AKTUALIZOVANÉ: Šikana v kórejskom závode: Šokujúce výpovede zamestnancov, údajne ich týrajú Slováci

AKTUALIZOVANÉ: Šikana v kórejskom závode: Šokujúce výpovede zamestnancov, údajne ich týrajú Slováci

135
Ilustračný obrázok

Za posledný týždeň sme boli svedkami odhalenia údajných šokujúcich pracovných podmienok zamestnancov po celom Slovensku.

Po tom, ako sme bývalých, ale aj aktuálnych zamestnancov vyzvali, aby sa s nami podelili o svoje zážitky, nás kontaktovala takmer stovka ľudí s príbehmi, po prečítaní ktorých nás až striaslo. V roku 2013 sa na Slovensku stretávame s pracovnými podmienkami, ktoré sú v mnohých smeroch porovnateľné s pracovnými podmienkami pred sto rokmi.

V jednom z emailov nás kontaktovala príbuzná zamestnankyne v nemenovanom kórejskom závode, ktorá tvrdí, že ženy sú počas svojej menštruácie údajne označené páskou, aby ich vedúci vedeli, či môžu ísť viackrát na záchod alebo nie. Pripomína mi to hviezdu na rukávoch v druhej svetovej vojne. Tak intímna záležitosť ako menštruácia by mala byť rešpektovaná, no zamestnávateľ si pravdepodobne myslí niečo iné, veď napokon, zárobky sú zárobky.

voderady6 voderady7

Foto: ITNews

Ďalší zo zamestnancov priznal, že jeho kórejský nadriadený sa o ňom údajne bežne vyjadroval ako o „sprostom,“ až napokon raz povedal, že ak spraví pri výrobe chybu, tak ho zabije. Smutným je však aj to, že podobne sa k ľudom správajú aj ich slovenskí kolegovia. Údajne sa má jednať o mladú líderku, ktorá má urážať dokonca aj starších ľudí a nadávať im do dementov.

Nerešpektovanie toho, že si niekto potrebuje odskočiť na toaletu, je jedna vec, no prípad jednej zamestnankyne, ktorá podstúpila operáciu nádoru prsníka, je vec druhá. Podľa jej výpovede jej na to, že potrebuje ostať doma na PN, povedali, že ak nepríde, tak bude automaticky prepustená. Kvôli finančnej situácii tak do práce predsa len prišla aj so stehmi v prsníku, ktorý jej nakoniec museli zašívať ešte raz.

Okrem toho im nebola cudzia ani situácia, pri ktorej žene prešli vysokozdvižným vozíkom cez nohu, no namiesto toho, aby privolali záchranku alebo ju odviezli do nemocnice, sa jej vyhrážali vyhadzovom, a tak musela v bolestiach odrobiť osem hodinovú smenu. Popísala nám aj prípad jej kolegu, ktorý mal údajne vyrábať a presúvať plazmové TV. Namiesto toho, aby mu poskytli presúvací stôl, ich však musel presúvať sám. Počas toho, ako sa trápil, ho začala bolieť krčná chrbtica a hlava, neskôr upadol do kómy a zomrel. O tom, že niečo takéto je minimálne diskutabilné, je jasné. Z nášho pohľadu to totiž nevieme vyvrátiť ani podložiť dôkazmi, no firma k tomu mala svojský prístup. Zvyšku zamestnancov totiž dali podpísať tlačivo, v ktorom mala byť táto nehoda chybou pracovníka a nie fabriky. Väčšina toto tlačivo nepodpísala, dokonca sami dali výpoveď.

O podobnej situácii nás informoval aj pracovník, ktorý vo Voderadoch pracuje aj teraz. V tomto prípade sa jeden z pracovníkov rozhodol podať výpoveď, z toho dôvodu, že to v podmienkach, pod ktorými museli pracovať, jednoducho nezvládal. Ešte ten deň však musel dopracovať posledných osem hodín. Počas toho ako pracoval však dostal infarkt myokard, oživiť sa ho nepodarilo, a tak na mieste zomrel. Namiesto toho, aby sa o telo dôstojne postarali, telo vložili do kartónovej krabice a prikryli prikrývkou tak, aby nikto z fabriky netušil, čo sa vlastne stalo. Do fabriky sa v ten deň údajne chcela dostať aj TV Markíza, ako aj TV Joj, no neúspešne. Výhovorkou malo byť prezradenie výrobného tajomstva.

Šokujúcu výpoveď nám poslala aj zamestnankyňa s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa. Vo Voderadoch mala byť zamestnaná, lebo ako mladá absolventka nemala žiadne pracovné ponuky, malo to byť len na mesiac. To, že boli o stôl, pri ktorom pracovali pripútané a to z dôvodu odvádzania elektrostatického náboja by ešte prehltla, odpojiť sa mohli kedy chceli. Keď sa však odopli na viac než 20 sekúnd, prvé čo počuli, boli nadávky zo strany lídra. Opísala nám aj to, ako prebiehali každodenné „mítingy.“ Padali v nich vyjadrenia ako: „Ja nechápem, či ste už j****té?!,“ „Hovorím Vám aby ste tie vy****né čísla tam lepili kurva!,“ či „Mňa to nezaujíma, tie k*****ké súčiastky tam byť musia a keď to tak robiť do p**e nebudete, tak sa bude strhávať mne. Je to k***a ale k***a jedno do p**e!

Nadávky nadriadených pritom majú pochádzať z pokynov vedenia, ktoré im takýmto spôsobom káže zvýšiť produktivitu.

Veľmi kontroverzné sú aj prestávky. Za jeden osem hodinový pracovný deň totiž robotníci dostávajú 1x 10 minútovú prestávku a 1x 30 minútovú prestávku. Podľa slov pracovníka, ktorý pracoval v tzv. „clean,“ teda čistej zóne, jeho prestávka vyzerá nasledovne.

Vyzliecť overal, kuklu, topánky, dva páry rukavíc, zavesiť na vešiak tak, aby sa oblečenie dalo nájsť po príchode späť. Šikovnejším vyzliekanie trvalo približne 2-3 minúty, obliekanie však už bolo dlhšie, to trvalo 5 a viac minút. Za neupravené pracovné oblečenie boli finančné postihy. Okrem toho bola jedáleň a samotný bufet ďaleko, a tak mal človek na prestávku len pár minút.“ To isté platilo aj o ženách, ktoré si mohli vybrať, či sa pôjdu na záchod umyť alebo naobedovať či napiť.

Ďalšou a poslednou vecou, ktorú v tomto článku vyzdvihnem je fakt, že pracovníci pracujú za minimálnu mzdu, resp. za mzdu, ktorá má k minimu veľmi blízko. Najnižšie platení majú byť zamestnanci, ktorí sa veľakrát nedostanú ani nad 300€ hranicu. Vďaka vyhláseniu personálneho riaditeľa agentúry EUROTRADE však môžeme potvrdiť, že zamestnanci tejto agentúry zarábajú v priemere 550€ brutto.

Inšpektorát práce pre nás potvrdil, že podmienky, v ktorých pracujú zamestnanci Voderadov, resp. fabriky v Galante, vyšetruje pravidelne a momentálne bude postupovať formou začatia správneho konania o uložení pokuty.

Či sa tak stane, to ukáže len čas, no momentálne je jedna vec jasná. Takéto praktiky v slovenských fabrikách vôbec nie sú cudzie, ba dokonca, tvoria až príliš strašidelnú realitu toho, čoho sú v dnešnej dobe zamestnávatelia schopní.

AKTUALIZÁCIA: Správy o tom, aké podmienky panujú vo fabrikách kórejského výrobcu sme neprinieslii ako prví. Podobné informácie o výpovediach nájdete v článku: „Na čo poukazujú výpovede Slovenov a Sloveniek zamestnaných v ázijských korporáciách na Slovensku?“ alebo v článku: „Výpovede o kórejskom vykorisťovaní a šikanovaní Sloveniek na Slovensku.

Pracovali ste aj Vy v podobných podmienkach? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

UPOZORNENIE: Všetky tvrdenia v tomto článku sú založené na výpovediach osôb, ktoré AndroidPortal.sk kontaktovali e-mailom alebo odoslali komentár pod jeden z troch článkov ohľadom tejto kauzy. Žiadne z tvrdení nie je výsledkom kontroly inšpektorátu práce, ani AndroidPortal.sk.

Pozn. red.: Server AndroidPortal.sk si vyhradzuje právo zmazať všetky príspevky, ktoré osočujú, urážajú, rasovo napádajú alebo inak ubližujú redakcii, či zúčastneným diskutérom. Ak máte pocit, že ste boli Vy alebo niekto iný takto napadnutí a komentár nebol vymazaný, napíšte nám na admin@androidportal.sk.

