Úvod Výrobcovia Google Google: Už nepotrebujete Google+, aby ste mohli písať recenzie v Play Store

Google: Už nepotrebujete Google+, aby ste mohli písať recenzie v Play Store

3

Určite si pamätáte časy, keď sa Google snažil naplno pretlačiť svoju sociálnu sieť Google Plus a konkurovať Facebooku. Nielen na Youtube ste potrebovali mať G+ účet, ale aj na Play Store, aby ste mohli písať recenzie. Zdá sa, že Google to vzdal a stal sa znovu liberálnejším. Už viac nepotrebujete G+, aby ste hodnotili aplikácie v Obchode Play.

Redaktori z Android Police dostali pár tipov od užívateľov, ktorí hlásia, že niektorí (nie všetci!) môžu písať recenzie aj s Google účtom, ktorý nie je spojený s Google+. Fanúšikovia tejto sociálnej siete nezúfajte. Neznamená to, že by nás Google+ opúšťal, len bude menej integrovaný s ostatnými Google službami.

Užívatelia taktiež hlásia, že bolo odstránené aj +1 tlačidlo, ktoré je priamo prepojené s Google Plus. Znovu to ale neplatí pre všetkých.

Google potvrdil zmenu v správe pre TechCrunch: „G+ profil už nie je viac potrebný, aby ste publikovali recenzie. Nemá to žiadny zmysel, aby váš Google+ profil bol prepojený s každým Google produktom, ktorý používate.“

Toto rozhodnutie považujeme za krok vpred. Už pred rokom Google zrušil povinnosť G+ účtu pre Youtube. Myslíme si, že odstránenie Google Plus aj z Play Store poteší hneď niekoľko užívateľov.

Môžete už tiež písať recenzie aj bez Google Plus? Vítate tento krok alebo si myslíte, že by Play Store mal byť prepojený so sociálnou sieťou?