GPS, Glonass
Hallov senzor, senzor proximity, akcelometer
Rýchlonabíjanie