HUAWEI: Naša nová vlajková loď bude fotiť ako zrkadlovka!

HUAWEI: Naša nová vlajková loď bude fotiť ako zrkadlovka!

Huawei to opäť skúša s porovnávaním telefónov k zrkadlovkám.

6
Koncept Huawei P20

Huawei už niekoľkokrát v minulosti celkom nepresne informoval o vlastnostiach fotoaparátu svojho smartfónu. Písal sa ešte rok 2016, keď sa spoločnosť snažila čo najlepšie odprezentovať svoju novinku – Huawei P9.

Huawei už vtedy tvrdil, že vtedy nová vlajková loď fotí ako zrkadlovka. Na Google+ teda uverejnil fotku, ktorá vyzerala úchvatne. Bola ostrá, farby boli presne také, ako by mali byť a hĺbka ostrosti odpovedala zrkadlovke s kvalitným objektívom.

Kontroverzná fotka z Canon 5D Mark III, o ktorej Huawei tvrdil, že pochádza z Huawei P9

Nakoniec sa však ukázalo, že fotka nepochádza z P9, ale zo zrkadlovky – Canon EOS 5D Mark III s objektívom 70-200 f/2.8 L IS II U. Takáto kombinácia by ťa v roku 2016 vyšla aj na 5 000 €. Teraz to vyzerá tak, že sa firma nepoučila a o chystanej novinke tvrdí rovnaké veci.

Šéf firmy, Yu Chengdong (Richard Yu) to ešte počas CES 2018 potvrdil pre server Android Authority. Podľa najvrchnejšieho predstaviteľa Huawei toho má spoločnosť dosiahnuť vďaka integrácii pokročilých senzorov a umelej inteligencie. Huawei chce podľa jeho slov priniesť podobné parametre, aké vidíme u zrkadloviek aj do telefónov.

Je pravda, že čínsky výrobca s novým procesorom Kirin 970 s integrovaným čipom špecificky pre AI spravil obrovský pokrok (možno najväčší spomedzi výrobcov) či však bude stačiť na dosiahnutie bájnej kvality zrkadloviek nateraz ostáva neznáme.

Na to či sa im to skutočne podarí už nebudeme musieť dlho čakať. Očakáva sa, že Huawei svoju vlajkovú loď predstaví už čoskoro. Či k tomu dôjde už vo februári alebo až v marci zatiaľ nevieme.

 • cakpuh

  No kopirky cinske uz frcia. Hnújawej je v tom prebornik.

 • NR68

  pokiaľ nebude nový spôsob ako teraz “ objektív-obraz“ tak sú toto len reklamné tliachanimy

 • spermonik

  je mi to jedno, skutočnosť je taká že ak vieš nastaviť mobil, skutočne je kvalita hodná zrkadlovky , teda mid range triedy. Som rád, nemusím nosiť so sebou ruksak.

 • Marek Zalibera

  Moze sa to podobat vystupu kompaktneho fotaka ale rozhodne nie Dslr. Fyzika sa neda oklamat ak ano tak by uz davno samotne fotaky nemali take velke skla.

 • Palcescu

  Môže mi niekto vysvetliť aký rozdiel
  l je medzi digizrkadlovkou a mobilom, ci tabletom s foťakom? Pokiaľ viem, tak aspoň u klasickych foťakov sa pozerame cez priezor umiestnený vedľa objektivu, co skresluje – posuva skutočný záber pár cm doľava. Pri zrkadlovke sa pozeráme priamo cez objektiv cize žiadny posun obrazu arovnako pri mobile, či tablete sa nám na displey premieta obraz priamo z objektivu, ako pri zrkadlovke, tak aká by potom mala byť „zrkadlovka pri mobile? Zvlášť keď ani žiadne zrkadlo v ňom nieje.

  • Peter Chmurovic

   Zakladny rozdiel je velmi jednoduchy, cez ten malinkaty objektiv a na malinkaty snimač v telefone, tažko dostaneš to čo na zrkadlovke.