Úvod Tlačová správa Férová Nadácia O2 podporí zamestnanosť mladých sumou 100.000 Eur

Férová Nadácia O2 podporí zamestnanosť mladých sumou 100.000 Eur

0

Férová Nadácia O2 oficiálne predstavila svoj grantový program na konferencii BarCamp v bratislavskej Cvernovke v sobotu 7. mája. O grant Férovej Nadácie O2 sa môže uchádzať každý, ktorého projekt podporuje zamestnanosť mladých, začínajúcich podnikateľov/startupy alebo zvyšuje ich konkurencieschopnosť a uplatniteľnosť. Férová Nadácia O2 prerozdelí mladým 100.000 Eur.

„Veľmi nás teší, že sme našli cestu, ako podporiť mladých talentovaných ľudí, ktorí majú ambície        a robia zaujímavé projekty. Pri výbere projektov kladieme dôraz na unikátnosť projektu, jeho potenciál osloviť trh, ako aj realizovateľnosť a efektívne nastavenie rozpočtu,“ prezradil René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie O2.

Projekty predkladajú uchádzači elektronicky prostredníctvom online formulára, ktorý je dostupný    na stránke: www.spolocnost.o2.sk/ferova-nadacia. Riadne vyplnená žiadosť musí byť elektronicky odoslaná do 18.07.2016 do 24:00 hod.

Hodnotiaci proces

Hodnotiaci proces prihlásených projektov bude prebiehať v dvoch kolách. V prvom kole Správna rada Férovej nadácie vyhodnotí žiadosti predložené prostredníctvom online formulára. Na základe výsledných hodnotení postúpia uchádzači do druhého kola, v ktorom osobne odprezentujú svoj projekt pred Správnou radou Férovej Nadácie. Výsledok sa uchádzači dozvedia prostredníctvom    e-mailu najneskôr 15. 9. 2016

Férová Nadácia O2

Férová Nadácia O2 bola založená v roku 2014 na podporu projektov, ktoré pomáhajú bojovať proti nezamestnanosti mladých ľudí a podporujú začínajúcich podnikateľov na Slovensku. Férová Nadácia O2 si berie na seba úlohu pomôcť mladým pretaviť svoje plány na realitu a zároveň chce pripravovať, podporovať a pomáhať mladým ľuďom rozbehnúť ich vlastné podnikanie či pomôcť       v štarte kariéry. Predsedom Správnej rady Férovej Nadácie O2 je René Parák (O2), ďalší členmi Správnej rady sú Michal Truban (Websupport) a Juraj Vaculík (Aeromobil), správcom Férovej Nadácie O2 je Ivana Štefunková.