
Keď bola predstavená Sony Xperia Z4, výrobca dodal, že tento smartfón bude predávať iba v Japonsku. Okamžite sa teda rozprúdili búrlivé debaty o tom, čo dostane zvyšok sveta. Hovorí sa o Sony Xperia Z5 s novým dizajnom, o vylepšenej verzii Sony Xperia Z3 a dnes tu máme ďalšiu zaujímavú informáciu. Podľa týchto náčrtov by sa do Európy mohla prebojovať Xperia P2.
Nový smartfón má ponúknuť výkonný procesor Snapdragon 810, 5,2-palcový full HD (1920 x 1080p) displej s TRILUMINOUS technológiou, vďaka ktorej ie zariadenie zobraziť oveľa väčší rozsah farieb, než sRGB. Potešia aj 3 GB pamäte RAM a 32 GB úložného priestoru. Trochu divne vyzerá downgrade zadného fotoaparátu na 12,1 Mpix, Sony však použije 25 mm F2 G OSS objektív (ISO 64 – 25 600) a ponúkne aj nahrávanie 4K videa. Predný fotoaparát dostane 5,1 Mpix senzor.
Zariadenie bude poháňať 4 240 mAh batéria. Vďaka tomu má mať aj patričnú hrúbku, 8,9 mm v najužšom a 10,9 v najhrubšom priemere. Sony Xperia P2 tak ponúkne lepšiu výdrž batérie, než Motorola DROID Turbo (3 900 mAh).
Vlajková loď od Sony pre zvyšok sveta bude podľa všetkého predstavená niekedy v máji. Už čoskoro sa teda dozvieme, či sú dohady pravdivé. Dovtedy tieto informácie berte s rezervou.