Úvod Operátori 4ka AKTUÁLNE: Zdražuje ďalší veľký operátor. Pozrite si nové ceny, toto vás nepoteší!

AKTUÁLNE: Zdražuje ďalší veľký operátor. Pozrite si nové ceny, toto vás nepoteší!

8

Aktuálna inflácia spôsobila, že ďalší slovenský mobilný operátor zvyšuje ceny za svoje paušály a služby. Po nedávnom ohlásení zdražovania operátorov Orange a O2 sa tento raz pridala aj 4ka. Informovala o tom v tlačovej správe zverejnenej na svojom webe, ale podrobnosti rozposielala aj svojim klientom prostredníctvom e-mailov a SMS správ.

Telekomunikačný operátor 4ka zvyšuje poplatky od 10. septembra. Zmena sa týka všetkých mobilných paušálov, pri ktorých vzrastie cena o 1 euro. Zároveň však pridáva do paušálov 1 GB dát navyše. V paušáloch SLOBODA 100, SLOBODA 300 a SLOBODA ∞ tak budú mať zákazníci 4ky k dispozícii dvojnásobok dát ako doteraz. Všetky dlhodobé benefity, ktoré mohli zákazníci získať, napríklad za prenos čísla, ostávajú aj naďalej v platnosti.

Ako operátor 4ka zvyšuje ceny?

4ka
Zdroj: 4ka

„Dlho sme hľadali rezervy a robili rôzne opatrenia, aby sme sa vyhli dvíhaniu cien našich paušálov. Žiaľ, ceny takmer všetkých vstupov a to najmä elektrickej energie, stúpajú nepredvídateľným tempom, čo zásadným spôsobom ovplyvňuje náklady spojené s prevádzkou našich služieb. Aj jedno euro, o ktoré zvyšujeme cenu mobilných paušálov, nám pomôže vyrovnať sa s týmto ťažkým obdobím a udržať aj naďalej kvalitné služby pre našich zákazníkov. 4ka sa od svojho vstupu na trh vždy snažila ponúkať služby za bezkonkurenčné ceny, aj preto ako kompenzáciu tohto opatrenia pridávame 1 GB dát do našich paušáloch SLOBODA,“ prezradil Roman Vavrík, riaditeľ telekomunikačného operátora 4ka.

Ak s týmito zmenami nesúhlasíte, máte právo na odstúpenie od zmluvy bez sankcií, a to najneskôr do jedného mesiaca od oznámenia. Za deň oznámenia tejto správy sa považuje deň doručenia SMS správy o tejto zmene.

Od 10.9.2022 sa mení jednotková cena za 1 MB dát z 1 centu na 1,4 centa. Ostatné zmeny platné od 10.9.2022 sú uvedené na webe 4ky.