Úvod Výrobcovia Leagoo Spreadtrum sa spája s LEAGOO pri vývoji 5G a umelej inteligencie

Spreadtrum sa spája s LEAGOO pri vývoji 5G a umelej inteligencie

LEAGOO má našliapnuté na obrovský úspech.

0

Posledná dekáda sa minimálne pri mobilných technológiách nesie v znamení drastických zmien a vývoji nových technológií. V tomto roku sme svedkami širšej adopcie duálneho fotoaparátu a bezrámikových displejov, ktoré boli v minulosti len víziou mnohých z nás.

Tam však inovácie nekončia. Výrobcovia po celom svete finišujú s prípravami minimálne ďalších dvoch noviniek – 5G a AI. Spoločnosti ako Qualcomm a MediaTek už usilovne pracujú na tom, aby sa v tomto odvetví stali lídrami. To však nezastavilo ani menších výrobcov čipov, ako napríklad Spreadtrum, aby sa poriadne zahryzli do výskumu 5G a umelej inteligencie. Povráva sa pritom, že prvý čipset z dielne Spreadtrum, ktorý ponúkne 5G konektivitu, príde už budúci rok.

LEAGOO čipsety od Spreadtrum využije aj v budúcnosti.

Pod taktovkou šikovného človeka

Spreadtrum už tiká pod taktovkou nového šéfa – Zeng Xuezhonga, ktorý sa preslávil kvalitným vedením spoločnosti ZTE. Počas jeho vedenia prešla spoločnosť poriadnymi zmenami, pripravila niekoľko zaujímavých modelov a priniesla nespočetne veľa inovácií či už na poli dizajnu, tak aj pri technológiách. Zeng sa teraz chytá novej výzvy. Predsa len, viesť spoločnosť zameranú na vývoj a výrobu čipsetov je iná šálka kávy.

Strategické partnerstvo má veľký význam pre obe spoločnosti.

Spreadtrum si za svojho partnera musel nájsť stabilného partnera, ktorý má kvalitné zariadenia, vyšperkovaný marketing a silné predajné čísla. Týmto partnerom je LEAGOO, veľká čínska firma, ktorá sa malými krôčikmi dostáva aj do Európy.

Pomaly ale isto na celom svete

LEAGOO sa rozrastá rýchlejšie, než si možno uvedomujeme. Vďaka strategickému partnerstvu s futbalovým klubom Tootenham Hotspur sa jeho značka dostáva do povedomia ľudí po celom svete. Niečo podobné spravili aj firmy OPPO (FC Barcelona) a TECNO (Manchester City).

LEAGOO spolupracuje s futbalovým klubom Tottenham Hotspur

Spoločnosti sa podarilo úspešne preraziť na niekoľkých trhoch, hlavne teda v Malajzii a Indonézii. Teraz je na rade Afrika a Európa, kde sa nováčik presadzuje pomaly ale isto. Firma prevádzkuje vyše 2 000 kamenných predajní, čo chce v budúcnosti prirodzene ešte viac rozšíriť.

Maličká spoločnosť? Ani náhodou!

Ak si myslíš, že LEAGOO je maličká spoločnosť, zamysli sa znovu. Telefóny vyrába na ploche 160 000 metrov štvorcových, má 1 000 zamestnancov a 50 výrobných liniek. Ročne tak dokáže vychrliť až 20 miliónov smartfónov. Výrobca očakáva, že v roku 2018 predá vyše 10 miliónov smartfónov, čo je na tak mladú spoločnosť obrovský úspech.

Ešte začiatkom minulého roka na trh prišiel prvý smartfón s procesorom Spreadtrum. Bol nim LEAGOO T5c, ktorý zaznamenal obrovský úspech. Tento úspech by mal pokračovať aj v budúcnosti, keď Spreadtrum predstaví nový čipset s podporou 5G a umelej inteligencie. Ak sa chceš o LEAGOO dozvedieť viac, zamier na web www.leagoo.com.