Úvod Výrobcovia Samsung FOTO Takto bude vyzerať nový TouchWiz na GALAXY S6, príde s Android...

FOTO Takto bude vyzerať nový TouchWiz na GALAXY S6, príde s Android 6.0

3
Samsung Galaxy S6 edge

Samsung sa každou veľkou aktualizáciou svojej grafickej nadstavby operačného systému Android snaží spĺňať neutíchajúce požiadavky zákazníkov a fanklubu. Výnimkou nebude ani nadchádzajúca verzia TouchWiz-u, ktorá príde v aktualizačnom balíčku s verziou 6.0 Marshmallow. Zmeny sa však tentokrát týkajú aj používateľského prostredia.

Vyplýva to z uniknutých screenshotov testovacej verzie, na ktorej momentálne softvéroví inžinieri juhokórejského výrobcu usilovne pracujú. Aktualizačný balíček pre vlajkovú loď Galaxy S6 plánujú v globálnom merítku sprístupniť niekedy počas januára. Majitelia Galaxy Note5 sa pritom dočkajú už tento mesiac.

Spoločnosť Samsung chce prostredníctvom nového TouchWiz-u priniesť – okrem vyladenia stability a zlepšenia výkonu – krajšie systémové prostredie či PRO režim fotoaparátu, vďaka čomu si skúsení používatelia budú môcť manuálne nastavovať jednotlivé parametre (ISO, vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky atď.). Takúto vymoženosť veľa konkurenčných výrobcov už dávno ponúka, a to nie len v hi-end smartfónoch. Dobrým príkladom sú produkty od Xiaomi.

Veľa vizuálnych zmien nájdeme predovšetkým v notifikačnej lište, ktorá by mala byť disponovať minimalistickým ´kabátom´. To isté platí i o lište s rýchlymi nastaveniami. Detaily nájdete na screenshotoch nižšie, pričom tie ešte len nedávno zverejnili na sociálnej sieti Weibo. Netreba ale zabúdať, že pochádzajú z nedokončenej verzie nadstavby TouchWiz, takže sa viacero vecí môže do oficiálneho uvoľnenia zmeniť.

Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (5)
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (6)
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (1)
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (2)
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (3)
Galaxy-S6-Android-6.0-Marshmallow-ed-TouchWiz (4)