Dnešný deň bude pre fanúšikov produktov spoločnosti LG veľmi významný – 28. apríla 2015 sa totiž uskutoční každoročné predstavovanie vynovenej generácie vlajkovej lode, pričom je očakávané ešte ďalšie veľké prekvapenie.

Tým by mal byť model LG G Note, teda priamy konkurent zatiaľ takmer neohrozeného Samsung Galaxy Note s inteligentným stylusom S Pen.

Medzi technickými špecifikáciami G4 nájdeme pokročilú zobrazovaciu technológiu IPS Quantum displej vo veľkosti 5.5-palca (1440 x 2560 px, 534ppi), senzor spektra farieb, 6-jadrový Snapdragon 808, Android 5.0 Lollipop s nadstavbou UX 4.0, 16 MPx hlavný fotoaparát s laserom a F1.8 či 8 MPx selfie, a to vrátane 3000 mAh batérie. Smartón bude taktiež pozostávať z prémiových materiálov ako koža alebo kov.

G Note dostane však podľa posledných špekulácií lepší čipset Snapdragon 810, väčšiu uhlopriečku displeja a aj stylus G Pen.

Oficiálne predstavenie dnes prebehne v New Yorku, Londýne a Paríži. O všetkých novinkách vás budeme samozrejme aktuálne informovať.