 • jarino

  nedate mi mena tych „manazerov“ ? Ked ja sa tak rad hram :)

 • samuraj

  Jaj chlapci si tu robia super reklamu na senzaciach, ktore nie su ::)) ale ja som pocul od deda, mojho brantranca, ze cital, ako mucia ludi a potom im kopu jamy za fabrikou

  • Lukas Zachar

   Prečítaj si predchádzajúce dva články a ich komentáre a rád potom budem diskutovať ďalej :)

   • Ty by si si asi mal overit fakty…

   • rada od kolegu, novinára

    Bohužiaľ v tomto a i v predchádzajúcich článkoch je cítiť silná zaujatosť autora. Je evidentné, že nie je profesionál, nakoľko okrem toho že používa slová typu VRAJ, DOPOČULI SME SA atď., pracuje radšej s nepreverenými informáciami ako s overenými faktami. Predtým než niečo napíše, nedáva priestor druhej strane na vyjadrenie sa. Je evidentné, že nemá žurnalistické vzdelanie, nikdy v žiadnom médiu nepracoval a asi ani nebude. Takéto články by totiž žiadny seriózny vydavateľ netoleroval a takýto novinár by rýchlo skončil. Okrem toho že sa dopúšťa týchto hrubých chýb, tak tento i iné články hraničia s ohováraním, poškodzovaním dobrého mena, vytváraním demagógie, zastrašovaním, polarizuje spoločnosť, vytvára kult strašiaka a v pozadí je cítiť profit buď úmyselný, alebo neúmyselný. Autor pôsobí veľmi neskúsene a naivne, nakoľko v právnom a demokratickom štáte okrem toho že nie je možné tolerovať to čo popisuje vo svojich článkoch, taktiež nie je možné, aby niekto takýmito článkami poškodzoval iné právne subjekty. Otázkou je, či autor koná vedome a svojvoľne, alebo bol na to zneužitý treťou stranou. Osobne by som ale jednoznačne začal pracovať s faktami, nie tvrdeniami jedna babka povedala… to je moje odporúčanie autorovi.

    • Lukas Zachar

     Pracujem s výpoveďami zamestnancov, resp. ex-zamestnancov, ktoré sme obdržali emailom, resp. v komentároch a na tom nevidím nič, čo by porušovalo zákon. Slovo „údajne“ nebolo použité náhodou.

     • tomáš

      Zdravím pán Zachar, tomu čo ste popísali hádam ani sám neveríte. Tento posledný článok o SAMSUNGu nemá chybu, keď som si to prečítal tak som sa naozaj skutočne zasmial. Hlavne na „prípadoch“ kedy nebola poskytnutá zdravotná starostlivosť, keďže obe prevádzky majú lekárov priamo v závode aj so zdravotnou sestrou. Už len natočiť o tom film. a čo sa týka menej ako 300 € výplat, nech Vám pošlú výplatné pásky títo zamestnanci a potom uvidíte, že zobrali rôzne zálohy skôr ako bol výplatný termín, alebo majú rôzne exekúcie a preto majú takú výplatu ako majú. Naozaj ako Vám odporúčali, je potrebné si tieto veci overiť a nech Vám to niečim podložia. Dajte šancu na vyjadrenie aj druhej strane skôr ako vypustíte podobné reči. Píšete sem samé bludy, absolútne nemáte šajnu o tom ako to chodí. Tento článok je o ničom a myslím si, že tým sledujete len to, aby ste upozornil na seba a Vašu osobu. Alebo naozaj nevime čo si mám o tom myslieť.

     • Lukas Zachar

      Ďakujem za Vašu správu. Druhú stranu sme sa pokúšali kontaktovať niekoľkokrát. Poslali sme emaily, ktoré najskôr odchádzali v poriadku, neskôr nám už začali chodiť chybové správy, akoby adresu zrušili. Telefón nám zatiaľ nikto nezodvihol. Vyjadrenie Inšpektorátu sme taktiež rešpektovali, tvrdili v ňom, že nedostatky budú riešené formou pokuty. Ako som spomínal v článku, všetky informácie sú založené na výpovediach a komentároch. To, čo je v článku, však nie je založené len na jednej výpovedi, vždy danú informáciu potvrdilo niekoľko zamestnancov.

     • kolega

      Vy osobne ste kontaktovali Samsung? Ako sukromna osoba ci akym titulom? Ste novinar ci student? Ani ja by som vam neodpovedal. A preco to neuviedli ziadne slovenske media? Im mozno samsung odpovedal a zistili, ze to nie je pravda. Na vasom mieste by som stiahol chvost a ospravedlnil sa, kym na vas nepodaju zalobu.

     • Lukas Zachar

      Kontaktovanie výrobcov nie je nič nezvyčajné. Veľmi úzko spolupracujeme nie len so Samsungom, ktorý nám poskytuje zariadenia pre recenzie, či zasiela tlačové správy. Ako som už spomenul a ako je aj jasne v článku vyznačené, informácie sú len zverejnené výpovede zamestnancov, resp. bývalých zamestnancov, nie sú to výsledky Inšpektorátu práce, ani kontroly AndroidPortal.sk

     • kolega

      Cize nic podlozene nemate zo strany vyrobnych podnikov? Operujete tu s vaznymi obvineniami iba na zaklade mailov ci komentarov neznamych osob bez moznosti obrany protistrany? Riskantne.

     • tomáš

      …pán Zachar, myslím, že po vašich článkoch vám tak skoro výrobok na testovanie nedajú. a ako píše kolega sú to veľmi vážne obvinenia a tvrdenia. A podľa mňa je úplne jedno či sú to len výpovede, zverejnil ste to VY. Všetko sú to neoverené informácie a absolútne nikoho ste nekontaktovali. Všetko sú to len choré bludy, veď je to smiešne. Okrem toho som si všimol, že priebežne meníte text článku. Prečo?

     • kolega

      Zaujmave, zrazu tam pribudli slova vraj a udajne, doteraz tam neboli a aj clanok sa meni, som to pozeral predvcerom a boli tam ine vety a hodnotenia, to je profesionalita? Ja byt na mieste samsungu, tak vas zazalujem za osocovanie, ak to nie je pravda. Ako viete, ze sem pisu zamestnanci, na ktorych komentare reagujete, overujete si zdroje? Cakam, ze samsung si priebezne robi kopie a sleduje zmeny…

     • maja

      vedela by som o samsungu rozprávať aj hodiny ked už tam mam niečo odrobené,som rada že sa našiel človek ktorý toto všetko zverejnil!!!

    • aja

     tak toto mi pripadá ako výsmech od profesionálneho žurnalistu,v dnešnej dobe, kedy novinári vedia písať len o neoverených blbostiach,ktoré národ v podstate ani nezaujímajú a útočia na súkromie ľudí, príde konečne niekto kto má tú odvahu poukázať na to čo sa deje v Samsungu, je ochotný sa tým zaoberať.Myslím si, že tým ľudom čo si prešli peklom v tejto firme je úplne jedno či Lukáš Zachar je mladý a či má žurnalistické vzdelanie pre nás je dôležité to,že je tu konečne niekto, kto sa nebojí napísať o tom, čo je verejným tajomstvom. Bohužiaľ inštitúcie, ktoré by sa tým mali zoberať sa hrajú na mŕtveho chrobáka.Len dúfam že sa nedá zastrašiť a bude ďalej poukazovať na to čo sa v našej spoločnosti robí,nielen v Samsungu.

  • jarino

   suhajko tiez mas modru ciapku?

  • aja

   máš veľkú šancu sa stať leadrom v Samsungu až tam ešte niesi tak tam určite choď robiť, si perspektívny pracovník,ver mi určite to tam ďaleko dotiahneš

   • Jonatan666

    mozno aj je leader :-D ale zas co sa deje na slovensku neznamena ze sa deje vsade lebo podmienky si robia ludia a co im clovek dovoli im urobit to si budu dovolovat ine narody ako nemci alebo anglicania by im toto nedovolili robit

    • aja

     máš pravdu,všetko záleží od firemnej kultúry a bohužiaľ tá v samsungu sa zakladá na mobingu zamestnancov,ja som pracovala 7 rokov v rakúskej firme ako majstrová a 8 rokov ako leader v americkej firme a to bolo celkom o inom,povinné školenia čo si môžeme a nemôžeme dovoliť k zamestnancom.V pracovnej zmluve bolo napísané,že nesmieme slovne ani fyzicky nikoho napadnúť. Keď som prišla do samsungu a nastúpila na pozíciu leadra tak som bola v šoku,čo sa od nás vyžadovalo a dobrý leader bol len ten ktorý vedel kričať a byť vulgárny,ten sa aj udržal na svojom mieste.Keď prišli začiatkom roka 2011 vypatlanci z Galanty tak nás kmeňových zamestnancov pekne po jednom odrovnávali a to nielen radových leadrov ale aj shift leadrov,manažérov ,kvalitárov a operátorov…..V rokoch 2008 az 2010 keď chcel niekto nastúpiť do Voderád musel mať minimálne učňovské vzdelanie a čistý register trestov.V polovici roka 2012, keď som to vzdala a odišla bola jediná podmienka „základy slovenčiny“,keď sa ľudia sťazovali na linke prečo dostávajú pokyny v maďarčine,tak bolo povedané „lebo väčšina nerozumie slovensky“ a bohužiaľ to bola pravda a o registri trestov sme už mohli len snívať.

