Úvod Aplikácie Konečne! Tmavý režim prichádza aj do aplikácie Gmail pre Android

Konečne! Tmavý režim prichádza aj do aplikácie Gmail pre Android

0

Po vydaní novej verzie systému Android, konkrétne Android 10, mnohí očakávali príchod tmavých režimov do všetkých aplikácií patriacich pod Google. To sa zrejme konečne deje, keďže tmavý kabát si po novom oblieka aj Gmail, píše 9to5Google.

Ako to už v aplikáciach od Google býva, celkovo sú dostupné tri možnosti, a to tmavá, svetlá a štandardná. Nás však aktuálne zaujíma len jedna z nich.

[irp]

Populárna emailová schránka si adoptovala kombináciu sivej, tmavomodrej a čiernej farby (viď. snímky nižšie). Po vysunutí menu si môžete všimnúť, že na označenie momentálne otvorenej sekcie je použitá skvelo ladiaca oranžová farba (s nádychom červenej).

9to5Google

Všetky dôležité ikony, vrátane ikonky, boli vylepšené spôsobom, aby neboli také svetlé, teda viac sedeli do nového tmavého prostredia. Tmavé farby sú, samozrejme, aplikované aj v rámci tvorby emailu. Jedinou nevýhodou je slabá viditeľnosť podpisu.

9to5google

Verzia služby obsahujúca tmavý režim (2019.08.18.267044774) sa verejnosti sprístupňuje postupne. Ak ste ju ešte neobdržali, stačí chvíľu počkať.