Úvod Výrobcovia Huawei Huawei Watch GT 2 s novým dizajnom, funkciami a poriadnou výdržou oficiálne...

Huawei Watch GT 2 s novým dizajnom, funkciami a poriadnou výdržou oficiálne predstavené

0

Spoločnosť Huawei predstavila na globálnej tlačovej konferencii inteligentné hodinky novej generácie. Huawei Watch GT 2 sa vyznačujú minimalistickým dizajnom a svojimi funkciami posúvajú hranice toho, čo sa očakáva od nositeľnej techniky. Prinášajú viac športových režimov s bohatšími možnosťami monitorovania fyzickej aktivity a pridávajú funkcie ako telefonovanie cez Bluetooth či prehrávanie hudby.

Huawei Watch GT 2: Bezkonkurenčná výdrž batérie

Predchádzajúca generácia hodiniek Huawei Watch GT bola známa svojou pôsobivou výdržou batérie. Novinka Watch GT 2 ide ešte ďalej. Je vybavená patentovanou čipovou sadou Kirin A1, ktorá sa stará o bezkonkurenčnú výdrž a zaisťuje vyššiu životnosť batérie.

Séria Watch GT 2 46 mm pri každodennom používaní vydrží bez nabíjania nepretržite až dva týždne. S inteligentným monitorovaním srdcového rytmu, upozorneniami na hovory a vedeckým režimom monitorovania spánku umožní až 30 minút telefonovania cez Bluetooth, 30 minút prehrávania hudby či 90 minút cvičenia.

Menší variant veľkosti 42 mm vie na jedno nabitie fungovať nepretržite jeden týždeň. Obe série hodiniek výrazne zlepšili výdrž batérie v športovom režime za použitia GPS. Séria 46 mm dosahuje v takom prípade výdrž batérie 30 hodín, zatiaľ čo séria 42 mm vydrží 15 hodín.

Huawei Watch GT 2: Vylepšený, no klasický dizajn

Klasika nikdy nevyjde z módy. Watch GT 2 preto zdedili klasický vzhľad predchádzajúcej generácie, dočkali sa však vylepšenia estetiky. To sa prejavilo predovšetkým v použití dizajnu na celú obrazovku a bez okrajov. Vďaka sklenenému povrchu obrazovky hodinky pôsobia širším dojmom, než v skutočnosti sú. Obrazovka série 46 mm využíva techniky umeleckého spracovania drahokamov. To umožnilo vytvoriť 3D zakrivené sklo pre krajší vzhľad a lepšie zobrazenie. Zakrivený číselník série 42 mm má hrúbku iba 9,4 mm a je doplnený extrémne tenkým kovovým rámom.

Séria veľkosti 46 mm je vybavená 1,39-palcovou, mimoriadne presnou dotykovou obrazovkou AMOLED HD s rozlíšením displeja 454 x 454 pixelov, širšou farebnou škálou a ultratenkou konštrukciou. Moderný vzhľad hodiniek obzvlášť osloví tých, ktorí preferujú minimalistickú dizajnovú filozofiu.

Huawei Watch GT 2: Prepracované funkcie

Športoví nadšenci od svojich inteligentných hodiniek vyžadujú profesionálne sledovanie športových výkonov. Séria Huawei Watch GT 2 46 mm podporuje spojenie s mobilným telefónom a podporuje hovory cez Bluetoothdo 150 metrov. Hodinky tiež podporujú funkcie telefónneho zoznamu, takže si môžete ukladať kontaktné informácie a ľahko si ich vyhľadať priamo v hodinkách. Taktiež disponujú veľkou pamäťovou kapacitou a môžu obsahovať až 500 skladieb. Počas cvičenia tak môžete jednoducho spravovať a počúvať obľúbenú hudbu.

Športový režim Watch GT 2 je kompatibilný s 15 športmi, a to vrátane ôsmich outdoorových športov (beh, chôdza, turistika, lezenie, trail running, bicyklovanie, plávanie vonku, triatlon) a siedmich indoor športov (chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie v bazéne, voľný tréning, eliptický stroj, veslovanie). V týchto športových režimoch hodinky poskytujú úplné monitorovanie približne 190 typov údajov.

Poskytujú tiež pokročilú analýzu dát v troch fázach – pred športovým výkonom, zaznamenávanie údajov počas cvičenia a po športovom výkone následne na základe získaných dát navrhnú zlepšenie. Je to ako mať osobného inteligentného športového trénera, ktorý sa stará o to, aby bolo vaše cvičenie bezpečnejšie a lepšie.

Huawei Watch GT 2: Čas na zdravie

Vďaka pokročilým inteligentným algoritmom je spoločnosť Huawei lídrom v oblasti manažmentu zdravia. Pokiaľ ide o sledovanie srdcovej frekvencie, nové hodinky pomáhajú monitorovať bradykardiu a zlyhanie srdca. Ak práve hodinky nie sú v športovom režime, používateľa upozornia, ak je jeho srdcová frekvencia nad 100 bpm alebo pod 50 bpm po dobu dlhšiu ako 10 minút. Používatelia si môžu tiež zobraziť údaje v aplikáciách Huawei Sports a Huawei Health, vďaka čomu môžu sledovať svoje zdravie v reálnom čase.

Sledovanie spánku je ďalšou funkciou, ktorá zvyšuje kvalitu života. Funkcia Huawei TruSleep 2.0 monitoruje kvalitu spánku, srdcový rytmus v reálnom čase, kvalitu dýchania v spánku a na hodnotenie využíva analýzu všetkých týchto údajov. Na presnú analýzu problémov so spánkom používa umelú inteligenciu, ktorá poskytuje personalizované návrhy.

Hodinky Watch GT 2 prichádzajú s integrovanou technológiou Huawei TruRelax, ktorá pomáha používateľom zmierniť stres zaznamenaním hodnôt HRV (variabilita srdcovej frekvencie) a poskytnutím spätnej väzby na index stresu používateľa. Okrem toho obsahujú upozornenie, ktoré užívateľovi pripomína, aby sa po určitom čase postavil a pohyboval sa. Pri určitých príležitostiach (napríklad dlhšia cesta autom) je možné túto výstrahu vypnúť. Môžete tiež zaznamenať počet krokov, ktoré každý deň urobíte, spálené kalórie či počet vstávaní. Huawei Watch GT 2 poskytujú používateľom komplexné celodenné informácie o fyzickom stave, a na základe analýz pomáhajú rozvíjať návyky vedúce k zdravému životnému štýlu.

Huawei Watch GT 2: Cena a dostupnosť

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 budú na Slovensku k dispozícii v dvoch veľkostných verziách – 46 a 42 mm. Predaj 46 mm verzie štartuje 21. októbra a bude k dispozícii v dvoch prevedeniach – s čiernym športovým a hnedým koženým remienkom. Verzia 42 mm v prevedení Gravel Beige s koženým remienkom sa začne predávať 16. novembra. Odporúčaná cena všetkých spomínaných modelov je 249 eur.