     • me

      myslim ze si prave spravne pomenoval cely problem slovenskeho samsungu … lokalna manazerska cvarga

  • Diana Kvasnovská

   ty mozes byt len velky uboziak…… chod tam robit ty , ty skrachovanec….

  • nevedko

   Ked su to len senzacie,tak mi skuste vysvetlit,prečo na Profesii dlhodobo svieti inzerat na super pracu,dobre platenu?či všetci Slovaci su tak hnily,že sa tam neidu ani pozriet?

 • samuraj

  Cital som a viem, ze boli resp. budu podane aj trestne oznamenia za ohovaranie ;)

  • michal_ch

   Naozaj? A za co ze sa konecne niekto odhodlal zverejnit to co sa tam naozaj deje ty chitrak

 • Jonatan666

  neviem ale tazko sa mi veri ze by v dnesnej dobe existovaly take podmienky ak sa to preukaze ze to je pravda aj ked nieco z toho urcite pravda je tak uz nebudem kupovat samsung zariadenia aj ked su dobre hlavne nie tie co pochadzaju zo slovenska uz len preto ze nebudem pdporovat k*****v ktory maju slovensku krv a buzeruju chudakov ….viem ze ak je slovak vo vedeni tak casto je z neho k***t ….dufam ze v tom samsungu to nieje az take gestapo osobne ak by som tam bol osral by som ich v prvy den nepracoval by som v takych podmienkach vsak kolko neprisposobivych obcanov cuca zo statu tazko zarobene peniaze a staci ze maju 4deti a uz maju prijem len na deti 214€ na osobu + este bonusy a o tom ze ani platit za lieky nemusia staci papier zo socialky a preco by zdravy clovek mal pracovat v podmienkach v ktorych sa neda ani zit to radsej vsetko predam rozdam peniaze a idem zobrat na ulicu a dochodok by sa mi pocital z priemeru co je casto viac ako maju tazko odpracovany dochodcovia :)

  • Diana Kvasnovská

   to vsetko je pravda…. tomu mozes verit…….

 • hejhou

  Moja mama tam robila. Zo začiatku sa jej tam páčilo až do tej doby kým im nepriradili novú „vedúcu“. Tá tam po všetkých naokolo stále iba hulákala a nadávala im do ku… ko.. atd. Robila pod nou 1 mesiac a potom dala výpoveď. Veď kto by sa nechal stále urážať.

  • Jonatan666

   dobre urobila

 • Jonatan666

  druha moznost pckat si taku kravu alebo idiota co buzeruje po praci z partiou deka cez hlavu par kopancov pästi bez reci bez slova na nejakom temnom mieste a nech na druhy den je v praci a pracuje si celu sichtu modrinami a monoklami ako opuchnuta opica….a to som clovek co sa nikdy nebije ani nepobije lebo nemam rad nasilie no ak by som vybuchol tak by som to asi podla krajnej situacie riesil takto vsak kamosa nejaky idioti prepadli pod kamerou dokopali zbili a nic z toho nemali polcajti prisli neskoro ale ked iny kamos na tom istom mieste po 5 pivach potreboval surne oštat strom tak za 1minut tam boli a uz poktovali …tak co sa z tym srat :-P na slovensku su najdolezitejsi ludia pracjuci ludia a stat si ich nevazi by som chcel vidiet ako politik splni co slubil zatial ziaden nic neukazal nic nezmenil za 20rokov co to tu korumpovali curaci je len horsie a horsie

 • aja

  môžem potvrdiť,v tej dobe kedy zomrel pán na balení, som v Samsungu pracovala bolo to niečo hrozné a nedôstojné lebo plán sa musel plniť, ako keby sa nič nestalo.Som zvedavá či by sa takto manažéri správali keby sa jednalo o ich rodičov alebo niekoho blízkeho -dopriala by som im ten pocit.

  • Jonatan666

   ono keby to tam niekto nakrutila nafotil …spravili by z toho pekny bordel take nedostojne spravanie by si zasluzili oni.

   • sami

    no len tam si nemaš kedy vyfúkať nos ked si za pásom a nie ešte fotiť alebo kamerovať.

    • Jonatan666

     to ti verim robil som za pasom v jednej firme len tam to nebolo ani kus tak zle ako to pisu tu v samsungu a raz ma dostala hnacka a na zachode nebol toaletak :-D ta chudak co ma zastupoval ani nemohol nikoho upozornit …nastastie prisiel robotnik ta som krical nech misplasi hajzlak ze nemozem tu tak dlho byt bo kolega za pasom bude isto zalozeny komponentamy :-D aj tak bolo nastastie sme to vyprataly do hodiny :-D za pas nechcem uz robit nie ze by robota bola zla ale ked nemam cas sa vysrat tak to je uz koniec ! :)

  • miso

   p. Zachar je klamar, co zneuziva smrt cloveka a iba roby smutacej rodine zle. bol som jeho kolega v tej firme co samsungu vyvaza odpad, tomu panovi len doslo zle asi po hodine roboty a dostal infarkt, samsung tam hned poslal doktorku a volal sanitku a oni policajtou, len ho moseli zakryt, lebo s nim nemohli hybat kym ho nebrali pohrebaci. a ostatne su tez len klamstva, vodu tam maju kazdych 10 metrou a v zime teply caj

   • sami

    že teplí čaj…a voda každých 10 metrov. je mi do smiechu :) je tu velmi málo klamstiev

    • miso

     a robil si tam volakedy? voda je na kazdom rohu a my mavame aj caj, ked je zima. ale ty si asi v teplucku ve vyrobe a do skladu moc nechodis, ze?

 • Diana Kvasnovská

  Celu tuto zasratu korejsku spolocnost by som podpalila…… Nech skapu vsetci sikmooky buzeranti……. Bola som aj ja nie raz v Galante aj s kamoskou na zaskok, ale stacilo….. tak sme utekali odtial, ze anin smrad po nas neostal….. Banda skurvena…….

  • jurge

   Potom tým čo tam pracujú, živia rodiny svoje, budete živiť vy? Zamestnáte ich? Ak áno, vybavené, Samsung sa môže presťahovať na Ukrajinu alebo do Bulharska, Rumunska. Im je to jedno, Fico k nim bežal aby neodchádzali zo Slovenska, nie oni k nemu.

 • lucia

  Staci spravi kuk aj do jasplastiku v galante…ludia tam robia na cierno,maju zmluvy ako dohodu,a pritom tahaju 12 -stky

 • Jozef Bratm Štefánek

  upenlivo sledujem tieto clanky od zaciatku a neverim tomu ze v dnesnej dobe v takychto „vyspelých“ krajinach moze nieco taketo existovat a stale prezivat..Je ine ze tam u nich doma to tak maju zauzivane lebo to maju nastavene systemom, ale ako je mozne ze nejaky bambusak pride robit biznis do cudzej krajiny kde dostane danova prazdniny a este tu bude cudzich ludi zotrocovat. povedzre mi niekto ako je toto kurva mozne vsak uz sme primitívi alebo co!! A inak mam aj ja skusenost s mojim kamaratom ked isiel na pohovor do Samsungu v Trenčine kde mu ponukli plat 450€ v hrubom a stym ze musi podpisat papier kde suhlasi s fyzickymi trestami :D

  • Jonatan666

   huste sadomaso za 450v hrubom? ta ale hej suhlasil by som ak by som tie tresty robil ja :-D by som ich bil „na tu mas ty hajzel a dvihaj plat bo ti znova tresnem“ :-D

 • jurge

  Ak máte 22 rokov a neviete nič o histórii, radšej k tomu o čom nič neviete to neprirovnávajte. Hviezda sa nosila na prsiach, bolo to rasové označenie, povinné, znamenajúce smrť. Nejaká menštruačná páska je dobrovoľná, žena ju nemusí nosiť. Ale ak ju nebude mať, nebude mať naviac prestávky. Ak je to vo fabrikách kde je presne naúkolovaná práca aj čas na oddych, kde nie je možné len tak odísť, tá páska znamená výhodu. Ani v supermarketoch si nemôže len tak kedy chce odbehnúť pokladník. Ak máš 4-5hodinovú smenu, musíš byť na pokladni. I je to žiadna židovská hviezda.

  • Lívia

   Pracovnik v hypermarkete moze hocikedy oddist na wc zavola nadriadenemu ktory zabezpeci hned nahradu. Pracujem pre spolocnost Tesco a nemozem ani jedno krive slovo povedat…je to uzasny zamestnavatel ktory sa neskutocne o svojich zamestnancov stara.

