Úvod Novinky POTVRDENÉ: Qualcomm prišiel o veľkého zákazníka

POTVRDENÉ: Qualcomm prišiel o veľkého zákazníka

22

Výrobca mobilných čipsetov Qualcomm dnes potvrdil, že jeho high-end procesor Snapdragon 810 prišiel o veľkého zákazníka. Síce nepovedal presne koho, no podľa všetkého ide o Samsung. Ten totiž už v minulosti avizoval, že v jeho novej vlajkovej lodi využije vlastný Exynos 7420. 

Ako jeden z najväčších dôvodov uviedol, prehrievanie čipsetu. Problémy s procesorom Snapdragon 810 sú vraj príliš veľké na to, aby výrobca riskoval jeho využitie v tak dôležitom zariadení. Na druhej strane je pravda, že Samsung má za Soulom novú nablýskanú továreň schopnú vyrábať procesor 14 nm procesom a produkovať ich obrovské množstvo. Spoločnosť tak Qualcommu v podstate vyhlásila vojnu.

Qualcomm naopak tvrdí, že jeho Snapdragon 810 funguje bez problémov a očakáva, že sa tento rok objaví v množstve telefónov. Dá sa predpokladať, že ho uvidíme v Sony Xperia Z4, LG G4, HTC One (M9), už teraz je jasné, že ho využíva LG G Flex 2 a Xiaomi Mi Note Pro. Je však známe, že vlajkové lode od Samsungu sa predávajú ako teplé rožky a Qualcomm tak prišiel o poriadny balík peňazí.

[poll id=“352″]