Úvod LG LG G6 LG do LG G6 montuje 2 typy fotoaparátov: Jeden fotí ostro, druhý...

LG do LG G6 montuje 2 typy fotoaparátov: Jeden fotí ostro, druhý sníma rozmazane

3

Prípadov, keď výrobcovia smartfónov siahli po dvoch rozličných súčiastkach je niekoľko. Azda najnovším je iPhone X s rôznymi modemami pre komunikáciu so sieťou operátorov. Jeden z nich je jednoducho lepší, než ten druhý.

Do rovnakej šlamastiky sa namočil aj LG, ktorý svoju tohtoročnú vlajkovú loď vybavil dvoma typmi širokouhlého fotoaparátu. Na problém pritom upozornil Milan Strachota zo susedného Česka.

Rovnaké a zároveň odlišné

LG G6 ponúka dva 13 Mpx senzory prekryté „klasickým“ a širokouhlým objektívom. Problém nastáva práve v širokouhlom kúsku, resp. jeho ohniskovej vzdialenosti. Objektív, ktorý produkuje ostré zábery má ohniskovú vzdialenosť 2,01 mm, ten neostrý zas 2,09 mm.

Pán Strachota má k dispozícii obe verzie smartfónov, a tak bolo preňho vytvorenie porovnania veľmi jednoduché. A že teda ide o poriadny rozdiel! Všetky zábery si môžete pozrieť priamo na jeho Google Disku.

Stačí sa pozrieť do EXIF

Ak máš doma LG G6, zistiť či máš horší fotoaparát, než by si mal mať je veľmi jednoduché. Stačí si otvoriť dáta z EXIF (vo Windowse pravým tlačidlom kliknúť na fotky, otvoriť vlastnosti a detail fotografie) a hľadať informáciu o ohniskovej vzdialenosti.

Ako je zjavné z diskusie na Reddite, smartfón s neostrým objektívom vlastní hneď niekoľko desiatok ľudí. Ide pritom len o tých, ktorí sa zatiaľ priznali a ktorí navštevujú Reddit. Ovplyvnených tak môže byť podstatne viac ľudí.

Spoločnosť sa k problému zatiaľ nevyjadrila.