Úvod Tlačová správa VSE unIT : Deň počas ktorého Košice zažijú revolúciu IT technológií

VSE unIT : Deň počas ktorého Košice zažijú revolúciu IT technológií

Tlačová správa.

0

25.6.2019 sa v Kunsthalle uskutoční už druhý ročník unikátnej IT konferencie s názvom VSE unIT. Cieľom konferencie je zdieľanie IT znalostí v Košickom regióne.

V IT odvetví pracuje viac ako 12 000 ľudí, a preto sme sa rozhodli vytvoriť  vhodný a atraktívny formát, ktorý osloví nielen IT komunitu, ale aj tých pre ktorých IT je nástrojom pre dosahovanie biznis úspechov. Konferencia je ukážkou svetových inšpirácií, ale aj ukážkou regionálnych talentov.

Prečo sa Skupina VSE Holding rozhodla zorganizovať IT konferenciu aj keď nie je IT firmou v pravom zmysle slova?

Túto otázku dostávame často, ale uvedomujeme si zmenu, ktorá je všade vôkol a chceme ju zúžitkovať aj v energetike. Úplne jednoducho IT a biznis nemôžu existovaťv oddelených svetoch. IT je dlhodobo  ťahúňom akéhokoľvek odvetvia a bez kvalitných IT špecialistov sa firmy v našom regióne jednoducho nepohnú dopredu.

Dnes už to nie je len o znalostí technológií ako Java, C#, C++, ale aj o bližšom chápaní biznisu ako takého. Cítili sme potrebu tieto dve svety viac zblížiť a konferencia nám prišla ako ideálne riešenie.

Aký bol prvý ročník? Bol úspešný?

Prvý ročník bol pozitívnym prekvapením pre každého. Priniesli sme zahraničných speakrov, ktorí dodali konferencii atraktivitu a to bolo ocenené aj účastníkmi konferencie. Sean Culley a Nils Muller ukázali kde siahajú možnosti IT sveta a za nimi nezaostávali  ani lokálni spíkri.  Najmladší speaker  konferencie Daniel Kuchta z GlobalLogic Slovakia  bol definitívne prekvapením dňa. Ukázal, že aj v Košiciach máme mladého chalana so svetovými schopnosťami. Takéto príjemné prekvapenia si vychutnalo viac ako 300 IT nadšencov.

V čom bude druhý ročník iný?

Na základe ohlasov účastníkov sme sa rozhodli  obsahovo rozšíriť konferenciu na celý deň, aby sme ponúkli bohatší program a ďalších top speakrov, ktorí vďaka tejto platfrome po prvý krát zavítaju do Európy . Do Košíc príde Toby Walsh, ktorý je považovaný za rockstar digitálnej revolúcie a Kaspar Korjus, ktorý pomáha krajinám po celom svete stať sa digitálnymi a bezhraničnými spoločnosti.

Za lokálne IT firmy vystúpi Stanislav Hrivňak z GlobalLogic Slovakia. Nová košická IT firma VISMA Labs prepožičala Ken Grahama zo Švédska, FPT Slovakia bude prezentovať Smart Riešenia a T-Systems Slovakia bude reprezentovať Peter Breyl. Michal Adámek z VSE  a.s, člen innogy sa dotkne niektorých zmien, ktoré spustila  digitálna revolúcia v energetike a čo to prinieslo biznis zákazníkom.

Chcete sa zúčastniť VSE unIT? Nezabudnite si kúpiť lístok.