Úvod Tlačová správa LeEco, najväčší poskytovateľ obsahu v Číne, sa stal majoritným akcionárom skupiny Coolpad

LeEco, najväčší poskytovateľ obsahu v Číne, sa stal majoritným akcionárom skupiny Coolpad

0

Spoločnosť LeEco, predtým známa ako LeTV, sa stala majoritným vlastníkom akcií Coolpad Group. Čínsky internetový konglomerát zakúpil ďalších 11 percent akcií výrobcu telekomunikačných zariadení – firmu Coolpad – od spoločnosti Data Dreamland, bývalého najväčšieho akcionára Coolpadu, za 135 miliónov USD.

Po transakcii bude LeEco vlastniť už 28,9 percenta akcií spoločnosti Coolpad, čím sa stáva najväčším akcionárom takzvanej „čínskej top štvorky domácich mobilných značiek.“

LeEco.com je najväčším poskytovateľom obsahu v Číne s hodnotou presahujúcou 13 miliárd USD a rýchlo rastúcou globálnou pôsobnosťou v Indii, Rusku a čoskoro aj v USA. Prognózy hovoria, že LeEco spolu s Coolpadom predá 60 miliónov kusov inteligentných telefónov v roku 2016 a 100 miliónov kusov v roku 2017, čím sa teoreticky stane štvrtým najväčším vendorom mobilných telefónov v Číne a šiestym najväčším celosvetovo.

Integráciou sa očakáva zladenie produktov značky Coolpad s ekosystémom LeEco – platformou, obsahom, terminálom a aplikáciami. Týmto spojením by LeEco mohlo v krátkom čase zvýšiť svoj predaj naprieč Severnou Amerikou, Európou, Áziou a Afrikou.

LeEco, ako najväčší akcionár značky Coolpad, bude ťažiť nielen z vývoja produktov, patentov, marketingu a predajných možností, ale umožní spoločnostiam, aby posilnili svoje príslušné značky a zmenili mapovanie globálneho priemyslu.