Zariadením s najväčšou mierou zlyhania je Apple iPhone 6 (13 %), nasledujú ho Apple iPhone 6s (9 %), Apple iPhone 5s (9 %) a Apple iPad Air 2 (2 %). V reporte sa najväčšia časť viny pripisuje aktualizácii na iOS 10.
Android na tom bol podstatne lepšie
Spomedzi Android zariadení sa najmenej darilo LeEco Le 2 (13 %). Na druhom mieste sa umiestnila dvojica zariadení od Xiaomi (Redmi 3S a Redmi Note 3), ktoré svorne získali 9 %. Do TOP 5 sa prebojoval aj Samsung Galaxy S7 edge (5 %) a Lenovo Vibe K5 Note (4 %). Android smartfóny mali najviac problémy s batériami (až 7 %) a problémy s displejom (6 %). Smartfóny a tablety od Samsungu boli tými najporuchovejšími. Zodpovedali až za 11 % zlyhaní. Na druhom mieste sa s 4 % umiestnil Xiaomi.
Pri iOS boli v Spojených štátoch najväčším problémom padajúce aplikácie, v celosvetovom merítku zas stúpajúca teplota iOS zariadení. Čo sa Android zariadení týka, v Spojených štátoch ich najviac trápili padajúce appky (21 %), v globálnom merítku zas problémy s USB portom.
Najproblémovejšia aplikácia? Pokémon Go
Aplikáciou, ktorá najviac padala na iOS, ako aj na Androide bola hra Pokémon Go. Aplikácia padala na iOS dvakrát častejšie než na Androide (5 %). Okrem toho aj príliš zaťažovala batériu a iné systémové zdroje. Do päťky najviac padajúcich aplikácií na iOS sa dostali aj najznámejšie sociálne siete, a teda Instagram (14 %), Snapchat (12 %), Facebook (9 %) a Messenger (5 %).
Pri Androide najviac padala aplikácia IMS Service, ktorú využívajú prevažne obchodníci (32 %), aplikácia kontaktov (12 %) a obchod Google Play (10 %).