Úvod Zariadenia VR headset HTC spustilo 100-miliónový program Vive X pre podporu vývojárov VR obsahu

HTC spustilo 100-miliónový program Vive X pre podporu vývojárov VR obsahu

1

Virtuálna realita zažíva v poslednej dobe rýchly rast. Aj keď je v predaji približne len mesiac, stále viac a viac nových hráčov vstupuje na tento horúci trh. Všimli si to aj vývojári, ktorí si chcú tiež ukrojiť z koláča.

Ako už iste viete, virtuálna realita je pomerne nový trend a pre každú novú platformu je na začiatku dôležitý dostatok VR obsahu. Avšak vývoj môže byť náročný, či už na financie, čas alebo schopnosti. A tieto problémy sa snaží taiwanská spoločnosť HTC vyriešiť svojím novým programom Vive X.

HTC sa podarilo pre tento projekt vyzbierať vysokú čiastku 100 miliónov dolárov. Program Vive X poskytne vývojárom podporu v odoborných znalostiach, finančnej investícii, mentorshipe, vzdelávaní, networkingu a samozrejme v službách podpory.

htc-vive-x

CEO HTC Cher Wang hovorí: „Sme veľmi nadšení zhromažďovaním tých najlepších a najkreatívnejších mozgov, ktoré sa pripoja do programu Vive X. Virtuálna realita mení svet, ale aby to robila efektívne, potrebuje zdravý ekosystém, vďaka ktorému môže expandovať na masový trh. Prostredníctvom HTC Vive sa tešíme, že umožníme talentom z celého sveta vytvoriť zaujímavý a kvalitný obsah a pomôžeme tak formovať budúcnosť tohto odvetvia.“

Prihlásiť sa môžete na oficiálnej stránke HTC Vive. Stačí len zadať informácie o svojej firme a VR projekte, na ktorom pracujete. Avšak slovenskí, resp. európski vývojári majú zatiaľ smolu. Vive X je dostupný len v troch mestách a to sú Peking, Taipei a San Francisco. Ďalšie mestá pribudnú neskôr.

Program Vive X bude oficiálne spustený v máji v Pekingu.

Páči sa vám táto myšlienka podpory vývojárov?