   • Uriel

    Presne tak isto to funguje v samsungu, zamestnanec ale nemoze odist svojvolne len tak pretoze sa mu chce

 • sebo

  Jurge: bohuzial to s paskou nie je pravda…

 • Renata

  Robim v slovenskej firme a nadriadena tiez zachadza za hranice etiky a pravomoci.Robenie z cloveka blbca a nedodrzanie postupu pri pracovnom uraze je tiez bezne.Ale robi to nadriadena,vyssie vedenie o tomto nevie.Tak to je,ked sa dostane blbec k moci,bohuzial.

 • michal_ch

  Vy ste len chitraci fakt, by som zvedavy, ci bi skoro tisic ludi len tak z nicoho nic zacalo komentovat ohladom pracovnych podmienok a este k tomu by sa vecina aj zhodla. Ty z vas ktory nesuhlasia sa nad tymto radsej zamislite predtym ako zacnete kritizovat toho kto to tu zverejnil. Hanba tym co sa nazyvate slovakmi

 • Y2K

  Pracoval som 2 roky v Galantskom a teraz pracujem 2 roky vo Voderadskom Samsungu a len sa smejem, ked to tu citam…
  Podla mna je tak asi 30% pravda stoho co je tu popisane.

  • hejhou

   Asi máč dobrého vedúceho

  • stanley

   keby bolo len 30% Pravda, tak ta firma nema co robit v EU 21.storocia. sorry.

  • Andrea Vasikova

   TAK tak aj ja som u nich pracovala a nikdy sa nestalo z toho to co tu citam..tiez sa smejem ako ludia klamu a nadavaju ZAVISTLIVCI.. tak ste tam nemali pracovat bolo by viac pracovneho miesta pre tych ktory si vazia pracu a potrebuju a nie pre mladych ..ktorí nemaju ani skolu ze hned dostanu 800 eur… chod studovat a nemusis pracovat c takych firmach ked sa ti nepaci

   • aja

    keď tam bolo tak super prečo tam ešte nerobíš?

   • Sik

    Jasne cica, sme ZAVISTLIVCI. Ohromne ti zavidime ten bohovsky job a kralovsky plat…
    :-D

  • husenička

   vsetko je to pravda.ja tam pracujem 3,5r ale stale je to horšie a horšie…čakam edy budu použivať biče na ľudí.

 • Jozzy

  Uuplny suhlas s Tomasom..ja som tiez dlhe roky pre Samsung..Korejska mentalita je Nevazit si ludi a dat ich pracovat za drobne peniaze!

  • Andrea Vasikova

   chces povedat ze taky kaufland lidl co robia predavaci maju kolko tolko isto 400-500 EUR..sade mas tolko.. tak netrepte ze robis za drobne.. tak chod do zahranicia

   • husenička

    kedy si tam robila ?teraz tam ludia zarabaju najviac 350e aj to z nadcasami

    • Uriel

     a s 13. a 14. platom len tak mimochodom

 • Jozzy

  Uuplne suhlasim s Tomasom..ja dom tiez pracoval v Samsungu dlhe roky a viem ako to tam chodi..Korejska mentalita si nevazi ludi!!! Iba hrnu ludi pracovat za drobne peniaze

 • samsung

  Desaťhodinové státie za pásom, nedostatočné prestávky a bolesti chrbtice.
  Nielen na to sa sťažujú zamestnanci brazílskeho Samsungu, ktorých problém sa vláda rozhodla riešiť. Juhokórejskú jednotku žaluje za porušovanie pracovných zákonov a žiada odškodné vo výške 108 miliónov amerických dolárov, čo je približne 80 miliónov eur. „Našim zamestnancom sme sa zaviazali ponúkať pracovné prostredie najvyšších štandardov. Hneď ako dostaneme sťažnosti, vykonáme kontrolu a budeme spolupracovať s úradmi,“ bráni sa Samsung v Brazílii.

 • samsung
 • samsung

  Ked tam pracovat nechcete tak tam nepracujte.

  • judocudo

   Takto sa problem neriesi. Si kratkozraky problem a nie Samsung. Tu ide o ludi a nie veci clovece apelujem na teba ako na cloveka tak si to vaz ….

 • samsung

  toto iba mala cast toho co sa im toleruje a vedia o tom aj na narodnom inspektorate prace, regionalnom inspektrate bezpecnosti prace, regionalnom urade verejneho zdravotnictva, vedia o tom svoje vseobecny aj odborny lekari, vieme o tom vsetci len ti co to maju riesit radsej sedia na teplom miestecku a pocitaju statne sviatky a cakaju na plat.

 • samsung

  mozno by ludom ani tak neprekazalo robit za minimalnu mzdu ale nedostojne pracovne podmienky casom odradia kazdeho. niekto to v sebe dusi, niekto dostane infarkt, niekto sa cez vikend opije, niekto nakrici na manzelku a deti ved nejako si tu frustraciu zo seba dostat. a co ti co aj mali chut pracovat ? skoncia s odporom praci a potom bude EU davat miliony aby ich akoze motivovala. co sa da z tych 300 eur ? jednoducho odsudeni na chudobu lebo to nie je ani na najom ani na jedlo. je to dobrovolne vazenie.Jeden vazen stoji podla statistiky 1000 eur mesacne a dotaciu na jednu kravu je vyssia ako u nas mzda

 • samsung
 • juraj

  Ahoj Tomáš,
  aj ja som bol leader, a tiež som vychádzal so svojimi „podriadenými“ dobre. Tu by som dodal, že šikmooký manažment vymýva mozgi leadrom a supervisorom. Je to len na osobe, či sa ich spôsobom podradí, alebo ostane ľudsky orientovaná. A po 5.odpracovaných rokoch viem, že ostať na strane zamestnancov a obhájiť ich /aj ked niekedy velmi ťažko/ stojí za to-a myslím že dôkazom toho je, že ma bývalí zamestnanci neobchádzajú ale milo sa mi prihovoria keď ma stretnú.
  Juraj

  • lukasz

   Masz prawdu Juraj aj ja som na tom tak isto.

 • Jozef Bratm Štefánek

  Ja sa cudujem ze ste ten menezment este dobre neuj.bali :)

 • Niki

  lKeUplne suhlasim s Tomasom vtom case ked on bol supervizor v shc som tam pracovala aj ja…Tomas snami zaobchadzal velmi slusne zo svojimi zamestnancami ….bol najludskejsi clovek v celej fabrike!!!inteligentny chapavy tolerantny….clovek s dobrym srdcom!!!mali sme ho radi!!!!nikty nam nic nedal prikazom….ale vzdy len a len poprosil!!!!skoda ze nieje viac takych ludi ako bol nas supervizor Tomi!!!!!prajem jemu a celej jeho rodinke vsetko len to najlepsie!!!s pozdravom Nikola

 • eva

  tiez som pracovala cez agenturu v sladkovicove v koame a mam zle skusenosti ,posmykla som sa pri pase na oleji ,co vytekal zo stroja a zlomila som si na pravej ruke zapestie ,to sa stalo okolo 9 hodiny a musela som tak robit do 18 hodiny ,.ziadna prva pomoc ,ani ist k lekarovi ,az po smene ,a co je najhorsie nechceli ani spisat zapisnicu o uraze ,az na moje velke prosenie to zapisali dodatocne .ked som prisla domov ,sused ma odviezol na pohotovost a ked mi zrengenovali ruku ,zistili ze mam trojitu frakturu .a co sa tyka toho ze ked mali zeny svoje dni ,tiez museli vydrzat na prestavku a iba vtedy mohli ist na wc .ale ja vsetku chybu davam vlade ,preco sem v pustili vykoristovatelov? potom ze je vela ludi nezamestnanych ,ved nie su zvery ,aby sa niekto k nym takto spraval ,ale su nuteny mnohy drzat hubu ,lebo maju deti a tie musia aj papat .tak preto robia aj za taky plat a nechaju si na seba kricat a robit otroka ,pomali spejeme k totalnej chudobe ,hlavne ze hore sa maju dobre ,volili sme ich ,slubovali hory doly a ked su vo vlade ,tak s…u na ostatnych

  • Andrea Vasikova

   EVA NEVERIM TI ANI SLOVO..LEBO U NAS VZDY KED SA STAL HOCIJAKY URAZ HNED BOLA SANITKA VO FIRME ALEBO ISLI S NIM NA POHOTOVOST..V TVOJOM PRIPADE ASI ZVELICUJES. ASI SI NEMALA NIKDY ZLOMENU RUKU.. LEBO BY SOM POCHYBOVALA O TOM ASI NEVIES CO JE TO ZA BOLEST MAT NIECO ZLOMENE

