Úvod Aplikácie Ušetri až 30 % dát: Táto aplikácia od Google ti s tým...

Ušetri až 30 % dát: Táto aplikácia od Google ti s tým pomôže!

0

Spoločnosť Google uviedla do obchodu Play novú aplikáciu s názvom Datally, vďaka ktorej budú mať užívatelia podrobný prehľad o spotrebe mobilných dát. 

Aplikácia Datally je kompatibilná so zariadeniami, ktoré bežia pod OS Android vo verzii 5.0 Lollipop a vyššej. Vďaka aplikácii užívatelia lepšie pochopia, kde sa ich drahocenné dáta míňajú najviac a dokážu si postrážiť ich spotrebu.

Datally umožní zobraziť spotrebu dát v hodinových, denných, týždenných alebo mesačných intervaloch. Zároveň môžete vidieť, ktorá konkrétna aplikácia konzumuje najviac dát.

datally

Riešením na zvýšenú spotrebu je funkcia Šetrič dát. Po jej aktivácii aplikácia zablokuje používanie mobilného internetu na pozadí systému. Pokiaľ má niektorá z aplikácií výrazne vyššiu spotrebu, dokážete zablokovať internetové pripojenie iba špeciálne pre ňu.

Datally vás tiež bude informovať o voľných WiFi sieťach vo vašom okolí. Kvalitu bezdrôtového pripojenia je možné hodnotiť, čím pomôžete ostatným užívateľom novej aplikácie od Google.

datally

Google testoval aplikáciu na Filipínach niekoľko mesiacov. Väčšina užívateľov zaznamenala asi 30-percentnú úsporu dát, čo je rozhodne dosť. Otázkou je, do akej miery sa optimalizovaná dátová prevádza dotkne užívateľského komfortu.

datally

Ak sa všetky dáta spotrebúvané na pozadí zablokujú, synchronizácia údajov nebude možná. Pokiaľ vám na spotrebe svojich mobilných dátach záleží, úplne novú aplikáciu Datally si stiahnete z tohto odkazu.

Datally