Úvod Výrobcovia LG LG: Úplne nový smartfón predstavíme v tomto roku, zameriame sa na štyri...

LG: Úplne nový smartfón predstavíme v tomto roku, zameriame sa na štyri kľúčové vlastnosti

0
LG

Divízia LG Mobile na už končiacom sa podujatí MWC 2018 nepredstavila zásadné novinky. Ani to nikto neočakával. Vedenie divízie avizovalo zmenu podnikovej stratégie ešte pred samotným podujatím.

LG však s prázdnymi rukami na MWC 2018 neprišlo. Uvidieť sme mohli vylepšený vlajkový model LG V30S ThinQ, ktorý je takmer totožný so skôr predstavenou verziou. Ponúka viac fotografických možností spojených s umelou inteligenciou a viac operačnej pamäte.

Hlavný predstaviteľ mobilnej divízie Hwang Jeong-hwan pre agentúru Yonhap News potvrdil, že spoločnosť LG tento rok predstaví úplne nový smartfón, ktorý bude zameraný na štyri kľúčové vlastnosti – zvuk, batériu, displej a fotoaparát.

LG V30S
LG V30S ThinQ © LG

Podľa vedenia sa spoločnosť už nebude sústreďovať na zrkadlenie funkcií nájdených v konkurenčných zariadeniach. Takáto iniciatíva je nákladná a neudržateľná. LG sa zameria na vývoj zariadení s dlhou, resp. dlhšou životnosťou.

To môže napríklad znamenať, že jeden vlajkový model bude na trhu aj dva roky. Obmení sa poprípade iba čipset, pamäte s väčšou kapacitou, či optické snímače fotoaparátov.

Softvér hlavný predstaviteľ divízie LG Mobile nespomenul, no určite by mal dostať prioritu aj ten. Ponúka sa lepšia optimalizácia, od výroby nainštalovaný a často zbytočný balast, a hlavne promptné doručovanie aktualizácií.

Divízia LG Mobile je dlhodobo v strate a významná zmena podnikovej stratégie sa javí ako nutná. Veríme, že bude úspešná. Konkurencia je v tomto segmente nesmierne silná.