Úvod Novinky Aktuálne Veľká slovenská banka šokovala Slovákov: S okamžitou platnosťou zrušila základnú službu!

Veľká slovenská banka šokovala Slovákov: S okamžitou platnosťou zrušila základnú službu!

Ak nabudúce pôjdete do banky, pripravte sa, že finančné potreby vybavíte inak než doteraz.

9

Digitálna doba je tu a v plnom prúde je aj na Slovensku. Zmeny, ktoré so sebou digitálna doba prináša sa ale určite nebudú páčiť ľuďom, ktorí sú zvyknutí všetko ohľadom financií vybavovať osobne na pobočkách. Jednou z bánk, ktorá prenesie viac a viac bankových potrieb z pobočiek na alternatívne spôsoby je Tatra banka.

Tá svojich klientov začala prostredníctvom SMS správ upozorňovať na zmeny týkajúce sa určitých pobočiek, z ktorých vypadne absolútne základná služba, na ktorú sa spolieha nejeden z nás. Na novinku nás upozornil čitateľ Július z Ružomberku, za čo mu ďakujeme.

Banka ruší základnú službu

O čo teda ide? Tatra banka totiž potichu a bez akéhokoľvek upozornenia médiám postupne mení spôsob, akým fungujú jednotlivé pobočky. Tie sa jedna po druhej menia z hotovostných na bezhotovostné. Svedčí o tom aj informácia na webe Tatra banky na mape pobočiek.

Tatra banka ruší základnú službu
Zdroj: Tatra banka

Pri pobočke v Prešove (pobočka na A. Bernoláka 6) svieti informácia „Vážení klienti, od 27. 03. 2023 bude pobočka poskytovať služby spojené so spracovaním hotovosti prostredníctvom bankomatu vklad/výber, S úctou Tatra banka,“ píše sa v ozmame.

Po rýchlej kontrole zvyšku pobočiek na mape je zjavné, že mnohé pobočky už touto zmenou prešli. Je veľmi pravdepodobné, že postupne sa na bezhotovostné zmenia všetky pobočky, čo však hovorkyňa banky, Simona Miklošovičová nechcela potvrdiť. „Mrzí ma to, informácie o konkrétnych pobočkách, ktoré majú prejsť na bezhotovostný systém, nie sú verejné,“ odkázala.

Bankomat VKLAD/VÝBER
Zdroj: Tatra banka

Prečo to robí

Zmena pobočky z hotovostnej na bezhotovostnú sa postupne týka viacerých pobočiek v súvislosti so stratégiou banky v tejto oblasti. Klienti môžu operácie s hotovosťou realizovať prostredníctvom bankomatov VKLAD/VÝBER, ktoré sa nachádzajú aj v pobočkách bez pokladne. Tatra banka má aktuálne najväčšiu sieť vkladových bankomatov v rámci Slovenska,“ hovorí Miklošovičová na margo zmien.

Pre klientov z toho plynie dôležité ponaučenie. Ak plánujete na účet vložiť väčší finančný obnos, mali by sa pripraviť na to, že sa „pozhovárajú“ s bankomatom a nie so zamestnancom. Či tým banka sleduje šetrenie finančných zdrojov je síce otázne, no viac než pravdepodobné.