Úvod Novinky Google Glass pre vývojárov už začiatkom 2013 a bez reklám

Google Glass pre vývojárov už začiatkom 2013 a bez reklám

0

Projekt Google pod menom Glass v roku 2012 nadchol milióny ľudí. Dal nám totiž nádej, že počítače už nebudú také ťažkopádne. Jednoducho si ich oblečieme a vyrazíme do ulíc.

Šéf projektu Glass, Babak Parviz pre Spectrum IEEE potvrdil, že Google pripravuje Glass po hardwarovej ako aj softwarovej stránke aby zaistil rozposlanie vývojárom začiatkom 2013 tak, ako to sľúbili na Google I/O 2012.

Čo je však zaujímavé je prístup Google k reklamám. Tvrdia, že zatiaľ nemajú plán Glass vybaviť akýmikoľvek reklamami. To isté platí o rozšírenej realite, o ktorej zatiaľ nie je reč, no spoločnosť sa ňou v budúcnosti určite bude zaoberať.

Babak Parviz ďalej vysvetlil, že Glass používa malý touch pad pre užívateľský vstup, no Google tvrdo pracuje na príkazoch hlasom ako aj gestami hlavy. Okrem toho Google pracuje aj na možnosti telefonovania pomocou Glass.

Google plánuje vypustenie API, ktoré je založené na cloude a tak je jasné, že o projekte Glass nepočujeme naposledy a Google to s ich chytrými okuliarmi myslí skutočne vážne.

Zdroj: Spectrum IEEE via PhoneArena