Xiaomi len nedávno predstavil svoje nové zariadenia. Na mysli samozrejme máme vylepšený Xiaomi Mi 5s a Mi 5s Plus s duálnym fotoaparátom. Zariadenia sú extrémne populárne a už teraz si ich kúpila poriadna hromada ľudí. Kde ich ale kúpiť? My pre vás máme jeden šikovný tip.

Do svojej ponuky ich totiž zaradil aj obchod TinyDeal, ktorý predáva ako Mi 5s, tak aj Mi 5s Plus. Poďme si teda pripomenúť čo všetko ponúkajú.

>>> Aktuálna cena Xiaomi Mi 5s a Mi 5s Plus <<<

mi 5s

2 veľkosti displeja, 3D Touch a viac

Podstatný rozdiel medzi dvojicou noviniek tkvie v ich veľkosti. Univerzálnejší Mi 5s ponúkne 5,15-palcový displej s FHD 1080p rozlíšením a maximálnym jasom 600 nitov. Plus variant narástol až na 5,7-palca s obdobným rozlíšením displeja. Displej smartfónu Mi 5s reaguje na tlak v rámci funkcionality 3D Touch.

TIP: Všetky novinky od Xiaomi na sklade!

Táto funkcia sa dostala do povedomia hlavne vďaka Apple iPhone smartfónom, ktorých recenzenti túto technológiu v prevažnej miere veľmi chvália. Predpokladáme, že inak tomu nebude ani v tomto prípade. Ďalšou, tak trochu revolučnou novinkou je použitie technológie ultrazvukového snímania odtlačkov prstov.

mi 5s

Ultrazvukové čítanie odtlačkov prstov

Nový smartfón od Xiaomi (Mi 5s) je ako prvý na svete oficiálne predstavený s touto technológiou oficiálne pomenovanou Qualcomm Sense ID. Výhody sú zrejmé. Rozpoznávanie odtlačku bude extrémne rýchle a presné. Ultrazvukové vlny v zlomku sekundy zosnímajú detailnú mapu každého odtlačku až na póry každého prsta. Technológia funguje aj cez sklo, čiže snímač by mohol byť umiestnený kdekoľvek pod displejom. Výrobca ale zvolil tradičné umiestnenie v ploche pod displejom, resp. na chrbte zariadenia v prípade modelu Mi 5s Plus.

Xiaomi Mi 5s Plus

Jeden alebo dva fotoaparáty

Menší model disponuje 12 Mpx fotoaparátomSony IMX378 (f/2.0, senzor 1/2.3″) a 4 Mpx selfie kamerou na prednej strane. Väčší Mi 5s Plus dostal duálne prevedenie fotoaparátu, ktoré reprezentuje dvojica 13 Mpx snímačov. Hrať sa tak budete môcť s hĺbkou ostrosti a ďalšími zaujímavými funkciami a vlastnosťami.

Xiaomi Mi 5s Plus

Výkonný Snapdragon 821 a 4/6 GB RAM

Pod kapotami nájdeme poriadne výkonný Snapdragon 821 spolu so 4 GB RAM alebo až 6 GB RAM v prípade modelu Plus. Samozrejmosťou je USB typ C konektor a rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 batérie s kapacitou 3800 mAh (Mi 5s Plus pri hrúbke tela len 8 mm) a 3200 mAh (Mi 5s).

mi 5s

Cena, ktorá vás nezruinuje

No a teraz niečo o cene. Lacnejší Xiaomi Mi 5s kúpite v overenom obchode TinyDeal už od 327,57 EUR, zatiaľ čo vlajkový Mi 5s Plus už od 380,83 EUR.

oukitel u15 pro

Čo poviete, dobrá ponuka? Ak by sa vám tieto kúsky zdali pridrahé, TinyDeal spustil aj akciu na podstatne lacnejšie modely. Jedným z nich je aj Oukitel U15 Pro, ktorého cena sa zastavila na 106 EUR. Za ňu získate 8-jadrový procesor, 3 GB RAM, 32 GB úložiska, 16 Mpx fotoaparát a 5,5-palcový HD displej.

>>> Zobraziť aktuálnu cenu a výbavu Oukitel U15 Pro <<<