Úvod Operátori 4ka 4ka má 600 000 zákazníkov: TOP 10 zaujímavostí o najmladšom operátorovi!

4ka má 600 000 zákazníkov: TOP 10 zaujímavostí o najmladšom operátorovi!

3

Najmladší slovenský operátor, 4ka, dnes oslavuje svoje 3. narodeniny. Za uplynulé tri roky sa mu podarili nemalé úspechy, čomu môžu ďakovať hlavne stratégii zameranej na lacné dáta.

Operátor sa pri príležitosti svojich narodenín rozhodol novinárov pustiť do svojej „kuchyne,“ kde sa podelil o desiatku zaujímavostí týkajúcej sa svojej siete a zákazníkov.

4ka: Zaujímavé fakty

  1. Štvorkárov je už 600-tisíc. Počet zákazníkov 4ky neustále rastie. Najviac ich za ostatný rok pribudlo v Bratislave, Košiciach a Nitre.
  2. Až 62% Štvorkárov dátuje. Je to nárast o tretinu oproti minulému roku, ktorému určite pomohlo aj to, že od začiatku roka majú zákazníci 4ky možnosť využívať aj 3G sieť.
  3. Najvyťaženejší vysielač operátora sa nachádza v Devínskej Novej Vsi. Tejto stanici pri závode Volkswagen úspešne sekunduje vysielač v blízkosti vysokoškolských internátov na Jedlíkovej ulici v Košiciach.
  4. Najviac dátujúcich Štvorkárov žije v Bratislave. Nasledujú Košice, Prešov, Nitra, Žilina, Trnava, Trenčín a desiatku uzatvárajú Poprad a Martin.
  5. Najviac sa dátuje večer. Štvorkári pristupujú na internet najčastejšie medzi 20:00 hod. a 22:00 hod., pri telefonovaní dosahuje sieťová prevádzka vrchol cez pracovný týždeň medzi 13:00 hod. 15:00 hod. a cez víkend medzi 18:00 hod. a 20:00 hod.
  6. Podľa prieskumu dátujú Štvorkári 3x viac ako zákazníci ostatných operátorov. Potvrdil to reprezentatívny prieskum na vzorke 1000 respondentov, realizovaný v marci t.r., podľa ktorého zákazník 4ky mesačne minie 2,8 GB dát.
  7. Niektorí Štvorkári to vedia riadne roztočiť, veď najaktívnejší Štvorkár stiahol vo svojom mobilnom zariadení až 1,44 TB dát za jediný mesiac.
  8. Najčastejšie sa Štvorkári mimo územia SR pohybujú v Českej republike, Nemecku, Rakúsku a Veľkej Británii. Cez prázdniny medzi obľúbené destinácie pribudlo aj Taliansko a Chorvátsko.
  9. Medzi správaním zákazníkov z východu a západu krajiny existujú rozdiely. Bratislavčania volajú v priemere menej často, ale dlhšie (dĺžka priemerného hovoru v Bratislavskom kraji je 87 sekúnd), východniari zase volajú v priemere častejšie, ale kratšie (dĺžka priemerného hovoru v Košickom kraji je 74 sekúnd).
  10. Najviac Štvorkárov si prenieslo číslo z O2 (43,7%).