Tzv. vežičkovky, alebo ak chcete tower defense hry, patria už dlhodobo k veľmi obľúbeným, čo sa mobilných platforiem týka. Prostredníctvom dotykovej obrazovky sa dobre ovládajú a dokážu zabaviť dlhé hodiny a dni.

Tieto hry ponúkajú skvelý mix strategických prvkov s tými akčnými, pričom často nechýba skvelá grafika, efekty a rozumne nastavená stúpajúca obtiažnosť. Kým obsiahlu vežičkovku celú prejdete, často vám to zaberie nielen dni, ale aj týždne.

Pokiaľ hľadáte zdroj dlhodobejšej mobilnej zábavy a neznášate nudu, vyskúšajte jedu z piatich nesmierne populárnych tower defense titulov.

Kingdom Rush

Subjektívne najobľúbenejšia vežičkovka pre Android. Fantasy zameranie a milá animovaná grafika dostane každého. V množstve levelov s rôznymi úrovňami budete brániť svoje kráľovstvo pred skupinami blížiacich sa škriatkov, príšer, diablov alebo bossov.

Na ich elimináciu budete používať niekoľko typov veží, ktoré musíte vylepšovať a stavať tak, aby vám neprekĺzla ani jedna potvora. Pri nižšej náročnosti je ale k dispozícii istá tolerancia prienikov k vášmu zabezpečenému panstvu. Hra má celkovo tri diely, pričom odporúčame najskôr prejsť prvý a následne ďalšie, ktoré sa nesú v podobne kvalitnom hernom duchu.

Tower Madness 2: 3D Defense

Dlhodobú zábavu poskytne súbor 70-tich máp, 7 rôznorodých kampaní, originálne herné výzvy alebo niekoľko veží. Brániť sa budete pomocou plazmových pištolí, koľajových diel alebo ďalších nebezpečných opevnení. Celkovo je k dispozícii deväť variácií.

Najlepšou cestou k víťazstvu je napádať slabé vlastnosti útočiacich mimozemšťanov. Keďže ich je až 16 rôznych typov, jednoduché to nebude. V rebríčku sa môžete porovnávať s ostatnými hráčmi, kde vyhráva ten s najlepším, či skôr najkratším herným časom.

Royal Revolt 2

royal revolt 2

Niekoľko miliónov stiahnutí hovorí za seba. Vytvorenie vlastného kráľovstva je podmienené silnou obrannou stratégiou. V nej vám pomôžu rôzne spojenecké väzby, pomocou ktorých môžete dobývať ostatné kráľovstvá.

Pozor, tie budú patriť reálnym hráčom z celého sveta, čiže nebudete hrať len so systémovo nadefinovanými oponentmi. Oku ulahodí pekná 3D grafika a hru si najlepšie užijete na tablete.

Defense Zone 2

Fantasy žáner, rôzne kúzla alebo zameranie na doby minulé nemusí vyhovovať každému. Ak preferujete súčasné spôsoby boja, Defense Zone 2 si zamilujete.

Rozmanitosť prostredí, zbraní a obranných mechanizmov vám dá veľký priestor pre vytvorenie čo najdokonalejšej bojovej taktiky. Vrásky vám môžu robiť nebezpečné nálety stíhačiek, v každom prípade sa ale nebudete nudiť ani jednu sekundu počas celého bojového ťaženia.

Jelly Defense

Jelly Defense patrí k stáliciam obchodu Google Play. Za svoje roky neprišla o žiadne výhody a nadčasový herný systém zabaví každého. V hre vás čaká zúrivý boj voči nepriateľom, pričom budete ovládať tak trochu netradičné želé.

Toto surrealistické dobrodružstvo sa odohráva v jedinečnom a krásnom svete plnom mágie, fantázie a samozrejme početných skupín rôznorodých nepriateľov.