Úvod Zariadenia Vernee X prichádza v ďalšej pamäťovej verzii. Lepší výkon za stále dobrú...

Vernee X prichádza v ďalšej pamäťovej verzii. Lepší výkon za stále dobrú cenu

Vernee rozširuje svoje portfólio.

0
vernee X1
FOTO: Verne

Cenovo efektívny model Vernee X so štyrmi fotoaparátmi bol uvoľnený v dvoch pamäťových konfiguráciách. So 4 GB operačnou pamäťou a 64 GB úložiskom a so 6 GB RAM a 128 GB priestorom pre dáta.

Vernee prihodil ďalšiu verziu, ktorú charakterizuje 6 GB operačná pamäť RAM (LPDDR4X), no stále dostatočná 64 GB interná pamäť. Ostatné parametre a vlastnosti sa nezmenili. To znamená, že stále dostaneme veľký 6,0-palcový displej s FHD+ rozlíšením a pomerom strán 18:9.

Obrazovka zaberá 83,8 percent z plochy prednej strany zariadenia. Veľkosť zariadenia sa dá porovnať s 5,5-palcovými zariadeniami s klasickými hrubšími horizontálnymi rámikmi.

Pohľad na svet sprostredkujú dva hlavné snímače na zadnej strane. 16 Mpx jednotka  SONY IMX 258 pracuje so svetelnosťou f/2.0, pričom jej vypomáha 5 Mpx snímač, ktorý vyhodnocuje hĺbku ostrosti.

vernee X1
FOTO: Verne

Dvojitá predná 13+5 Mpx kamera prichádza s režimom krásy vo verzii 2.0, ktorý poslúži ako akýsi softvérový make-up. Možno praktickejšou bude funkcia odomykania zariadenia prostredníctvom tejto dvojice kamier. Vynikajúca je výrobcom deklarovaná 4-dňová výdrž na jedno nabitie, resp. 76 dní pohotovostnej doby.

Do tela sa podarilo natlačiť až 6200 mAh akumulátor a dobrej práci s energiou tiež prispieva čipset, ktorý bol vyrobený 16nm FinFET technológiou. Sada Helio P23 má maximálny takt 2,5 GHz a spojená je s grafikou GPU Mali-G71-MP2.

vernee X1
FOTO: Verne

Výrobca novinku uvoľní pod označením Vernee X1. Jej bežná cena je 249 amerických dolárov. V rámci uvádzacieho predaja bude dostupných 3000 kusov s nižšou cenou 199 USD, teda po prepočte asi 162 EUR.

Uvádzací predaj bude prebiehať až od pondelka, t.j. od 16. apríla, do 22. apríla v online shope banggood.com. Na oficiálnom webe výrobcu zároveň prebieha obvyklá súťaž o jeden kus.

Otvorený predaj nájdete od pondelka na tejto adrese. Momentálne je zariadenie ešte nedostupné. Výkon a výdrž batérie modelu Vernee X1 výrobca dokazuje na videu, ktoré vidíte nižšie.