Úvod Udalosti MWC 2018 Doogee V bude predstavený o pár dní. Ponúkne snímač odtlačkov prstov priamo...

Doogee V bude predstavený o pár dní. Ponúkne snímač odtlačkov prstov priamo v AMOLED displeji

0
Doogee V
© Doogee

Už 27. februára sa na podujatí MWC 2018 dočkáme ďalšej premiéry. Pôjde o smartfón Doogee V, ktorý bude druhý v poradí s implementovaným snímačom odtlačkov priamo v displeji.

Prvenstvo patrí zariadeniu Vivo X20 Plus UD, ktorého dostupnosť je však výrazne obmedzená. Ako to bude s dostupnosťou smartfónu Doogee V zatiaľ netušíme. Vieme ale, že bude mať až 6,21-palcový OLED displej aj s kontroverzným výrezom v jeho hornej časti.

Ako inak, jazva v displeji ukryje senzory a predné kamery, ktoré sprostredkujú technológiu Face ID pre rozpoznávanie tváre vlastníka zariadenia. Rozlíšenie obrazovky sa zastaví na hodnote 2160 x 1080 pixelov. Pomer strán 18:9 je tak jasný.

Doogee V
© Doogee

Duálny 16+8 Mpx hlavný fotoaparát zacieli na bokeh efekt. Sľubne vyzerá 4000 mAh batéria s nabíjaním cez USB C či NFC čip, ktorý sprístupní mobilné platby. Kapacita pamätí, čipset a ďalšie identifikátory sú zatiaľ zahalené tajomstvom.

Tohtoročný Mobile World Congress 2018 nebude iba o veľkých hráčoch trhu. Predstavenie noviniek už ohlásila značka Ulefone alebo Leagoo.