   • Sik

    Sedis si na Shift-e. A zrejme aj „na kabli“…

   • ofelia

    Vašikova! vy patrite do Korei! vam su taky sympaticky že by ste sa mohli vydat za niektorého!! tak ich obhajujete vy mate aj velmy dobry jazyk takyto ludia ktory ližu zadky ,tych neprepustia ! vy ked čreva budete tahat pojdete do samsungu!!!§

  • dinis milan

   to je taka ptakovina ze si ani vacsiu neviem domysliet. 18-9? takze si makala 9 hodin so zlomenou rukou? nevereim to by si nedala ta bolest by ti nedovolila. prva vec co by som urobil pri zlomenine idem k doktgorovi alebo si volam sanitku nikto by ma nezastavil. ak si kvoli prachom ostala makat (comu neverim) a kasala si na svoje zdravie tak potom rob jak otrok ked ti to robi dobre

 • jurge

  Ku komentárom pod predchádzajúcimi článkami toľko, že som postrehol príbeh kde niekto píše ako niekto montuje panel nie podľa pevne stanoveného technol. postupu ale svojou cestou, na čo dostal paličkou po ruke s upozornením že tak sa to nerobí. Nepomohlo, dostal ešte raz po ruke. Miesto toho aby robotník už montoval panel správne, dal bombu do tváre človeku zodpovednému za dodržiavanie technologického postupu.
  Alkohol za volant nepatrí. Je to trestné, napriek tomu je množstvo „rebelov“ pokladajúcich sa za niečo viac. Rovnako ako niektorí robotníci ktorí pri montáži nedodržujú pevne stanovené postupy, ktoré vypracovali na to kvalifikovaní ľudia.
  Chceme mať drahé nekvalitné, nefunkčné výrobky a slobodu rozhodovania robotníkov ako si kto čo spraví, alebo kvalitné, funkčné výrobky kde robotníci budú 100% dodržiavať predpísaný postup montáže?
  Jedna vec je nezmyselná šikana (na ktorú nie je právo), druhá nerešpektovanie pracovných postupov.
  Notebook z ktorého píšem montovali v rovnakých podmienkach. Funguje preto, lebo pri jeho montáži 100% dodržali pracovný postup. Aj autorizovaný servis zariadení má presne definovené postupy, je zakázané robiť to inak. Len tak je možné dodržať kvalitu. funkčnosť, nepoškodenosť.
  Možno si niekto pamätá Nokie, IBM HDD z Maďarska. 3x poruchovejšie ako z iných fabrík. Nebolo to materiálom. Bolo to zlou disciplínou zamestnancov. Lietadlá, rakety, satelity boli zničené pre nedodržanie predpísaného technol. postupu. Spadli mosty, budovy, havarovali vlaky, autobusy. Ľudia nerobili to čo mali tak ako mali.

 • Andrea Vasikova

  VASE TRAPNE RECI A AKO SI NIEKTORI VEDIA VYMYSLAT TAK TO NEMA HRANIC…NACO STE TAM ROBILI POTOM ??..TAK ZITE BEZ PENAZI..KAZDY JE VDACNY ZA ROBOTU LEBO NA SVK NIC NENI A ANI NIKDY NEBUDE.. KED SA VAM NELUBI TAK CHODTE INAM.. ALEBO SECTE DOMA A SKAPTE OD HLADU..Robila som tam aj ja vo Voderadoch a spravali sa k nam normalne… zle sa spravali len k tym ktory chodili na WC a boli tam aj pol hodinu..a taketo veci sa nedaju tolerovat .. lebo aj nam co sme robil za linku lliezlo na nervy ked jedna a ta ista osoba chodila na zachod 200x aby si mohla v kuse zapalit cigaretku alebo aby nemusela pracovat..dalej ak sa sprava operator povysenecky k nadriadenemu jasne ze si to nema co dovolovat .. ALE AKOZE CITAT ZE STE BOLI PRIPUTANí A PODOBNE TRAPOSINY TAK JE TO DOST SMIESNE

  • Mária

   ty si tam robila a nevieš o tom, že ľudia su tam skutočne pripútaní???
   ja som tam bola na brigáde a lež si prišla z tej výroby do jedálne tak prešlo asi 5minút plus este vyzlečenie overalu a spol, takže ti na prestávku zostali 2minuty. asi si tam robila za inej éry ako to tam je dnes

  • Guest

   Choď si riešiť komplex inde..
   Koľko ti zaplatili aby si ich tu obhajovala ?

  • dodkob

   Celé je to smiešne ! „Manažér si nevie vážiť prácu druhého , lebo tam nikdy nerobil “ Príde mladík s VŠ a ko_t vie . Si myslí že je master sveta . A preto si svoje ego “ svoju úbohosť “ rieši ! Neviem ako vy , ale ja už nevládzem počúvať mládež ako sa “ bude mať OK“ .

  • dodkob

   Neviem ale si úbohá . Keby všetci boli taký ako ty . Samsung by nemal ani koho prepustit “ netrápne “ Trápne si už asi napísala !

  • Miroslav Stefanak

   Ked budu pani Vasikova ludia ako Vy rozmyslat,tak raz budete robit za suchy chlieb a vodu…ste myslenim 100r pozadu!Spametaj sa a nenechajte na sebe rubat drevo!!Mate este ludsku dostojnost?

 • Andrea Vasikova

  ano ano tak ti setci veria :D

  • tomas

   Ja niesom odkazany nato aby ste mi verili. Pozri si kolko ma moj koment likeov. Za 5 rokov som spoznal vyse 650 ludi ktori pracovali pre mna. Tyto ludia tomu veria lebo tam boki somnou. Uvediem priklad ktory som dostal pred chvilkou:
   cauko Tomas takeho supervizora ako si bol ty uz nikdy mat nebudeme co si stal za svojimi podriadenymi a nedovolil z nich robit otrokov ako to robia iny ja tam bohuzial stale este robim ale opytaj s hocikoho stale opakujem slovo za slovom keby tu bol Tomas ten by toto nikdy nedovolil takto zaobchadzat s ludmi a predsa si vychadzal zo shinom on si tiez len tolko dovoli aku dlhu retaz mu nechas keby mam o 15 rokov menej tak utekam odtial inak robota neni zla ta montaz ma fakt bavi ale ten managment 1000krat horsie inspektorat prace je tam casto ale co ti poviem ani z kanclu nevylezu tam im napchaju vrecka a je vybavene a este liderka pride povedat ze je tu inspekcia a mame povedat ze 12ky robime len ked chceme ze nas nikto nenuti nema hanbu mas odomna jeden obrovsky like maj sa pozdravuj rodinku

 • mikrobugrik

  Slovenov a Sloveniek :-D

 • m

  V principe plati, ze ake su v praci pracovne podmienky a aj normy, z velkej casti zavisi od pracovnikov.
  Pracoval som v podobnom prostredi a myslim si, ze tito ludia sa maju tak ako sa maju, pretoze si to sposobili vo vacsej miere sami svojimi postojmi, zmyslanim a konanim.
  Iba oni mozu napomoct zlepseniu. Ocakavat, ze to urobi niekto za nich je omyl. Aj keby to niekto iny urobil za nich, oni by to coskoro dotiahli do povodneho stavu svojou necinnostiou. Takze ostatnym odporucam nemrhat casom, energiou a peniazmi.

 • majlo

  Je to clanok plny hluposti. Ale prto tato krajiuna tak aj vyzera… Stazovat sa ze agentura mu dava tolko a tolko… no hej a ako za to moze Samsung? Zamestnanci agentur su drahsi ako kmenovy, akurat ze aguntura si z toho nechava velky podiel… hmm smutne, ale ze by to zapricinil niekto z korei? to asi urcite nie.
  Ked niekto nerozumie co je to uzemnenie tak nech si to dostuduje a nestazuje sa ze su priviazany, to je totiz uplne bezne v elektrotechnickej vyrobe (respektive pri praci s elektronikou).

  No a mrtvolu v krabici sa mi ani nechce komentovat. to je totiz uplny nezmysel ( a v diskusii to aj niekto vysvetlil, ze panovy zostalo zle a odkvecol ked lekar zistil ze je mrtvy, tak volali policiu a zatial sa nemohlo s mrtvym manipulovat… myslim ze bolo len dostojne ze ho zakryly)

  Pani sa tam stazuje ze so zlomenou rukou musela odrobit 8 hodinu smenu, nuz myslim ze pani asi este nemala nikdy nic zlomene, bo to by nedala…

  Stazovat sa na to ze sa niektory ludia spravaju ako debili (vecsinou slovaci), ze zamestnanec je len cislo a ze sa vyzaduje vela, menia sa plany atd atd… to je jedna vec.

  Ale vymyslat si taketo vyslovene hluposti je myslim kontraproduktivne

  • husenička

   ty si co spal na novinach ze si taky premudreli??robil si tam uz?

   • dodkob

    Si pytel plný zrna . A nehnevaj sa ale „silo“

  • dodkob

   Si pytel plný zrna . A nehnevaj sa ale „silo“

   • majlo

    a nieco k teme?

