Nájdi moje zariadenie od Google. Bezpečnostná aplikácia s novým názvom a dizajnom

Nájdi moje zariadenie od Google. Bezpečnostná aplikácia s novým názvom a dizajnom

6
najdi moje zariadenie

Spoločnosť Google sa po dvoch rokoch rozhodla aktualizovať aplikáciu Správca zariadenia, ktorá dostala nový názov a inovované používateľské prostredie.

Zmena vzhľadu a názvu je určite vítaná, na druhú stranu, na novú funkcionalitu môžeme rovno zabudnúť.

Pár detailov však predsa len pribudlo. Ak opomenieme moderný vzhľad a aktuálny odtieň zelenej farby, aplikácia vám ukáže k akej WiFi sieti ste pripojení a koľko batérie zariadeniu zostáva.

V aplikácii môžete vyhľadať všetky Android zariadenia, ktoré máte spojené s vašim používaným Google účtom.

Do aplikácie sa zároveň môže prihlásiť viac používateľov. Pokiaľ stratí Android smartfón niektorí z vašich známych, môže sa do aplikácie Nájdi moje zariadenie prihlásiť na vašom smartfóne a následne vyhľadať svoj stratený smartfón.

najdi moje zariadenie

Pozor, podmienkou je, že stratené zariadenie musí mať povolené lokalizačné služby cez GPS. Pripojenie k mobilným dátam alebo k WiFi presnú polohu nedokáže vyhodnotiť. Teda aspoň zatiaľ.

Vyhľadávať stratené alebo odcudzené zariadenia môžete aj z prostredia desktopových prehliadačov. Stačí navštíviť >túto adresu<.  Samotnú aplikáciu Nájdi moje zariadenie nájdete klasicky v obchode Google Play, kam vás presmeruje >tento odkaz<.

Určite si aplikáciu aktualizujte, resp. nainštalujte a aktivujte. Aj keď si na svoje veci dávate pozor, v zhone si môžete smartfón niekde zabudnúť, poprípade vám vypadne z netesného vrecka nohavíc.

 • Márty

  Moc nechápu, proč pokud je vyžadováno, aby bylo zařízení online, tak proč není možné na dálku aktivovat GPS.

  • stanleyjr

   lebo root

   • Márty

    Tomu asi moc nerozumím, jak konkrétně to souvisí s rootem?

    • stanleyjr

     na povolovanie urcitych opravneni je lepsie ak ma zariadenie root a urcite je aj lepsia aplikacia Cerberus, kde sa daju posielat prikazy na zariadenie aj cez SMS. ale nic nie je dokonale.

     • Márty

      Jo takhle, tak to pak ano. Ale zas na druhou stranu root jsou z pohledu Googlu zadní vrátka do systému a bezp. riziko. U aplikace přímo od Googlu bych čekal, že si bude umět obstarat systémová práva bez problémů i bez rootu.

     • stanleyjr

      snad sa dockame v Androide Z :) aj ked s tymi opravneniami je to stale lepsie, Nougat to uz ma celkom dobre vyriesene, povolis a zamietnes co chces a appka funguje, samozrejme ak zamietnes klucove veci tak appka nepojde. ale da sa s tym uz lepsie pohrat ako v minulosti, aj ked stale su tam rezervy.