Úvod Smartphony Aktualizácie Smartfón OnePlus 2 NEDOSTANE aktualizáciu na OS Android Nougat

Smartfón OnePlus 2 NEDOSTANE aktualizáciu na OS Android Nougat

1
Foto: Phandroid

Pokiaľ ste hrdým majiteľom smartfónu OnePlus 2, máme pre vás zlé správy. Výrobca potvrdil, že tento model nedostane aktualizáciu na OS Android Nougat. 

OnePlus 2 obdržal iba jednu veľkú softvérovú inováciu, a to update na verziu OS Android Marshmallow.

OnePlus 2 ešte neoslávil ani svoje druhé narodeniny, preto je zamietnutie aktualizácie veľkým sklamaním. Tento model ma veľa fanúšikov a používateľov po celom svete.

Vývojárska komunita tento problém určite len tak nenechá a pripraví vlastné verzie ROM-iek s novším OS Android Nougat. Po oficiálnej stránke ale aktualizáciu neočakávajte.

OnePlus 2

Výrobca OnePlus nepatril práve k tým, ktorí si dávali záležať na množstve aktualizácií a rýchlosti ich doručovania. To sa už našťastie zmenilo, no až od modelu OnePlus 3 a OnePlus 3T.

Tieto smartfóny verziu Android Nougat už dostali a dostanú aj verziu Android O. Výrobca je momentálne zaneprázdnený vymýšľaním indícií, ktoré vedú k novému a rozhodne očakávanému modelu OnePlus 5.

Výrobca ho chce predstaviť v najlepšom možnom svetle, čomu však informácia o nedostupnosti aktualizácie pre starší model smartfónu neprospieva. Niektorí fanúšikovia môžu na výrobcu zanevrieť.

Na druhú stranu, garancia najnovšieho softvéru môže vlastníkov OnePlus 2 motivovať, aby siahli práve po novej generácii OnePlus 5, ktorá bude predstavená koncom júna. Až po trhovom štarte uvidíme, aký dopyt po zariadení vlastne bude.