  • kvasinkova infekcia

   Pani sa tam stazuje ze so zlomenou rukou musela odrobit 8 hodinu smenu,
   nuz myslim ze pani asi este nemala nikdy nic zlomene, bo to by nedala
   your argument is invalid
   sam som so zlomenym malickom na nohe chodil dva tyzdne, nez som isiel na roentgen a nasledne noha do sadry. tym nechcem povedat, ze sa ta prihoda so zlomenou rukou stala, ale tvoj argument ju nijak nevyvracia.

  • Páter Nostre

   Zvláštne, ak si agentúra nechá z toho väčší podiel, prečo sa potom ľudia naďalej zamestnávajú cez agentúru a nezamestnajú sa ako kmenoví zamestnanci ? Ak firma platí agentúre určitý peniaz, ktorý chce aby agentúra vyplatila zamestnancovi, myslíš že tá firma si nepreverí či tie peniaze zamestnanci dostávajú? Sorry, zabudol som. Všetky firmy, vrátane kórejských sú hlúpe, hlúpy sú aj zamestnanci, hlúpe sú všetky kontrolné orgány. Pravda je to, čo je už raz napísané. To je sväté a nemenné !!! Amen.

 • killi

  cim vacsia spolocnost tym vacsia psychiatria. je to tak vsade. a karieristicki ritolezci budu robit z ludi pod sebou handry dovtedy, pokial bude na slovensku vysoka nezamestnanost. vedia, ze mozu tych ludi vydierat.

 • ema

  tak do dementov možeš nadávať svojím rodičom,ja som ti z nosa nevypadla,ani som s tebou nepásla husi…a áno lídri dostávajú papiere,ale to ich musí nachytať kórejec,tam sa už nič nedá spraviť.Mne je to jedno,ja spravím svoje,a padám preč.

 • Guest

  „žene prešli vysokozdvižným vozíkom cez nohu“ Ani sa necudujem! Skladnici hovorily ze vysokozdvizné voziky nemaju limitovanu rychlost. Neviem kolko moze byt rychlost,v zatvorenom priestor,v sklade,ale voziky tam lietaju! Neverim k tomu ,ze pri kontrole to nevidia!

 • Reject

  „žene prešli vysokozdvižným vozíkom cez nohu“ Ani sa necudujem! Skladnici hovorily ze vysokozdvizné voziky nemaju limitovanu rychlost. Neviem kolko moze byt rychlost,v zatvorenom priestor,v sklade,ale voziky tam lietaju! Nechcem verit ,ze pri kontrole to nevidia!

 • thorma

  NOVE DANOVE PRAZDNINY nevybavoval nahodou pre samsung SUDRUH FICO ? :) :) :)

 • XXXXXX

  Pracoval som vo voderadoch a uloženie pokuty je za pracovné podmienky na smiech.Aj ja som sa domáhal svojej spravodlivosti no neúspešne…zatiaľ kto má ten vyhrá….

 • slovak

  Vy moji chudaci slovensky. Najprv si spomente, co ste robili, ked ste sa mali v skole ucit. Ako ste nenavideli a sikanovali tych co Vas v skole prevysovali. Ty teraz mohli byt majitelmi slovenskych firiem, ktore.by Vas zamestnavali. Ale kolko z nich je este na Slovensku?
  Ak zamestnavatel vychadza z predpokladu, ze Slovak sa uleje kedykolvek moze, ze vlastnu iniciativu oprasi len ked ma najst kratsiu cestu do krcmy a ked nieco pokasle tak za to moze sprisihanecka klika, tak sa necudujte, ze tak nastavi pracovne prostredie.
  Tak sa zamyslite ake mate moznosti a preco mate take obmedzene prilezitosti ake mate teraz. Proletari vsetkych krajin naucte sa robit.

 • greeko

  Co si asi povedia investori niekde v azii pri pohariku sake? „Dame tovaren na Slovensko?“ „Nizke mzdy a dane, podpora vlady. To znie dobre.“ Ale ludia su tam vraj zlodeji a lenivi flakaci.“ „Tak to sa da predsa nejako vyriesit.“ „Tak dobre, postavme tam tu tovaren a ked to nebude fungovat dajme ju na Ukrajinu“

  Alebo si povedia: „Dajme tovaren na Slovensko. Ludia su tam kvalifikovani a dokazu sami prispievat k zvyseniu efektivity, Vobec sa neskusaju uliat z prace“ „To je dobry napad. Postavme tam fabriku, odtial sa neoplati odist.“

 • robie

  No k tomuto článku možem povedať len toľko, že je tu kopec pravdivých informácii ale aj množstvo nezmyselných a vykonstruovaných faktov. To že nadriadený alebo lídri nadávajú ľudom sa ani nečudujem. Ak poviete zamestnancovi že má lepiť nalepku do praveho horneho roha a on ju bude lepit do prostriedku tak to by vytočilo aj mna. V članku bolo spomenute aj to že musia byt uzemnený a že ked sa odpoja tak po nich zjapu. Je to pravda, avšak spomenul tu niekto čísla aké škody napáchali zamestnanci tým že neboli uzemnený? Sú to škody za 100 tisíce eur a nikto nikdy to nedal zamestnancom k náhrade.

  Je pravdou že podmienky sú troska horsie a že tam dochádza aj k zdieraniu zamestnancov ale za tie 2-roky čo som tam pracoval som pochopil že ak človek pracuje a vykonáva to čo má a čo dostane nariadene tak po nom nikto nezjape.

  Ale aj tak, SAMSUNG by mal dostat poriadnu pokutu ale hlavne by mali zmenit platovu politiku, pretože už teraz tam pracuje viac ako 50% zamestnancov, ktorý ledva skoncili zakladnu skolu a ich IQ nepredsahuje hodnotu 80.

 • cmeliak

  ak si dobre spominam z minulych diskusii, ty si jeden z tych modrocapicovych esesakov, ktori tak vehementne obhajovali spravanie takych, aki su opisovany v clanku…budu premie za agitku hmm? :)….ja som mal tu cest este ako vysokoskolsky student parkrat brigadovat v podnikoch takehoto rangu, a verim ze vacsina vypovedi sa zaklada na pravde, kedze obdobne arogantne spravanie zo strany nadriadenych som zazil na vlastnej kozi…a nie nemali dovod na to ma zdrbavat, uvediem priklad ako som sa raz porezal na ostrych hranach umeleho konektora v televizore a namiesto toho aby mi to osetrili, alebo dali aspon naplast, ma modrocapiciak zdrbal ze nedavam pozor a max. mi dali nove hodvabne rukavice aby som im nezakrvavil televizory…takze zbytocne tu obhajujes tuto luzu, ktora sa sprava ako hovno na polici, co si mysli ze je lekvar…

  • Uriel

   Komentarov od ludi co hovoria z vlastnej skusenosti je tu minimum, vsetko je to pocul som… hovori sa… Ale jasne ze komentare su vecsinou negativne, tak je postaveny clanok. Tu pekne ryzuju z toho ako ludia frflu

   • nemám meno

    Pánn Uriel! nerobis náhodou vo vedeny Samsungu ????Tvoje prispevky svedcia o tom ze vies aké pomery tam vládnu,vies aké sú tam nariadenia…mne to hovory ze si plateny aby si vyvraciaval obsah prispevkov…kolko ti daju za to ked sa to prilis nenafúkne???

    • Uriel

     Pravdaze viem ako to tam funguje, ako som napisal pracoval som tam takmer desat rokov, odisiel som pred rokom a pol. A od vedenia som mal dost daleko, nikdy som tam nikomu nesefoval. Skratka ma hnusne vytaca co vsetko tu tomu „zurnalistovi“ prejde. Moze napisat ze tam za kazdu chybu odseknu prst a hned tu ma 150 pritakavacov ktory budu tvrdit ze poznaju niekoho kto pocul o niekom ktory raz videl niekoho bez prstu v samsungu na linke, takze to musi byt pravda

     • achiles

      ja som vo voderadoch pracoval a funguje to tam presne tak ako je to tu opisované. Teraz pracujem v inej väčšej fabrike a prístup k ludom je úplne inde. napríklad aj také drobné poranenie prsta sa musí hlásiť a ošetriť.

  • Uriel

   Urcite tam mas este jazvu. Nedali ti kolli tomu invalidny?

   • cmeliak

    znova opakujem ze v tej situacii slo o pristup zamestatnec vs nadriadeny, ak toto tvoje iq nevie pochopit, neobtazuj sa odpisat mi dalsiu blbost…

    • Uriel

     Preco by som ti mal normalne odpovedat, ak ma hned na zaciatku prispevku urazas? Ale dobre teda, ak by si leadrovy povedal ze to chces dezinfikovat a osetrit, tak by ta bez problemov poslal na osetrovnu. Zrejme si sa ale nevypytal, lebo si sam vydel ze tam nieje co osetrovat. Rovnako to zhodnotil leader.

