Úvod Novinky Orange: 4G máme v ďalších 10-tich mestách

Orange: 4G máme v ďalších 10-tich mestách

4

Orange dnes sprístupnil ultra rýchly mobilný internet v 4G sieti zákazníkom v ďalších slovenských mestách.

Celkovo si tak môžu užívať viac zábavy a komunikácie zákazníci v 13-ich mestách po celom Slovensku. To všetko len tak, bez ďalších poplatkov či dodatočnej aktivácie.

Orange dnes spustil svoju novú sieť 4. generácie v ďalšej desiatke slovenských miest. Jej signálom tak v súčasnosti pokrýva už približne 25 % populácie. Do mapy pokrytia 4G od Orangeu od dnes popri Banskej Bystrici, BratislaveKošiciach pribudlo pokrytie celého územia týchto miest: Komárno, Martin, Nitra, Piešťany, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina.

Generálny riaditeľ Orange-u Pavol Lančarič:

Chceme, aby naši zákazníci mohli postupne využívať výhody rýchleho mobilného internetu novej generácie prakticky na celom Slovensku. V súčasnosti sú výhody 4G siete Orangeu dostupné pre ľudí už celkovo v 13 slovenských mestách a do konca roka plánujeme tento počet ešte navýšiť.

Do konca roka sprístupní Orange svoju sieť 4. generácie celkovo v 24 mestách po celom Slovensku a pokryje tým takmer 30 % populácie. Okrem budovania 4G siete sa však Orange zameriava aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900. Tá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou do 21 Mbit/s aj do vidieckych oblastí a pokryť tak rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná 4G sieť. V tomto roku Orange takto priniesol rýchle mobilné pripojenie na internet až do 102 slovenských obcí a do konca roka ešte pribudnú ďalšie lokality.

Komerčnú prevádzku 4G siete spustil Orange v júli tohto roka pre tri slovenské mestá. Jej signálom v tom čase pokryl celú Banskú Bystricu, Bratislavu a Košice. Ako prvý operátor na Slovensku priniesol zákazníkom možnosť využívať 4G len tak, automaticky, bez akýchkoľvek aktivácií a ďalších poplatkov. Surfovať môžu maximálnou teoretickou rýchlosťou až do 150 Mbit/s pre sťahovanie dát a 50 Mbit/s pre odosielanie dát.

Operátor informoval o novinkách formou tlačovej správy.