Úvod Smartphony Dohady To bude delo: Xiaomi so Snapdragon 845 roztrhal AnTuTu, dosiahol 270 000...

To bude delo: Xiaomi so Snapdragon 845 roztrhal AnTuTu, dosiahol 270 000 bodov!

14
snapdragon 845

O smartfóne Xiaomi Mi Mix 2S sa hovorí ako o prvom zariadení, ktoré bude poháňať nová najvýkonnejšia procesorová sada Snapdragon 845. Tento model bude skôr jedným z prvých a nie prvý. 

Snapdragon 845 má totižto poháňať aj Samsung Galaxy S9 / Galaxy S9+ a kórejský výrobca má mať prioritný prístup k prvým várkam čipsetov. Nech už bude prvé ktorékoľvek zariadenie, výkonný kus kremíka by sme mali nájsť v útrobách oboch vlajkových modelov.

Čínske sociálne média vrhli do sveta snímku obrazovky z novej verzie testovacej aplikácie AnTuTu, ktorá zobrazuje impozantné skóre. Nová generácia čipsetu SD 845 bude pochopiteľne výkonnejšia ako tá súčasná, čiže vyššie skóre až tak neprekvapuje.

Snapdragon 845
© mydrivers.com

Podľa snímky testovaním prešlo zariadenie s pomenovaním Polaris. Polaris má byť kódovým označením vylepšeného smartfónu Xiaomi Mi Mix 2S, ktorý tak údajne dosiahol skóre cez 270 tisíc bodov. Huawei Mate 10 Pro s čipsetom Kirin 970 získal v rovnakom testovaní 218 000 bodov.

Treba ale zobrať na vedomie, že skóre nie je možné porovnávať s výsledkami skorších testovaní, keďže toto testovanie prebehlo v najnovšej verzii aplikácie AnTuTu. Okrem toho nie je identifikácia zariadenia vôbec jednoznačná, čiže by sme snímku obrazovky brali s patričnou rezervnou.

Veľmi podobná správa sa objavila aj v približne rovnakom období minulého roka, pričom sa týkala súčasného čipsetu Snapdragon 835. Vtedy sa však vysoké skóre v testovaní AnTuTu spájalo s vlajkovou loďou Samsung Galaxy S8.