     • cmeliak

      a co si myslis ze som mu asi povedal, sak keby som sa neozval, tak tu asi nepisem ze… samozrejme nebolo to nic vazne, ale ked som si pytal naplast alebo nieco na oplachnutie, tak som sa dockal len zdrbania a novych rukavic…

     • Uriel

      Tak si mal ist vyssie, trvat na osetreni a zapise do knihy urazov, boli tam aj modriny po naraze do vozika. Ale vazne. O ako velkom zraneni sa tu bavime?

     • AA

      Uriel ty si fakt idiot!!!! a to ta nechcem urazit, nie idiot ako oslovenie, ale idiot ako inteligencny stupen!!!

      Tvoja blbost pri pisani prispevkov musela brzdit mraky!!!

      Ako niekolkokrat a opakovane tvoj oponent poznamenal…islo o princip!!!
      A ked uz sme pritom….velka rana, mala ranka….infekciu kozes dostat aj od postipnutia komarom.Prosim ta, nerozoberaj veci na ktore nemas ani IQ, ani pravopis.
      Vo vsetkych velkych firmach je standartne hlasit akekolvek zranenie!!!

     • derrick

      leader je vedúci?

  • Uriel

   Jasne, urcite ta vyhodili len preto ze si nevedel kricat, ono sranda ze vsetky ludi v diskusii vyhodili z takychto velmi vaznych dovodov…

 • slom

  Stali platí to čo povedal Immanuel Kant :
  „Keď sa správaš ako červ, nebuď prekvapený tým, že ťa pristúpia.“
  http://www.brainyquote.com/quotes/quotes/i/immanuelka118267.html

 • qwert

  Takisto som pracoval v SESK Galanta cca. 5 rokov dozadu ako nakupca (bolo to 1.zamestnanie po skole, takze moc sa vyberat nedalo), sef bol takisto sikmooky magor s uvazovanim este kdesi z feudalizmu, ktory sa ku nam spraval ako ku poslednemu odpadu. Ked mi povedal, ze som kus obycajneho hovna a takmer predo mnou v amoku roztrieskal monitor na stole, tak som im na druhy den zamaval na rozlucku (aj ked sa ma este snazili prehovorit prejst aspon na ide oddelenie – udajne lepsie a so SK sefom). Nikdy som to rychle rozhodnutie neolutoval a uprimne mi je luto tych, ktori nemaju moznost sa zamestnat inde a musia trpiet toto ponizovanie, lebo prace inej prace niet a potrebuju aspon nejaky prijem:-( Podmienky vo vyrobe som priamo nezazil, takze ich tu nechcem komentovat, ale od kolegov som sa samozrejme podozvedal vselico, zhruba sa to zhodovalo s tym, co tu uz bolo skor uvedene.

  Inak na tychto azijskych manageroch je zaujimave aj to ako neludsky (s nasho pohladu) a chrapunsky sa spravaju najma k sebe navzajom, ked su nadriadeni a podriadeni, tam uz ide niekedy skutocne do tuheho – sam som zazil ako sef zdrbal korejskych managerov zo subdodavatelskej firmy – takmer sa mu tam museli klanat a olizovat mu topanky:-) Aj oni su casto sikanovani nadriadenymi, necudujem sa, ze si to potom vybijaju na nasincoch….
  Mali by sa za taketo pripady davat exemplarne postihy od inspektoratu prace aj s realnymi trestnopravnymmi dosledkami pre zainteresovanych a nie iba trapne pokuty nad vyskou ktorych sa pri tych obratoch a ziskoch mozu akurat tak schuti zasmiat…..

 • koam

  ja som pracoval v roku 2002 v Galante cez firmu Koam ako kvalitar a mozem povedat ze to com som tam videl tak mi stacilo. Chodil Korejcan spolu so Slovakmi a svietil s laserom na ludi ktory musia ist prec z linky. Nehovoriac o tom ze zeny na linke sa nemohli rozpravat a zuvat zuvacky. Darmo je to komunisticka firma ktora sa tu len roztahuje,ziada danove ulavy a derie ludy z koze. a verte mi ze toto je cista pravda.

 • oskar

  ja ozaj netuším prečo tu také firmy držíme, som dokonca počul, že ten odporný utláčateľ núti zamestnancov chodiť do wellness, ktorý majú zamestnanci spolu s manželom/kou a deťmi zadarmo, v zimnom období nútia svojich zamestnancov, aby si vybrali medzi očkovaním proti chrípke alebo vitamínmi a dokonca som počul, že ak sú veľké horká, tak sú zamestnanci nútení jesť zmrzlinu, ktorú im sem tam manažment nakúpi, aby sa cítili zle, a čo je najhoršia musia chodiť na obedy za 30 centov pričom majú na výber len z 6 prevádzok (azijské bistro, 2 slovenskí dodávatelia, palacinkáreň, bagetáreň, pizza pečená v peci a cestoviny a korejskú stravu). až tak vela sa im poskytuje až mi je zle z toho! Fuuj na otrasnéééé.

  ja by som tú firmu zatvoril a podporil by som slovenských živnostníkov, ktorí platia minimálnu mzdu t.j. 250 eur v čistom, neposkytujú dovolenky a stravu. je to sto krát lepšie ako zahraničný investor!

  • dr. phil

   mňa najviac nasralo, ked som sa dozvedel, ako nútia ludom 13 a 14 platy, nútia ich chodiť do práce a čo je najhoršia musia chodiť včas a dopravou, ktorú majú zadarmo a ak sú náhodou zdaleka, tak ich nútia zostať na ubytovni, ktorú majú tiež zadarmo! totálne svinstvo!
   kam to takto pôjde dalej ak bude všetko zadarmo???

   • Reject

    ano 13-14. vyplata,co závisi od hodnotenia,a hodnotenia robia lidri aj supervisori,ty co tam vykrikuju!

  • Reject

   No vidis,uz vsetko maju,len ludskost tam chybá!

 • Rachaz

  Fíííha, aká zmena postoju:

  UPOZORNENIE:
  Všetky tvrdenia v tomto článku sú založené na výpovediach osôb, ktoré
  AndroidPortal.sk kontaktovali e-mailom alebo odoslali komentár pod jeden
  z troch článkov ohľadom tejto kauzy. Žiadne z tvrdení nie je výsledkom
  kontroly inšpektorátu práce, ani AndroidPortal.sk.

  Pozn. red.: Server AndroidPortal.sk si vyhradzuje právo zmazať všetky príspevky,
  ktoré osočujú, urážajú, rasovo napádajú alebo inak ubližujú redakcii,
  či zúčastneným diskutérom. Ak máte pocit, že ste boli Vy alebo niekto
  iný takto napadnutí a komentár nebol vymazaný, napíšte nám na admin@androidportal.sk.

  • Uriel

   asi si ludia z androidportalu vsimli kvalitu clankov a nechcu s tym mat nic spolocne

 • Ildiko Czutorászová

  Pracujem aj naďalej v Samsungu. Samozrejme, že tlak ak sa nestíha, tak vo výrobe je. Ale ostatné veci ktoré sú tu popísané nemôžem vôbec potvrdiť. Dokonca pracujem cez agentúru. Nemám problém ani s ňou. Bývam na ubytovni ktorú mám zadarmo a ak čokoľvek potrebujem, tak to mám vždy s kým riešiť, aj súkromné veci. Toto mi skôr kmeňoví závidia. O nich sa tak nestarajú. Ľudia tu rozprávajú akú malú výplatu dostávajú, ale asi nie každý si odpočíta zálohy, ktoré zoberie za celý mesiac. Ja mám skúsenosť s dvomi agentúrami, obe sú v Samsungu a jedna z nich je aj tu už spomenutá. Som rada že nejakú prácu mám a nefrflem. Ale asi je to tak všade, kto chce robiť, ten je spokojný, kto nechce robiť, ten bude hľadať stále nejaký argument prečo nepracovať.

  • AA

   Pani zlata asi by ste sa mala vratit spat do spolkovodemokratickej republiky MADARSKEJ!

   Kedze je to „v Trnave“ a poznam xy ludi ktori tam pracuju, dovolim si tvrdit ze to co tu pisete je maximalne vykonstruovane a ze ste pracovnicka nejakeho marketingoveho oddelenia ci uz samotneho Samsungu, alebo spominanej pracovnej agentury.

   Zeny tam pocas menstruacie skutocne oznacuju ako zidov, skutocne sa k ludom spravaju ako k prascom, skutocne tam padol nejeden clovek.

   Ked Vam daju na ruku pasku ktora oznaci vas cyklus, nebudete sa citit ako nejaky oznackovany dobytok?

