Úvod Operátori 4ka 4ka to myslí vážne: Ak bývaš v týchto lokalitách, vyskúšaj veľkú novinku!

4ka to myslí vážne: Ak bývaš v týchto lokalitách, vyskúšaj veľkú novinku!

0

Telekomunikačný operátor 4ka rozširuje pokrytie najmodernejšou 5G sieťou a prináša vysoké prenosové rýchlosti mobilného internetu do ďalšej významnej lokality.

4ka, ako prvý mobilný operátor na Slovensku, spustila komerčnú prevádzku 5G siete ešte v roku 2019 v časti Banskej Bystrice a tento rok pokryla svojou 5G sieťou v pásme 3,7GHz mesto Trnava, pričom dlhšie je 5G dostupné aj v Bratislave. Od dnes 11. 11. 2022 môžu výhody 5G siete využívať už aj zákazníci 4ky v Nitre. 

4ka
Zdroj: 4ka

„Nitra je v poradí štvrtým veľkým mestom, v ktorom môžu naši zákazníci využívať výhody najmodernejšej 5G siete, do ktorej sme investovali značné technické a finančné prostriedky. Naše vysielače v Nitre a iných lokalitách využívajú tú najnovšiu Massive MIMO technológiu, ktorá umožňuje pripojiť ešte viac zariadení a ešte vyššími rýchlosťami internetu.

4ka
Zdroj: 4ka

Pri 5G dosahujeme teoretické maximá až do 600 Mb/s pri použití 40MHz širokého pásma. Zároveň sme upgradovali aj technológiu 4G, ktorá teraz dosahuje vo vybraných lokalitách na podporovaných zariadeniach rýchlosti až do 290 Mb/s. Profitovať tak zo zrýchlenia internetu môžu všetci naši zákazníci,“ hovorí Patrik Kollaroci, riaditeľ pre mobilné služby 4ka.   

Čo potrebujete pre využívanie 5G siete 4ky

  1. Byť v pokrytí. Aktuálne mestá s 5G: Bratislava, Trnava, Nitra a časť Banskej Bystrice
  2. Smartfón s podporou 5G v sieti 4ky. Zoznam podporovaných zariadení
  3. Povolené 5G v nastaveniach mobilného telefónu

Zdroj: Tlačová správa operátora 4ka