   Ja som teda chlap, ale rozhodne by som sa nenechal takto oznacit byt zenou.A argument typu: „kto chce robiť, ten je spokojný, kto nechce robiť, ten bude hľadať stále nejaký argument prečo nepracovať.“ je v tomto konkretnom pripade totalne irelevantny.Tu ide o zakladne ludske prava a slobody.To ze je niekto zamestnavatel neznamena ze je to otrokar…ci?!
   Pred par rokmi som tam bol na pohovore, po navrate z UK.
   Prisiel som na pohovor ktory mal byt so slovakom a korejcom.
   Slovak sa pytal v nasom jazyku a korejec sa pytal slovaka v anglictine.Nejak neprisla rec na cudzie jazyky, tak som nezacinal s tym ze viem anglicky. Priebeh bol klasicky, co som, kde som, co som robil, atd…. od slovaka prisla otazka ci planujem v buducnosti deti…..samozrejme ze hej, kto nie? (mal som 20, samozrejme ze dieta som neplanoval hned)
   Nato korejsky prisediaci povedal: „No child !“ You baby, no work“
   Maju divnu anglictinu, ale bolo jasne co chcel povedat.
   Slovak mi povedal ze pan manazer hovori, ze ak budem chciet deti, neni problem.
   Len som sa pousmial…..nato korejec poznamenal ze som „Slovakian piece of sh*t“
   To som si uz bohuzial neodpustil a opytal som a ho co hovoril.Samozrejme anglicky.Jeho reakcia smerovala k slovakovi.Zacal mu oplzlo nadavat do k*kotov, k*riev a podobne…ze mu nepovedal ze hovorim anglicky……to som sa pousmial, slusne som podakoval, postavil som sa a opustil som areal…..po ceste na mna smerovalo zopar nie prilis lichotivych slov zo strany korejca….
   O tyzden neskor som ho stretol vecer pred Tescom….zbadal ma a zacal utekat :D
   Dost ma to pobavilo.

   Cize tolko osobna skusenost.

   • sami

    …takže ja asi nekrámujem :) kedže si ma ešte neoznačili :)

 • silla

  Všetko čo tam bolo písané je pravda. Pracovala som vyše 3 roky vo Voderadoch a zažila som aj toho mrtveho pána, značkovanie žien počas menštruácie, nadávky a uražanie. Sú to komentáre, ktoré su určite na 89% pravdivé

 • Rada od žurnalistu

  No, tu je dobrá cenzúra :) Napísal som komentár pánovi autorovi článkov pár dobrých rád, vysvetlil mu aké chyby robí, čoho sa dopúšťa a on jednoducho môj komentár bez vyjadrenia zmaže. :) Študent, záchranár si ale zobral niečo k srdcu, lebo pod článok napísal min. UPOZORNENIE a nejaké vety, ktorými si možno naivne myslí, že sa ubráni. Ale bohužiaľ, zodpovedný naďalej zostáva on a prevádzkovateľ portálu. Lebo je autorom a aj keď sa chce chrániť tak, že tvrdenia ktoré používa nie sú jeho ale ľudí ktorí ich napísali, toto právne neobstojí. Tieto tvrdenia totiž publikuje a publikuje ich na verejnedostupnom portáli a pod svojim menom. Tieto tvrdenia, ktoré si nepreveril a ktoré ani nevie či sú od reálnych a existujúcich ľudí, ktorí ich naozaj prežili prezentuje v takej podobe, ktorá poškodzuje niekoľko ďalších subjektov, nie len samotný Samsung. Možno sa bude čudovať, ale za toto sú väčšie pálky v našom právnom systéme ako za napríklad prechovávanie a distribúciu drog. A to sa nebavíme len o pálkach z hľadiska trestu, ale aj financií. Majiteľ tohto portálu to potom môže zabaliť a zobrať si doživotný úver. Ale nebudem sa tu obšírne vyjadrovať, nakoľko zabíjam tým svoj drahocenný čas. Pán Zachar totiž komentár ako je jemu blízke vymaže. Nehnevám sa na neho. Dávam to za vinu jeho veku, kedy ešte nechápe že toto je priateľská rada a nie je to myslené v zlom na jeho osobu. Len jeho starší a profesionálne skúsenejší kolega mu chce poradiť, aby si nezavaril v živote, kvôli zbytočným chybám a hlúpostiam, ktorých sa dopúšťa.

  • kolega

   Navyse tie predchadzajuce clanky stale zostali ako vyjadrenia a komentare autora, to je na zalobu kolega. Ak na toto Samsung nezareaguje (co by som sa divil), budete mat obrovske stastie…

 • AA

  Pan zurnalista……tiez pracujete na PR v Samsungu?

 • TEDDY

  Na slovenské pomery je to fakt úžas! No – žiaľ – tieto spôsoby nie sú len doménou kórejskej firmy na Slovensku. Nejaký čas som v Anglicku pracoval vo veľkosklade cukroviniek nadnárodnej spoločnosti. Môžem povedať, že podmienky v sklade presne kopírovali to, čo je popisované v článku o SAMSUNGu. Pracovalo sa za minimálny plat a teamleadri (majstri či vedúci) každých 10 minút poháňali brigádnikov slovami „Rýchlejšie, vy lenivci! Musíme zrýchliť! Dnes treba naložiť 34 paliet!“ a podobne. Tiež si myslím, že to mali prikázané podľa manuálu, lebo každý sa usiloval na 100%, no vykrikovali napriek tomu. Nikomu nezakazovali ísť na WC, ale výkon bol stanovený tak, že ak naň niekto išiel (cesta naň trvala 2 – 3 minúty, späť tiež toľko), už nestíhal plniť prísne stanovenú hodinovú normu – a vystavoval sa riziku, že ho vyhodia. Z toho istého dôvodu ani nebolo príliš možné debatovať, lebo by sa človek nemohol sústrediť na plnenie normy. Ak by som bol dostal nádchu, nemal by som čas si ani utierať nos a bolo by to aj nemožné, lebo „jednorázové plášte“ nemali žiadne vrecká a neumožnovali sa dostať ani do vrecák nohavíc, kde by som vreckovku mohol mať. Pauzy boli približne rovnaké, ako opisujú v článku. Na bezpečnosť sa dbá veľmi prísne – ale len do tej miery, aby bol pracovník vyškolený, podpísal lajstro a s ním aj klauzulu, že za vlastnú bezpečnosť je zodpovedný VÝLUČNE on sám, a nie teamleader či riaditeľ. Neviem si však predstaviť situáciu, že by teamleadrovi oponoval, že jeho príkaz koliduje s bezpečnosťou. Všetkých boleli po zmene kríže, chrbty a plecia. Ak by sa bol niekto priečil, povedali by mu, že na druhý deň ani nemusí chodiť. Strašiakom bolo aj to, že denne poslali preš okolo 3 ľudí, ktorí sa im nepáčili. Na „mojej“ rannej zmene robili takmer výlučne Neangličania, a tých anglickí teamleadri neustále buzerovali a robili „dusno“. Na popoludňajšej zmene pracovali domáci – a vtedy panoval nádherný pokoj, nikto nikoho neokrikoval, a pritom všetko šlapalo ako hodinky – vyslovene pohoda – taká zamestnanecká samospráva.
  Takže – skôr by som povedal, že ide o všeobecné kapitalistické vykorisťovanie, než o zvyky Kórejcov. Samozrejme, nestretol som sa s tou papierovou rakvou, ani označovaním menštruujúcich žien či nútením chorých alebo zranených ľudí muklovať. Na to som tam bol príliš krátko.

 • marta

  Ľudia čo vy tu píšete?? ak niekto nevie robiť alebo nechce myslím si že zamestnávateľ sa vie normálnou cestou zbaviť zamestnanca, bez toho aby ho musel v práci urážať alebo ponižovať, a zasa ak niekto nevie tu prácu vykonávať alebo nechce mal by si hľadať prácu ktorú bude zvládať. Ale nechať sa ponižovať, urážať, alebo zničiť si svoje zdravie aj za cenu straty – to žijeme v 21.storočí alebo v stredoveku. Pozrite sa na našich „spoluobčanov“ dokážu prežiť aj keď nikde nepracujú a nechajú sa urážať??? skúsil by ich niekto. Ak človek stratí úctu sám k sebe za čo stojí???? Kde sú zamestnávatelia typu Baťa? Prečo ázijci takto napredujú?? Preto že u nich aj deti zamestnávajú? Pre nich človek ako ľudská bytosť asi nemá žiadny význam, Ale pozor pretože toto v trocha inej miernejšej podobe začína aj v slovenských firmách ibaže tak nenápadnejšie pomocou rôznych nariadení kde vám prikazujú a zakazujú kadejaké veci. Ne zabúdajme na ľudskou, úctu k sebe a ostatným pretože potom nám stanú len ľudia ktorý používajú zvláštny slovník a ktorí keby sa pozreli do zrkadla zľakli by sa samy

  seba koho by tam zazreli

 • Roman Tkac

  Vitajte na Slovensku !!! Ľudia nehovorte mi že o takýchto veciach počujete až teraz !